Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerinted bunkóság elvárni...

Szerinted bunkóság elvárni valami ajándékot?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyunk a barátommal, egyik barátnőm minden áron el akart jönni / találkozni velem (külföldön dolgozik a barátjával), mondtam eljöhetne a lakásba. Beállitottak üres kézzel, kicsit meglepődtem, nem az ajándék értéke a lényege, hanem a GESZTUS. Egy tábla csoki, egy kávé, tea bármi, gondolom családtagoknak hoztak sok kinti cuccot. Nem is várnám el, de ha én megyek ,,friss" lakásba akkor viszek akár egy üveg italt.


Mi az ő lakásukba nem voltunk külföldön, de voltunk a lánynál a családi házában kávén, akkor ha jól emlékszem nem vittünk semmit DE a lány is votl a mi családi házunkban, ahol megvendégeltük, süti, üdítő, kávé, chipsz... szóval ő se hozott semmit mikor először járt nálunk.


Nem akarok garasoskodni, de szerintem illő lett volna szerintem. Más ha jött hozzánk hozott egy apróság, ugyanúgy mi is. Pláne h barátnőm a csaj.


Szerintetek?


25N, ő is.


2021. márc. 3. 10:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Háát. Én is ha megyek valahová általában viszek valamit.

Nem kötelező de az illem megkívánja

2021. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Illem ide vagy oda, szerintem így elvárni konkrétan szarrágás.

Ezt úgy írom, hogy én se megyek üres kézzel sehová, viszont ha hozzám jönnek akkor nem várok el semmit és nem tartom számon, hogy ki mit hozott. Nálam nem erről szól az amikor megvendégelek valakit.

2021. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem bunkóság. Amúgy, lehet, hogy nem a rosszindulat miatt tette, hanem csak vhogy nem gondolt rá, hogy illő lett volna vinni vmi ajándékot nektek.

Én mondjuk vittem volna vmit.

De szerinten ezen ne aggodalmaskodj!

Ha máskor is, más helyzetekben is így viselkedne, akkor viszont valóvan illetlen a barátnőd.

2021. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha előre eltervezett jövetel volt, akkor illett volna valamit hozni :)
2021. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"Nem is várnám el"


Dehogynem. Még kérdést is kiírtál miatta.


"voltunk a lánynál a családi házában kávén, akkor ha jól emlékszem nem vittünk semmit... DE a lány is votl a mi családi házunkban, ő se hozott semmit mikor először járt nálunk."


Akkor mi a kérdés? Ez a szokás köztetek.

2021. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

4. ez úgy volt, h rám írt 2 hete , h ráérünk-e 1-je után, mondtam, h igen, tegnap irt, h ráérnek, du. kérdezte h hol találkozzunk, van-e nyitva valami. mondtam, h nem tudom, de eljöhetnek hozzánk nyugodtan, volt tea, kávé, üdítő, rágcsa. Mellettünk van kb 3 bolt, semeddig se tartott volna beszaladni egy apróságért, vagy hozni valamit külföldről.


2. nem elvárta ,rosszul fogalmaztam, jól esett volna :D


3. lehet, h nem gondolt rá, megesik, h elfelejti az ember, aláírom, megesett velem is, de utána pótoltam. hogy érted h más helyzetekben? nem hiszem, h küvi alkalomkor hozna valamit.. :D

2021. márc. 3. 11:23
 7/22 A kérdező kommentje:
5. ő járt előbb nálunk, utána mentünk mi hozzá... Sorrend.
2021. márc. 3. 11:23
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
szerintem fura ennyire kattogni, hogy vitt e csokit, higy itt is ezt akarod tárgyalni. kedveled te ezt a valakit egyáltalán?
2021. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogyha pl szülinapod volna, vagy ünnepnap, és akkor vinne-e vmi ajándékot. :-)
2021. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
9. jó kérdés, de szerintem igen :) bár volt egy eset amikor nem hozott...
2021. márc. 3. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!