Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak nekem esik ilyen rosszul ez?

Csak nekem esik ilyen rosszul ez?

Figyelt kérdés
Minden barátnőm vagy férjhez ment vagy eljegyezték vagy kapcsolatban van, próbálom megérteni őket, nekik a pasi/férj az első, viszont néha nagyon rosszul tud esni, hogy rám már alig van idejük, sokszor próbálom hívni őket, de már nagyon ritka az mikor ráérnek, én vagyok túl tapadós? Hagyjam őket? Rosszul esik, fordított esetben én szánnák rájuk időt.

#barátnőkkapcsolatban
2021. márc. 3. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen érzés felnőni. Ha az ember elekzdi a saját életét és komoly kapcsolata lesz, akkor már nyilván nem szólhat az élete a barátnőkről, mint tinikorban amikor csak annyi volt a dolga hogy suliba menjen, utána meg azt csinált amit akart. Az embernek dolgoznia kell, aztán háztartást vezetni, és a maradék idejét a párjával szeretné tölteni akivel a jövőjét tervezi.

Neked nincs párod? Ha van akkor vele építsd a kapcsolatodat, ha nincs, akkor ismerkedj, ne a barátnőkre próbálj támaszkodni, hanem egy pasira.

2021. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A legtobb ember a sajat boldogsagat tobbre tartja mint a maset, ez igy van rendjen.

A baratnoid pasit akartak, van nekik, elnek boldogsagban.

En is legszivesebben a baratnommel toltenem minden idomet ha lenne (marmint nom) mint hogy a haverok nyavajgasat hallgassam. Sajnos ez van, vagy pasizz be vagy keress masik baratnoket, ha elkezdenek szulni meg annyit se fognak veled foglalkozni mint most

2021. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez tényleg a felnőtté válás része, bár én még egyetemista vagyok, de már most van a baráti társaságban olyan, akit eljegyeztek, sokan dolgozunk is tanulás mellett, így már tényleg kicsit háttérbe szorul a baráti társasági élet. Nagyon nehéz összeegyeztetni az időnket, meg ugye mindenkinek megváltozik a prioritása a szabadidő felhasználással kapcsolatban.
2021. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez természetes dolog. Felnőttként az ember általában örül, ha a munka, háztartás mellett még van ideje egyáltalán a párjára vagy bármi szabadidőre.
2021. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a helyzet hogy egy párkapcsolat sokkal több egy szimpla barátságnál. Az embereknek kevésbé van igényük barátokra ha van egy stabil kapcsolatuk, mert egy ideális kapcsolat egyben legjobb barát is. Az ember a párjával tudja a legjobban érezni magát, vele tud a legjobbakat beszélgetni, a legjobbakat röhögni, neki tud a legjobban megnyílni, vele tudja átélni a legmélyebb beszélgetéseket, vele tudja megosztani a legnagyobb titkait, előtte semmit nem érez cikinek mert ő az aki nem ítélkezik, és még erre jön rá az a plusz amit az ember nem akar egy baráttal megtenni. Az összebújások, a csók, a szex.

Később a közös gyerek, a közös háztartás, a közös felelősségvállalás, a közös költségmegosztás, a közös jövő.

Ez az élet rendje. Nekem az fura inkább mikor valaki a barátokat hajkurássza akkor is ha már mindenkinek kialakult a saját élete, és általában az ilyen típus még szemrehányást is tesz, és bűntudatot is igyekszik kelteni a barátaiban, amiért azok nem ragadtak meg tinikorban és tartanak valamerre az életükben.

2021. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Engem kicsit elszomoritottak ezek a válaszok. Nekem mindig is nagyon fontosak voltak a barátok. Sosem volt nagy társaságom, inkább 4-5 közeli barát, de ezeket akapcsolatokat még csaladosan is ápoljuk (2-en vagyunk csak családosok) egy telefon vagy este egy videohivas azért mindig belefér. Aztán személyesen is igyekszünk találkozókat összehozni. (Ez nehezebb)

Nekem nagyon nem az a felfogásom, hogy a barátságok csak arra valók, hogy kitoltsek a szabadidőt a házasságig...

2021. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Fordított esetben te is a pasidon lógnál, nyugodj meg.
2021. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
7 ez nem igaz, de úgy látszik ez a normális és mi vagyunk páran kivételek.. (6 voltam)
2021. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Oké, neked így van berendezve az életed. Nekem pl. senkivel nem férne bele esténként videochatelgetni, akkor van időm a házimunkára meló után. Épp erről írtunk többen.

Nyilván szoktam én is találkozni a barátaimmal, de nem fér bele a hétköznapjaim túlnyomó többségébe. Mint ahogy a barátaimnak se.

2021. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet nem voltam elég pontos, azokra a barátaimra értettem, akikkel eddig nagyon közel álltunk egymáshoz(velük több, mint tíz éve barátnők vagyunk). Nekem a véleményem az, hogy attól, hogy pasid lesz vagy férjed, attól még a barátságok is működhetnek, én is tisztában vagyok vele, hogy nem lóghatunk egymás seggébe 0-24-be, mindenkinek megvan a saját élete, de az még nem azt jelenti, hogy ne lenne szüksége barátokra, kicsit úgy érzem, mintha lecseréltek volna, eddig jó voltam, mostmár nincs rám szükség, és ez esik nagyon rosszul, és az embernek arra van ideje, amire szakít, nem? Nem azt kérem, hogy fogják állandóan a kezem, hanem kb 2-3 havonta 2 órát tudnánk leülni normálisan beszélgetni már az is elég lenne, csak érezném, hogy attól mert párkapcsolatba vannak még nem feledkeztek meg rólam. Megcáfolnám, hogy fordított helyzetben én ugyanúgy tennék, akiket szeretek azokra mindig lenne időm.
2021. márc. 3. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!