Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aggódóm a barátnőm miatt. Mit...

Aggódóm a barátnőm miatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki egyben az osztálytársam is. Nem vagyunk olyan szoros kapcsolatban, de elég közeli barátságot ápolok vele. Az a lényeg, hogy ő egy elég okos, intelligens ember, amivel nem is lenne probléma. Az a baj, hogy nyíltan bevallotta, hogy semmi nem érdekli (a tanulás sem, ezért majdnem mindenből bukásra áll, pedig eddig mindig kitűnő volt) és, hogy nem akar boldog lenni az életben. Ezért most nagyon aggódom miatta. Többször is mondja, hogy ő egy gonosz ember és utálja a gyerekeket és az embereket. De közben sokszor nagyon segítőkész és kedves. Csak néha rájön ez a valami és olyan, mintha nem is önmaga lenne.

Nagyon rosszul érzem magam miatta, mert ha kikerül az életbe és semmi célja nem lesz esélyes, hogy lelkileg összeroppan majd és...inkább nem is írom tovább. :(

Szóval szerintetek hogyan tudnám egy kicsit a jobb út felé terelni? Vagy hagyjam az egészet, mert ez csak ilyen tinédzserkori fellángolás és felnőtt korában máshogy gondolja majd?



2021. márc. 25. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mennyire tudnál hatni rá, rábeszélni: forduljon pszichológushoz, nagyon célszerű lenne, hogy lássa a tanulás értelmét, az életében célokat találjon.
2021. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem akar tovabb elni, azt hagyni kell.


Magam is ilyen vagyok, egyetem utan megolom magam, mert nem lesznek "celjaim". En mar regota nem akarok boldog lenni, mert nem is tudok az lenni. Mar tudom hogyan fogom, mar probalgattam, van tapasztalatom mit hogy meddig :).


Amit leirtal a baratnodrol szerintem mind orvosolhato, de ennek csak EGY feltetele van. Hogy akarjon javulni o sajat magatol, es ne azert mert masok azt mondjak neki hogy "pedig olyan fiatal vagy", "olyan szep az elet!". Nem. Ezt maganak kell belulrol ereznie, hogy ki akar kerulni ebbol, es jobban akarja erezni magat.


Tenyleg ez az egy feletele van.


Ha ez megvan akkor csak idot kell adni neki.


De ha nem akar javulni... ugy hiaba pszichologus, hiaba gyogyszer, hiaba szep szavak, hiaba csaladtagok velemenye, nem.


A fele a dolognak rajta mulik, a masik fele meg talan mar a kulvilagon. Es az o reszet nem tudod kieroszakolni vagy odahazudni.

2021. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Azért remélem megjön az eszed, mert ez elég ijesztő.
2021. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért én is remélem, hogy kettes meggondolja magát. :)

Egyébként azt kifelejtettem, hogy viszonylag erős iskolába járunk, szóval azt sem szeretném, ha kicsapnák.

2021. márc. 26. 09:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjad. Csak magán tudna segíteni vagy esetleg pszichológus
2021. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd ki neki hogy mellette állsz és javasold hogy pszichológus segítségét vegye igénybe.
2021. márc. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Teljesen egyetértek a 2-essel(nem abban hogy megöli magát). Először is magában kéne eldöntenie hogy változni akar. Majd utána jöhet a külvilági segítség.
2021. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudtommal egyébként jár pszichológushoz, de ezek szerint keveset. XD Na, mindegy. Ha nem akar majd magán segíteni, akkor hagyom. :(
2021. márc. 27. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!