Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért esik ilyen rosszul?

Miért esik ilyen rosszul?

Figyelt kérdés

Egyetlen barátnőm van, nagyon jól kijövünk, irogatunk egymásnak nap, mint nap, bár egy órára lakunk egymástól. Minden oké, és nem is ez a baj.

Az, hogy én nagyon introvertált vagyok, senkivel nem beszélek, általában csak egy-két barátom van, eddig csak egy legjobb barátnőm volt, csak aztán ő elköltözött. Nincsenek más barátaim.

Ő viszont extrovertált, és olyan furcsa érzés kerít hatalmába, amikor látom instasztoriban, hogy mennyit beszélget más lányokkal, vagy, hogy épp átjöttek hozzá a barátnői...nem az ő hibája, csak nekem ő az egyetlen barátom, és olyan rossz látni, hogy másokkal is barátkozik.

Rémes embernek érzem magam, amiért ezt gondolom, küzdök ellene, de nem tudom legyőzni.

Kérlek ne savazzatok. Tudom, hogy rossz amit gondolok.

Mit tehetnék ez ellen? Mármint az érzéseim ellen. Úgy érzem kevesebb vagyok, mert nem én vagyok a legjobb barátnő csak egy vagyok a sok közül...miért esik ilyen rosszul?

(Lány vagyok, és nem, nem vagyok leszbikus, ha esetleg valakinek úgy jönne le, hogy beleszerettem:) )


2021. ápr. 14. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolom, hogy még tini vagy? Abban a korban elég természetes ezt érezni. Meg kell tanulnod kezelni azt a tényt, hogy a barátság a párkapcsolatok többségével ellentétben nem egy exklúzív, kisajátító műfaj. Jobb esetben az egyik barátság nem fog a másik kárára menni, ugyanis mindegyik barátságnak abszolút egyéni dinamikája van és normális esetben nem zárják ki egymást. Nem tudom hogyan tudod ezt a tudatból atültetni az érzelmi világodba, de akárhányszor előjön benned ez az értés, beszéld meg ezt önmagaddal racionálisan, hogy miért nincs igazad. Győzd meg saját magad, az agyadnak át kell írnia ezt a sémát és ez nem fog azonnal menni.

Esetleg próbálj még 1-2 ember felé nyitni, hogy ne ő legyen az egyetlen, akivel beszélhetsz, hidd el sokat fog segíteni, ha lesz legalább egy ember még, akire támaszkodhatsz ilyenkor. Kitartás és sok sikert kívánok.

2021. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Lehet azért van benned ilyen érzés mert neked ő az egyetlen barátnőd, ezáltal ő a legfontosabb neked, neki viszont van több akik ugyanolyan fontosak. Te csak őt keresed, ő viszont keres másokat is.

Lehet benne valami szerinted?

2021. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es, igen pont erről van szó.

1-es nagyon szépen köszönöm:)

2021. ápr. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!