Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki barátkozna vele? (többi lent)

Ki barátkozna vele? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyetemi kollégiumba vagyok büfés és mindig jár vásárolni egy picit ilyen fura gyerek. Elhúzott nyávogós hangon beszél és olyan mintha így le lenne fagyva. Olyan mintha nem lenne tiszta teljesen de igazából nem tudom hogy mi a baja mert nem ismerem. Ha egyetemre jár gondolom nem buta. Ti barátkoznátok vele?

2021. ápr. 27. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Én igen
Én nem tudom mivel nem ismerem
Én nem
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól, mert számodra valaki fura, még lehet okos, és valaki más számára pedig normálisnak is tűnhet, és lehet csak neked fura. :) De nem értem, hogy miért nekünk kéne ez alapján eldönteni, hogy barátkozz vele vagy sem? Te hogy érzed? Szeretnél vele barátkozni?


Egyébként nekem volt egy óvoda/osztálytársam, akivel a mai napig tartom a kapcsolatot, és ő autista, de teljesen normálisan el lehet vele beszélgetni, csak egy kicsit nehéz, mert szeretnek egy témát nagyon részletesen kivesézni, na meg addig olyan témáról is beszélni, amiről előtte soha nem hallott a magát normálisnak és tájékozottnak tartó ember. Vannak/voltak fura dolgai, pl. mikor nálam járt egyszer, kicsit otthonosan érezte magát és elkezdett a hűtőben turkálni. :) Nagyon érzékeny emberek, könnyen fel lehet őket húzni, de ez nála inkább gyerekként volt jellemző. Sajnos a magánéletében lesznek problémák és majd az önállósodással is (úgy gondolom).


Úgyhogy szerintem ne az alapján válogasd meg a barátaidat vagy hogy kivel barátkozol, hogy előre megítéled, hogy valami komoly problémája lehet. Lehet van valami baja, de lehet ettől függetlenül vágyik társaságra is, olyanra, aki elsősorban nem azért barátkozik vele, hogy ennek a problémának az okát kiderítse és tapintatlanul kérdezzen róla.

2021. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet aspergeres.
2021. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. sztem az igen. Amúgy szivesen barátkoznék vele
2021. ápr. 27. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ez az. Ha szivesen, es o is, akkor miert ne. Azzal nem baratkoznek, aki veszelyes, nem azzal, aki miatt esetleg masok furcsan neznek.
2021. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!