Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van,hogy egy barátság egyszerű...

Van,hogy egy barátság egyszerűn "lejárt" és el kell engedni?

Figyelt kérdés

Egyetemen lett egy nagyon jó barátnőm. Mindkettőnknek volt már más baráti társasága is, de nagyon egy hullámhosszon voltunk, hasonló problémákkal, humorral, érdeklődési körrel. Szinte minden tudunk egymásról, nagyon mély volt a kapcsolatunk. Aztán ugyanabban a szakmában, de máshol, dolgozni kezdtünk, a barátságunk ugyanúgy megmaradt. Majd fordult vele kicsit a világ, elhagyta a párját, minden héten mással volt, rengeteget volt nálam és nagyon sokat segítettem neki. Az elmúlt egy évben én újra tanulok valahol, munka mellett, így vannak új társaságaim és barátaim is, neki is lett egy lány, aki a kolleganője és állandóan együtt vannak. Az utóbbi időben folyton én keresem, én forszirozom, hogy találkozzunk, sokszor lemondja a találkákat, de látom a közösségi oldalakon, hogy a másik lánnyal meg folyton együtt van. Többször éreztem már, hogy nem olyan jó vele együtt lenni, kicsit néha féltékenynek éreztem, egyre felszinesebbnek a kapcsolatunkat. De közben meg szeretem, és ezer emlék kapcsol hozzá. De lehet, hogy nem kell ezt tovább eröltetni? Majd ír, ha akar,és ha nem akkor ennyi volt? Valamiért félek "elengedni" magamban, de így meg csak dühít.

Tapasztalatok?


26/L



2021. máj. 1. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, hogy elmúlt valakivel a barátság. Ott én szakítottam meg kicsit, mert semmi közös nem volt, semmiről nem tudtunk már beszélni stb. Volt egy ~3-4 éves szünet, utána újra felvettem a kapcsolatot vele ~2 éve. A 3-4 év alatt mindketten változtunk egy csomót és most kb. ő a legjobb barátom, illetve szerintem ez kölcsönös. Az emberek folyamatosan változnak.
2021. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van olyan, hogy már nem az igazi az összhang, vagy nem mindkét fél részéről. Az ilyen barátságok általában "érdeklődés híján" véget érnek, bármennyire is sokat értek korábban mindkét félnek.
2021. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, van az úgy, hogy a barátságok kimerülnek. Ezek általában eleinte egyoldalúan történnek, mint bármely más kapcsolat.


Engedd el.

2021. máj. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van. De egyébként ez egy tök jó példa arra, hogy mennyire destruktív manapság már a közösségi oldal. Szerintem nem oké, hogy ennyire belelátunk más emberek életébe. Persze értem amit írtál, de nem feltétlen jelenti azt, hogy az ő szemében te kevesebb lettél mint barátnő csak azért, mert az utóbbi 1 évben mondjuk X képet feltett amin ezzel az új csajjal lóg együtt. Ha belegondolok, itt vagyok 30 éves, a kutya nem taggelt be még képhez fb-on, senki nem említett meg fb-on, konkrétan 0 interakcióm volt akármelyik ismerősömmel is, a Boldog Születésnapot címszót kivéve. Régen pedig mikor még nem létezett ez az oldal, állandóan kerestek, személyesen, telefonon stb. Ha most a facebook alapján ítélném meg ezt a dolgot, akkor mély depresszióba kellene esnem, hiszen a kutya sem foglalkozik velem és csak azt látom, hogy ez is fontosabb, meg az is, meg mindenki csak én nem. Pedig ez torz kép.


Na de elkanyarodtam. Van olyan hogy elfárad egy barátság és szerintem alapjában véve ez nem is baj. Különben én nem is hiszek ebben az élethosszig tartó barátság dologban. Az embernek az életében szakaszok vannak. Elkerülhetetlen, hogy teljesen más emberek vegyenek körül 30 évesen mint akik 20 évesen körülvettek. Teljesen normális az is, hogy nem azok az emberek lesznek körülötted 10 év múlva, mint akik most veled vannak. De ez ettől szép. Szerintem pont attól lesz különleges egy barátság, hogy bár tudom hogy nem az egész életemen át kísér, de ha mondok egy helyet, mondatot, egy nevet, tökmindegy, akkor tudom hogy én is meg az a másik is ugyanarra gondol amire én. Akkor is, ha ez már 20 éve történt. És nem kell tudnia ezt annak aki 40 évesen melletted van, meg értenie sem kell, mint ahogy nem kell értenie annak a barátnőnek vagy ismerősnek sem hogy min kuncogsz 40 évesen a másikkal. Ő az életedből egy szelet. Tiéd és az övé. Emlékek. Nekem számtalan olyan barátom van, akivel még facebookon is csak ritkán beszélünk, nemhogy személyesen, de a mai napig nem fáj hogy ha azt látom hogy más most "fontosabb" mint én. De tudom hogy 1 mondatot elég lenne írnom, és dőlnénk a röhögéstől és úgy éreznénk magunkat mint régen. Ezt senki nem veheti el.

2021. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!