Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez titkolózásnak minősül egy...

Ez titkolózásnak minősül egy barátságon belül szerintetek? Tényleg nem férhet bele?

Figyelt kérdés
Jogosan érzem azt, hogy egy barátnőm a személyiségemet támadja azzal, hogy azzal vádol, hogy szándékosan titkolózom előtte egy ráadásul jó hírrel kapcsoltban, aminek örülnie kéne? Kijelentette, hogy nem fér bele és nem méltó egy régi, gyerekkori barátságba, ha valamennyivel később akarok élőben elmesélni neki valamit ahelyett, hogy messengeren leírnám vagy hívnám, mert ő mindig leírt mindent és nekem is rögtön be kellett volna jelenteni. Miért kéne olyannak lennem, mint ő? Miért az a helyes, ahogy ő cselekszik? Csak szerintem énközpontú ez a hozzáállás? Nem hazudni akartam neki és nem eltitkolni valamit. Mit gondoltok? Több barátnőmmel fél évvel később találkoztam csak pl., és akkor is örültem a jó híreknek, nem kiborultam...

2021. máj. 4. 14:01
 1/7 kicsibarany ***** válasza:
71%
Ha hetekig/hónapokig nem találkoztok, akkor szerintem érthető. Ha pár napról van szó, akkor simán beleférne.
2021. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ez a kérdés volt már régebben. Jogosan érzed, a barátnőd egy önző, éretlen pitsa.
2021. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is kicsit fura lenne, ha én megosztanám az örömömet kb.azonnal a barátnōmmel, ō meg hetek, hónapok mùlva mondja el pl.sikerült a nyelvvizsgája. Pláne, ha sokat beszéltünk volna róla korábban.
2021. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%

Hasonló cipőben jártam én is. Miután beszámolt mindig mindenről, elkezdett titkolózni. Aztán jött azzal, hogy nem is titkolta, csupán nem akart róla beszélni. (hozzáteszem másnak pedig igen)

Tehát egy ilyen pl minek tekinthető? amikor szándékosan egy adott illetőnek nem mondasz el valami? És nem azért, mert olyan dolog lenne, amit nem lehetne vele megosztani...

Én tudom, hogy mi állt a háttérben, és a mai napig gerinctelenségnek tartom.

2021. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez nem feltétlenül arról szól, hogy elvárja, hogy úgy viselkedj, ahogy ő. Lehet, hogy másképp nem tudta kifejezni, hogy rosszul esik neki, hogy nem mondtad el azonnal a jó hírt. Előfordulhat, hogy úgy ettől érzi, ő nem elég fontos neked. Meg lehet ezt normálisan beszélni, csak legyetek higgadtak. :)
2021. máj. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Élőben sokkal jobb elmondani a jó híreket, mert ott az egész lényetek jelen van.
2021. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is ugyanezt gondolom. Nem is az a bajom feltétlen, hogy rosszul esett neki, hanem amilyen formában tette. Előre kijelentette, hogy ez nem fér bele és nem méltó hozzá. Pont ez a baj, hogy magára hegyezi ki a sztorit és azzal van elfoglalva, hogy emiatt nem elég fontos.
2021. máj. 5. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!