Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más barátságokat is szét...

Más barátságokat is szét szakít a poltikai nézetek mássága?

Figyelt kérdés
Én magamat egyik olalhoz se sorolom. Nem vagyok se kormányellenes, se ellenzékis viszont kiakaszt a média agymosása és sok szülő viselkedése. Van 3 legjobb barátom. Az egyik nyiltan kormánypárti és mindent elhisz ami a tévében megy. Nyíltan be védi őket és veszekszik ha nem ugyanaz a véleménye. A másik kettő fél lábbal van a média agymosásában. Nekik inkább a szüleik erőszakolják belék a dolgokat. Nem vagyok se oltás ellenes se párti,de még be is oltatták magukat azzal amit épp kaptak és most veszekednek velem h hát de én megmondtam h az utazàsokat köthetik ehez még ha nem is tetszik és nem mind1 mit adtak be maguknak. Tehát most már naponta politikai veszekedések vannak amiből szeretnék ki maradni, mert úgy érzem hiába mondok bármit nem értenek egyet velem semmiben. Nem akarom rájuk erőszakolni a saját véleményemet,de másról nem is beszélnek már.

2021. máj. 6. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A mi társaságunkba vannak eltérő politikai nézetek, de mi nem engedjük, hogy az a barátság végét jelentse. Viszont az nem mindegy, hogy mennyire szélsőséges a nézet. Pl se egy teljesen libsi, se egy full náci nézetekkel rendelkező egyén se illene közénk.
2021. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én környezetemben mindenki párt ellenes,és utálják orbánt mint a szart...éppen ezért nincs probléma, de ha valaki elkezdene nekem orbán bácsiról szépeket mesélni max ott hagynám a p..ba a társaságát, de nem vitatkoznék vele mert szarok rá...
2021. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem politikai hovatartozas alapjan valasztok baratokat, ugyanakkor az adott szemely altal kepviselt ertekeket tukrozi a beallitottsaga, ezert teljesen mas nezeteket valloval nem lennenk baratok.


pelda : en meglehetosen liberalis vagyok, valoszinuleg semmiben nem ertenek egyet egy mihazankossal, es ezert nem is akarnek vele baratkozni (de valoszinuleg o sem akarna velem)

2021. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen! Évtizedes távlatban nem látott barátomat találtam meg a neten és amikor ráírtam, akkor azonnal a politikai nézeteit zúdította rám, - szó nem esett arról, hogy bármelyikünk életében milyen változások álltak be az eltelt idő távlatában. Nem vitatkoztam vele semmiről, hanem sorsára hagytam, - mert egy ilyen emberrel nincs mit kezdeni.
2021. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi se így választottunk barátokat. Eredetileg nem is volt téma. A kovid óta érezhető ez. Példával mondanám. Veszekedtünk h az egyik barátom kínait adott be magának és nem mehet ki Ausztriába. Mikor mondtam h egyenlőre ne tervezgessen meg alapozzon erre h ezzel az oltással ki mehet simán jött a támadás h biztos az ellenzék nem engedi meg a mocskos eu. Hiába mondtam ész érveket nem érdekelte. Tovább ment a veszekedés. Holott csak azt mondtam el ami nyilvánvaló. A kovid óta vannak ezek a politizálások
2021. máj. 6. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok azonosulni azzal a meglátásoddal, hogy a Covid óta állnak fenn ezek az állapotok, - sajnos ez mindig is meg volt, csak mindig másokra tekintettek az éppen aktuális "ellenségként". Az internet ebből a farokméregetésből egyre vastagabban veszi ki a részét.
2021. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
Valóban nem a Covid óta állnak fenn ezek az állapotok, kedves utolsó, de az utóbbi egy év bezártság baromira rányomta a bélyegét az emberi viszonyokra. Több etológus állítja, hogy a következő pandémia mentális eredetű lesz.
2021. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben szakítja szét, de sajnos van, hogy igen. Pedig nem hiszem, hogy annyira éles helyzet lenne, hogy bármilyen barátságot meg kéne szakítani.

Röhej :D

Akinek fontosak a barátai és hogy jólérzi magát, az nem fogja ezt szétbarmolni.

2021. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Milyen bezártság? Mindenki dolgozott, élte az életét.


Most, hogy kezd vége lenni a korlátozásoknak, ugyanúgy üresek az utcák.

2021. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!