Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki hogyan tudott túllépni a...

Ki hogyan tudott túllépni a gimis "hierarchiában" betöltött szerepén?

Figyelt kérdés

Még most, 2 évvel érettségi után is sokszor előjönnek bennem a gimiben tapasztalt "menő-nem menő" szintű bekategorizálások és sokszor nem tudok feloldódni,nem tudom teljesen elengedni magam ezek miatt a gondolatok miatt a legtöbb szociális kapcsolatomban.

Közben meg azt látom, hogy pl. a gimis osztályomból olyanok vannak együtt akikről elképzelni sem lehetett, hogy egymáshoz szóljanak,mert teljesen más körökben mozogtak, sőt le is nézte egyik a másikat.

Nem tudom hogy tudnék ezen kicsit túllendülni, mert az nyilvánvaló, hogy nagyon meghatározza a mindennapjaimat ez a fajta megítélése saját magamnak és a környezetemnek és jó lenne, ha nem egy régi közegem által rám aggatott szerepben kéne leélnem egy teljes életet.

Valaki tapasztalt hasonlót már? Ha igen, hogyan hagyta maga mögött ezt a fajta gondolkodást, önmagáról alkotott képet?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. máj. 8. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én önként és dalolva szeparálódtam el a klikkesedéstől, volt néhány barátom akivel jól kijöttünk, a többiek nem érdekeltek. Sosem akartam menő lenni, gimiben egyáltalán nem is voltam az, sőt az elit klikk eléggé lenézett, na és. Érdekes módon egyetemen tapadtak rám az emberek és amúgy marha fárasztó volt, pedig nem próbáltam beilleszkedni.

Aggasd magadra a saját szereped, nem tudom miért hagynád, hogy olyan random emebrek határozzák meg az életminőséged, akiket nem te választottál az életedbe és akiknek 20 év múlva a nevükre se fogsz emlékezni. Próbálj meg alapos önvizsgálatot tartani, hogy mégis miért fontos ez ennyire, mi van a háttérben, ha megvan akkor elkezdhetsz rajta dolgozni. Hajrá!

2021. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nálad nem mások lenézése váltotta ki hanem te nem vagy megelégedve saját magaddal. Gondolom sok hibát találsz magadban de vannak akik ugyanazt a hibát nem látjál hibábak. Szerintem valami hasonló gondolkodást próbálj meg felvenni te is.
2021. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Én személy szerint elég népszerű vagyok a gimimben. Egyáltalán nem nézek le senkit..Soha nem hallomás alapján ítéltem. Ha valaki megismer valakit szerintem csak akkor van "joga" ítélkezni felette, mert így megtapasztalta milyen ember az illető igazából. Én imádok új arcokat megismerni és egyáltalán nem érdekel hogy "menő" e, ha a személyisége teljesen rendben van.

Ismeretséget/népszerűséget bármiből lehet csinálni...

2021. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Klikkek vagy vannak vagy nincsenek. Nincsenek mindenütt.
2021. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel ez 2 évvel később, mindenki továbblépett és megszűntek ezek a "szerepek". Azt kéne elsősorban belátnod, hogy amint új közösségbe kerülsz, MINDIG teljesen tiszta lappal indulsz, és ott senkinek nem lesz fogalma sem róla, hogy az előzőben ki voltál. Ha így állsz hozzá, akkor bármi lehetséges, ha megmaradsz a gimis "menő nem menő" típusú baromkodásnál, akkor sosem fogsz előrébb lépni.
2021. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Eleve nem mentem bele ezekbe a kis játékokba. 9.-ben kijelenettem mindenkinek, hogy engem nem érdekel ki az "alfa", ki a "lúzer". Tanulni jöttem, nem szórakozni, nem haverkodni, nem f@$zt méregetni.

Másrészt mindig az járt a fejemben, amikor mégis elkezdődtek a kötekedések, hogy amúgy a másik az ki a franc, hogy megmondja mennyit érek és hova tartozok? Joga van megmondani, hogy a szemében egy 0 vagyok, de miért kéne azonosulnom az ő véleményével vagy miért kéne belemennem ebbe a lealacsonyító játszmába?

2021. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak klikkek, azok között is menőbbek vagy kevésbé menők, de ellenségesség ennek ellenére sem volt, legalábbis nyíltan biztos, hogy nem. Én nem tartoztam a menők közé, de nem hiszem, hogy bárki különösebben lenézett volna emiatt, pedig nem voltunk egy nagyon összetartó osztály. Voltak barátaim, ők is hasonló "szinten" voltak, és most is ugyannyira jóban vagyok velük (5 éve érettségiztem). A volt osztálytársaim közül egyeseknek jobban alakult az eddigi, főleg egyetemi élete, másoké kevésbé, és ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy ki volt menő annak idején. Ahogy az 5. válaszoló is írta, ennyi idő után senkit nem érdekel, és nem befolyásolja a jövődet sem. Ha 5-10 évente egy osztálytalálkozón mégis be akar valaki kategorizálni valahova, akkor hajrá, nem fog érdekelni. Bár szerintem azért mindenki felnőtt azóta annyira, hogy ne legyenek ennyire gyerekesek... Egyetemen pedig semmi "hierarchiát" nem tapasztaltam, de ez lehet, hogy csak nálunk van így. Viszonylag elkülönülő baráti társaságok persze vannak, mert sokan járnak erre a szakra, úgyhogy lehetetlen lenne mindenkivel barátkozni. De nincsenek menők, stréberek vagy akármik. Felnőtt emberek vagyunk, és attól még, hogy valaki esetleg a személyiségéből fakadóan népszerűbb, még nem áll fölöttünk semmilyen módon. Minél idősebb az ember, és minél több új helyre kerül (új iskola, munkahely, egyéb közösség), annál kevésbé léteznek ezek a kategóriák, és annál kevésbé kell elfogadni, ha esetleg rád aggatnak egy szerepet. Nem kell magadat kevésbé menőnek tartanod felnőtt korodban csak azért, mert valami idióta elhitette veled ezt gimiben. Persze megértem, hogy ez valószínűleg eléggé befolyásolta az önbecsülésedet/önképedet, de hidd el, nem érdekel már senkit ennyi idős korban. hogy ki milyen volt 16 évesen a többi 16 éveshez viszonyítva. Azt viszont látni fogják rajtad, ha nincs önbizalmad, és sajnos lehet, hogy egyesek ki is fogják használni.

Ha tényleg nem tudsz ezen túljutni, szerintem keress fel egy életvezetési tanácsadót (mármint rendes tanácsadó szakpszichológust, nem valami sarlatánt). Ők foglalkoznak ilyenekkel is. Lehet, hogy jót tenne, mert nem kéne megragadni az ilyen gimis szerepekben hosszútávon. Sok sikert!

2021. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd rendbe az önbecsülésedet, és akkor pont nem fog érdekelni, hogy mások mit gondolnak, pláne, hogy évekkel ezelőtt mit gondoltak.
2021. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 9.-től (8 osztályos gimi) egész jó osztályközösség alakult ki.
2021. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, amit a Kérdező írt, úgy érzem hasonló szituban lehetünk. Sosem volt teljesen rendben az önbecsülésem, illetve önbizalmam sem, ezt pedig jó páran megpróbálták tovább rontani. Sajnos esetenként igencsak sikeresen.

Az válik be, bár lekopogom, hogy egyre inkább azt tudatosítom magamban, hogy az a múlt, én pedig a jelenben vagyok. Nem az a jelző határoz meg emberként, amit gimiben aggattak rám, többet érek, mint egy "menő nem-menő" címke. Nem egyszerű ezektől elszakadni, de muszáj lesz, saját magad/magam érdekében.

2021. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!