Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem szállnak le erről a...

Miért nem szállnak le erről a témáról?

Figyelt kérdés

A tesómnak van egy haverja, kb egy éve vannak jóban. Jófej a srác, nagyon bírom haveri alapon. Az öccsével februárban találkoztam, ő is normális, csak kicsit furi. Miután taliztunk megkeresett facen, meg rámírt. Elmondtam neki hogy nem akarok tőle semmit (se külsőleg se belsőleg nem az esetem semmilyen téren), utána mondjuk még 1-2x bepróbálkozott. Azóta ő már úgy nem nyomul rám, de a bátyjával akár hányszor találkozok mindig megemlíti, hogy adnom kéne egy esélyt az öccsének, mert nagyon oda van értem. Ma is szóbahozta és meg tudtam volna szívesen fejelni. Nincs senkim, de ez nem jelenti azt, hogy összejövök akárkivel és nem is érzem úgy hogy muszáj lenne. Negyed éves sztori, miért nem lehet tovább lépni?

Persze a bátyám is szívesen adja ilyenkor alá a lovat


2021. máj. 9. 00:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Jézusom milyen "tanácsok"...

Ne hallgass ezekre a lelki sérültekre kérdező, ha esélyt adsz neki, azzal csak magadnak ártasz, utána meg neki is ha már nem bírod. Le van zárva a téma, ha megint felhozzák, mondd, hogy "hagyjatok már" erősebb hangnemmel és kész. Lehet mindig elneveted, vagy nem elég határozott a kijelentésed, azért látnak rá esélyt.


Akinek attól lesz "örök seb a lelkében", hogy visszautasítják az élet bármely területén (legyen az párkapcsolat vagy munka), az nem alkalmas az életre, tekintve, hogy napi szinten kerülünk szembe valamilyen szintű elutasítással.

2021. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az összes választ és nagyon sajnálom, hogy így le lettetek pontozva.

#1, nekem is van viszonzatlan szerelmem, de ez plátói. Mivel sosem volt esélyed, nem ismerhetted meg őt rendesen, úgyhogy igazából nem őt szereted, hanem akinek gondolod.

#3, nekem inkább úgy jön le, hogy annak ellenére, hogy visszautasítottam, még mindig reménykedik, amivel saját magának árt és ezért kampányol a bátyja.

#4, én is ezt hittem.

#6, de akkor meg ott lenne, hogy valami azért volt köztünk. És számomra ő olyan srác, akihez nem szeretném, hogy bármi közöm is legyen.

#8, nem minden fekete-fehér. Szerintem a srácnak megvannak a maga pszichés gondjai (nem arra gondolok, hogy klinikai eset lenne, ne értsétek félre!) és nekem is. Nem hiszem, hogy nekem jót tenne egy olyan kapcsolat, ahol én vagyok a biztosabb fél. (Irreleváns, de amúgy sem kéne nekem jelenleg bizonyos okok miatt kapcsolat) A másik meg, hogy egyetértek veled azzal kapcsolatban, amit így általánosságban írtál, de úgy érezem, hogy nekem jelenleg ez a kapcsolat nem kell. Persze biztos, hogy majd később másképp fogok gondolkozni, mint most 19 évesen.

#9, valami ilyesmi lesz😬

#10, egyetértek, de nem hiszem hogy itt is ez lenne jelenleg a helyzet.

Én egyébként eléggé lelkis vagyok és pl a barátnőimmel ellentétben, ha valakit lekoptatok az nekem is szarul szokott esni, most is úgy éreztem magam, mint egy hülye picsa. De a szóban forgó srác vagy 5 centivel alacsonyabb nálam és oké, hogy vannak srácok, akik kedvelik a magas csajokat (178 cm vagyok), de attól még én nem kedvelem a nálam alacsonyabb srácokat. A magasságom miatt persze így elég sokan kiesnek, de ez az én gondom. Nekem a kapcsolatban kell, hogy a pasi, pasi legyen, ne érezzem azt, hogy nekem kell őt tutujgatni.

2021. máj. 9. 11:20
 13/17 A kérdező kommentje:
#11, köszönöm! Igazából lehet igazad van, de eddig úgy éreztem, ha erélyesebben szólnék vissza, akkor bunkó lennék, szóval igen, eddig mindig elnevettem, vagy eltereltem csak a szót.
2021. máj. 9. 11:22
 14/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként az ilyen örök seb marad annak a lelkében, aki viszonzatlanul volt oda, és nem kapott egyetlen esélyt sem arra, hogy bizonyítson."


És az a seb nem számít,amit akkor szerez az ember,ha belekényszerítik valamibe,amit nem akar? Abszurd az egész.

2021. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként az ilyen örök seb marad annak a lelkében, aki viszonzatlanul volt oda, és nem kapott egyetlen esélyt sem arra, hogy bizonyítson."


Mert aki -vagy akinek a családja- a nemleges választ sem képes feldolgozni és erőlteti a dolgot,az majd biztos a szakítást megérti és szó nélkül hagyja...és ki áll majd ki a kérdező mellett,ha több hetes vagy hónapos gyötrődés után kiszáll,mert ő nem boldog így? Akkor megint őt fogják mindenért okolni,amiért belement,egy se vállalja a felelősséget azok közül,akik rádumálták.

2021. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat,a második kommentemnél valamiért nem másolta ki az előzményt. Tehát az utolsó válaszom ehhez szólt:


"Nem, arra beszéljük rá, hogy adjon egy esélyt. Ha nem működik, lehet szakítani, ahogy sokan teszik. "

2021. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle kerdező?
2022. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!