Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet, hogy egy sokkal idősebb...

Lehet, hogy egy sokkal idősebb pasival írogatok?

Figyelt kérdés

Beszélek egy sráccal már hónapok óta, nagyon jóban vagyunk, ő az egyetlen aki még nem ghostingolt és akivel tudok beszélni bármiről, meg hasonló az érdeklődésünk. Ő egy 19 éves fiú (elmondása szerint), én egy 16 éves lány. Most érettségizett, arról is beszámolt, hogy milyen volt. Azt mondja nehezen tanul, a magyart elég nehéznek találta, a matek sem ment neki, amúgy sem jó belőle állítólag, de a törire (arra amire mindenki azt mondja, hogy az volt a legnehezebb!) arra azt mondta, hogy nem volt vészes. Pedig arra még a legokosabbak is azt mondják, hogy nagy szivás volt idén, neki meg nehezebben megy a tanulás állítólag. Akkor hogy lehetett neki az a legkönnyebb? Lehet, hogy hazudott és nem is most érettségizett, hanem mondjuk egy 40-es pasival irogatok?


Egyszer már rákérdeztem, hogy biztos annyi-e amennyinek mondja magát, erre azt mondta, hogy igen (persze mi mást mondana ugye), de megérti, ha óvatos vagyok, mert manapság nem lehet tudni, de ő őszinte volt velem.

A stílusáról sem az jön le, hogy 40 feletti. Mondjuk van amikor olyanokat ír, amit inkább idősek szoktak pl. "További szép napot neked!/Elnézést, remélem nem haragszol...stb." De ez csak néháy példa ami nem az ennyi idős fiúkra vall, de a legtöbb esetben illik egy 19 éves srácra amiket ír stílusban is.

Képet nem láttam róla soha, ennek megvan az oka, de azt nem írnám le.



2021. máj. 10. 22:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Igen, lehetséges.
2021. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

1, szerinted az érettségi egy utaló nyom erre, hogy idősebb? Hogy töriből neki "könnyű volt"?

De mindegyiket részletesen kifejtette, hogy melyikben mi volt a nehéz, meg tudta, hogy melyik nap melyik tárgyból van. Jó oké, ezt bárki tudhatja, aki utánanéz, de nem lett volna muszáj leírnia, hogy melyik nap melyik tárgyból vizsgázott és hogy sikerült. Lehetett volna szűkszavú is, hogy "ja, hát megvolt", az jobban utalt volna egy idősebb pasira, hogy nem áll neki kifejtegetni a dolgokat. De mondom bennem főleg a töriről való véleménye keltett gyanút.

2021. máj. 10. 22:23
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Akár...
2021. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy úgy értette hogy a többihez képest ment jól
2021. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez alapvetően nem gyanús, lehet nagyon jó töriből. Természetesen megvan rá az esély. Inkább az gyanús, hogy semmilyen képet nem mutat magáról.
2021. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Varja ki az eredmenyt. Nekem voltmar olyan h azt gondoltam hogy nem volt olyan veszes aztan alig lett 2es:D
2021. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%

Nemtom most milyen volt az érettségi, én 4 éve végeztem.

Mindig is utáltam a törit, nem is tanultam rá valami sokat, de konkrétan szövegértés az egész írásbeli, max az esszéhez kell tudni bármi komolyabbat saját kútfőből, de a forrásokból és józan ésszel simán meglehetett írni, nyilván valami meg is ragadt órákon.

Lehet, hogy ebből a szempontból intelligens a srác és jól ráérzett, hogy hogyan is kell ezt megírni. Nálunk volt az osztályban, akik annyira túlstresszelték, hogy nem látták át és nekik nem is lett jó, hiába tanultak sokat.

Szerintem ez a "további szép napot" sem öreges, ilyeneket én is mondok, mindig is mondtam.

Ha tényleg idősebb ez az alak, akkor az máshogy fog kiderülni, szerintem ez önmagában nem olyan vészjósló, de persze ne vedd fél vállról a megérzésedet.

2021. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi volt idén a töri érettségin de a saját példámból kiindulva azokat a "részeit" ami érdekelt és érdekesnek találtam sokkal könnyebben megtanultam és jobban meg is maradt mint ami kevésbé érdekelt.

Amúgy nem tudom az hogy lehet olyan marha nehéz, ha tanultál rá akkor nem lehet annyira nehéz, ott nincs több jó válasz :D

Most 29 vagyok de én 10 évvel ezelőtt is használtam ilyen kifejezéseket boltban, munkahelyen, edzőteremben szóval olyan emberekkel akikkel valamilyen kapcsolatba kerültem de nem volt "szoros" kötelék közöttünk tehát inkább ismerős, félig-meddig idegen.

Nem kell ezt túlgondolni, igyekszik udvarias lenni és nem egy ősbunkónak tűnni.

Persze mivel interneten levelezgettek csak ezért előfordulhat hogy egy 40-es férfi van a másik oldalon...

2021. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

Persze, van rá esély, de pont nem emiatt a töri dolog miatt jutott volna eszembe. Lehet, hogy éppen abból jó, én is így voltam ezzel (mármint nem most érettségiztem, csak én is abból voltam a legjobb). És amúgy nem volt "mindenki" szerint nehéz, itt GYK-en is többen írták, hogy jól ment nekik, Eduline-on meg főleg. Tök szubjektív, hogy kinek mi a nehéz.

A képes dolog valóban gyanúsabb. Biztosra csak úgy mehetnél, ha videó chatelnétek, hiszen a képküldés is olyan, hogy manapság szinte mindegyik 18-20 éves fiúról van kép a neten, amit tulajdonképpen bárki szabadon lementhet. De reméljük, nem hazudik a korát illetően. :)

2021. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem döntsd el, hogy online barátkozol emberekkel, vagy gyanakvó és bizalmatlan vagy. A kettő együtt nem megy.

Amúgy amíg nem kér tőled erotikus képeket, vagy személyes adatokat, és nem akar találkozni veled, addig most úgy őszintén, nem tök mindegy, ki valójában az illető?

Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy mindegy. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan emberrel beszélgettem már a neten életem során én is, aki egyáltalán nem az volt, vagy nem egészen az volt, akinek mondta magát. De valójában akit személyesen ismersz, sőt akivel napi kapcsolatban vagy, arról sem tudhatod biztosan, hogy kicsoda valójában, és mi zajlik a fejében. A fizikai paramétereiben nem hazudhat, de bármi másban igen.

Ha nézel híradót, szinte sajnos napi hír manapság már az is, hogy valakit a saját férje-felesége, gyereke, unokája öl meg. De nem lehet ebben élni.


Észszerűen persze óvatosnak kell lenni, de az élethez kell egy nagy adag jóhiszeműség és reménykedés, ha nem akarod a négy fal között rettegve leélni.

2021. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!