Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Adnom kellett volna valamit?

Adnom kellett volna valamit?

Figyelt kérdés

A hétvégét egy ismerősöm lakásában töltöttem. Ő ajánlotta fel, mert épp vidéken volt dolgom és nem tudtam volna hol aludni. Megkérdeztem tőle, hogy mivel tartozom érte, de azt mondta, hogy nem kell semmit sem fizetnem. Igaz illett volna ajándékot vinnem de kiment a fejemből. :/

Most úgy szégyellem magam. Szerintetek is ciki?



2021. máj. 12. 16:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
70%
Nem megkérdezni kell, hogy tartozol-e. nyilván tartozol, ezt te is tudod. ilyenkor illik kedveskedni. Legalábbis ez lenne az emberi
2021. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Illet volna valami apróságot.
2021. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem "kell", de úgy illik, hogy vendégségbe nem megy az ember üres kézzel. Főleg, ha ott is alszik. Azért a világ nyilván nem dőlt össze, szerintem most, utólag is minden további nélkül pótolhatod. Nem is feltétlenül kell nagy dologra gondolni, inkább a gesztus a fontos. Attól függően, hogy kicsoda az ismerősöd, jó minőségű desszert, egy jó bor, egy csokor virág ill. ezek kombinációja elég.
2021. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez ember függő szerintem. Én személyesen azt se mondanám, hogy "jól esne" az ajándék. Egy hétvégéért nem tartom szükségesnek. Főleg ha jobbam ismerem az illetőt.


Nem hiszem hogy magára fogja venni az ismerősöd de igen, általában az illem azt diktálná hogy tartozol

2021. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az alvás előtt kérdeztem meg, hogy hogy számoljak. Egyébként, tudja, hogy nem valami rózsás az anyagi helyzetem. Egyébként, tényleg nagyon rosszul érzem magam mert eddig ilyesmi soha nem fordult még elő. Eddig mindig vittem ajándékokat. Most elmaradt nem is tudom, hogy miért. Az üres lakásába fogadott egyébként, amit ő nem használ.
2021. máj. 12. 16:39
 6/13 A kérdező kommentje:

Túl sok az egyébként, bocsi. :(

Nagyon szomorú vagyok emiatt. Szégyellem magsm

2021. máj. 12. 16:41
 7/13 anonim válasza:
Kezd átmenni önsajnáltatásba...
2021. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jaj, azt semmiképp sem akarom!
2021. máj. 12. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyelld magad, hanem hívd fel az illetőt, hogy mikor mehetsz át hozzá megköszönni a vendéglátást :) Ne halogasd túl sokáig, mert egyre kellemetlenebbnek fogod érezni.
2021. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam így szállást adni ismerősöknek és örömmel teszem, tényleg nem várok érte semmit. Tudom, hogy segítség számukra a szállás, nekem meg semmi hátrányom nem származik belőle. Elég rosszul érezném magam, ha bármelyikük az adósomnak érezné magát ettől és úgy érezné, hogy valamivel - akár egy jelképes ajándékkal is - "törlesztenie" kell. Szerintem a világ úgy működik, hogy nem feltétlenül onnan kapjuk vissza a jót, amerre adjuk. Rajtam is sokszor segítettek mások, amikor rászorultam, úgyhogy nincs semmilyen ellenérzésem azzal, hogy ellenszolgáltatás várása nélkül megosszam, amim van. Úgyhogy ha rám hallgatsz, akkor nem érzed magad rosszul ettől, csak ha majd te leszel olyan helyzetben, hogy segíthetsz másokon, tedd meg akkor.
2021. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!