Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kit "kell" bejelölni facebookon?

Kit "kell" bejelölni facebookon?

Figyelt kérdés

Nekem csak szükségből van + azért mert a messengert szoktam használni, mert azt hasznosnak találom. De amúgy ezt a barátnak jelölést sosem vágtam. Vagyis régen azt gondoltam, hogy azt kell bejelölni, aivel tényleg beszélni akarsz, kíváncsi vagy rá stb. Ehhez képest megnézem mások adatlapját és amellett, hogy látom, hogy hány ember az ismerőse, azon is elcsodálkozok, hogy kik vannak közöttünk.


Egyik kérdésem az, hogy ha valakinek nincs profilképe, azt bejelölöd, ha egy csoport tagja? Ha bekerülsz egy új közösségbe, akkor mi alapján döntöd el, hogy kiket jelölsz be? Mindenkit bejelölsz, akivel beszélsz egy szót vagy ha van közös pont, akkor azt is, akkor is, ha élőben nem is beszéltetek még?

Tanárokat középiskolából vagy egyetemről is bejelöltök?

Hogy kell neten szocializálódni, én komolyan nem értem és úgy érzem, emiatt kimaradok egy csomó dologból, pedig nem is vagyok öreg, csak ez sosem volt része az életemnek, de most már meg akarom tanunli.



2021. máj. 18. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért? Szerintem tök felesleges, olyan pici része ez az életnek.


Csak azt jelölöm be, akit ismerek, és akit bírok. Csak azért, mert beszéltünk, nem jelölök, ismerős ismerősét sem, ismeretlent sem. Csoport tagjait sem. De olyan osztálytársakat sem, akik szemetek voltak. Sajnos elég jó a memóriám.

2021. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem kell, azt jelölöd be akit akarsz. Vannak, akik kényszeresen bejelölnek minden embert akivel egyszer találkoztak, vannak akik attól érzik jól magukat, hogy van többezer ismerősük, vannak akik csak a legközelebbi barátaikat jelölik, de ezt már mindenki döntse el maga. Univerzális, mindenkire ráhúzható norma nem létezik.

Nekem van kb. 50 ismerősöm, csak azokat jelölöm be vagy hagyom meg, akik aktív részei az életemnek, a többieket minek? Mégis miről maradnék le, ha pl. nem látom a volt osztálytársaim posztjait akikkel 15 éve nem beszéltem és egyáltalán nem érdekel az életük?

2021. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelölök be senkit, de ha valaki bejelölt és ismerem, visszajelölöm.

Nagyon ritkán, ha az arcomba tol a Facebook valakit, akivel jóban vagyok de nem ismerősöm, akkor lehet, hogy bejelölöm.

Illetve még akkor, ha ráírok valami okból, és nem reagál gyorsan.

2021. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azért jelölnek be embereket, hogy több lájkot kapjanak a profilképükre. Ilyenkor csak azt imádom, hogy megnézem az ismerőseit is és látom, hogy van 300 lájkja de mellette 4 ezer ismerőse. Az úgy azért nem egy szép eredmény .....

Nekem most van 400 ismerősöm (ez is rohadt sok tudom), de tényleg sokakat ismerek és 100 lájk a profilképemen ami már jóval jobb arány. De igazából semmi értelme nincs jelölgetni az embereket hacsak nem akarsz neten ismerkedni. Engem ha jelölnek elfogadom de én soha senkit nem fogok bejelölni magamtól hacsak tényleg nem ismerősöm.

2021. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem!
2021. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy volt kolléganőm, akivel jóban voltunk munkahelyen, de nem használja aktívan a facebookot, nincs is profilképe, ettől még ismerem és jó ismerősöm.

Azt jelölsz be, akit akarsz, senkit nem kötelező.

2021. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismersz vagy aki szimpatikus és meg akarod ismerni.
2021. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Alapvetően én is így állok hozzá, csak mivel látom, hogy nem ez a trend másoknál, ezért szeretnék változtatni vagy nem is tudom...

Például egyetemen ~60-an vagyunk és én nekem nincs bejelölve minden szaktársam, mert nem látom értelmét, de megnézem valahány csoporttársam ismerőseit, akkor neki meg kb. minden szaktárca be van jelölve, de nem is csak ők, hanem a tanárok közül is páran és ilyenkor rosszul érzem magam, hogy én le vagyok maradva ilyen tekintetben.

2021. máj. 18. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők lehet, hogy társaságibb emberek. És ez még változhat az évek során. Ne másokkal foglalkozz, a te dolgod, hogy kivel tartod a kapcsolatot. Nekem is változott idővel az, hogy kik vannak ismerősnek jelölve, akikkel egy idő után nem tartjuk a kapcsolatot, azokat töröltem, lettek új ismerősök, akikkel most tartjuk a kapcsolatot. Nekem a közösségi oldal kényelmes, sokan messze élnek, telefonálni nem szeretek, meg nem is mindig ugyanakkor érünk rá feltétlenül, az e-mailt is egyre kevésbé olvasom, szórogatom kifelé a hírleveleket, mert olyan oldalakról is megsokasodtak, ahol régebben sokkal kevesebb ilyet küldtek, nem győzök leiratkozni aztán 80%-os az e-mail fiókom telítettsége (jó, évek óta használom, de akkor is), elvesznének ezek között a magánjellegű e-mailek.
2021. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelölök be senkit, és úgy van beállítva a facebookom, hogy engem csak azok jelölhetnek be, akikkel közös ismerőseim vannak, viszont csak akkor igazolom vissza őket, ha tényleg ismeretség is van köztünk, nem pedig csak 1-2x beszéltünk.
2021. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!