Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme felmelegíteni egy...

Van értelme felmelegíteni egy 10 év kihunyt barátságot?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon kedves 1-8-as osztálytársam, akivel 9-12-ben már nem jártunk egy suliba de tartottuk a kapcsolatot, még egyetem alatt is összejártunk de hogy ritkábban láttuk egymást lassan abbamaradtak ezek a találkozások. Azóta volt esküvője, született gyereke és egyikre se hívott meg. (én se kerestem)

Aztán pár hete szüksége volt számítógépes segítségre és rám írt, én meg elmentem és megcsináltam neki. (kb. mint a Taxiban Émilien, nem értek hozzá de mégis erről vagyok híres aztán mindenki ezzel talál meg)

Jó volt látni, megmutogatta a házát is, örültem is neki hogy minden fasza az életében de kb. ennyi. Felvetette hogy majd akár összejöhetnénk sütögetni, aztán most rám is írt, hogy szervez egy ilyen összeröffenést pár volt 1-8-as osztálytársunknak.


De én ezt egyáltalán nem értem, még vele is kb. 10 évig szartunk egymás fejére, a többieket meg lassan 20 éve láttam, akkor most mi értelme lenne egy fél napot együtt tölteni velük?


Ti egy ilyenre elmennétek?

Ha nem akkor mégis hogy lehetne ezt úgy visszautasítani, hogy ne sértsem meg?



2021. máj. 28. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ha lenne hozzá kedvem, kíváncsi lennék a többiekre és ráérnék akkor miért ne. Ettől még nem kell barátkoznunk a jövőben, semmiféle kötelezettséggel nem jár és elvi kérdést se csinálnék belőle, végül is csak úgy simán szétszéledtünk mindenféle dráma nélkül.

Ha meg nem lenne hozzá kedvem akkor nem mennék és nem is keresnék rá különösebb kifogást, egy "köszönöm a meghívást, de nem jövök" pont elég. Ha ennyire szarok valakire akkor nem foglalkoztat, ha megsértődik.

2021. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék, ez ilyen mini osztálytalákozónak tűnik. Mégis mi baj lehet belőle?
2021. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmennék azért. De alapvetően egy ilyen régen kihunyt barátságot nem lehet már feltámasztani, lealábbis nekem ez a tapazstalatom. Próbáltam én is, de pár beszélgetés után ugyanúgy kihunyt a dolog. Már nem volt közös témánk, nem volt közös érdeklődésünk és semmi közös pont nem volt az életünkben.
2021. máj. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok értelme nincs, és nem is szokott sikerülni feltámasztani. Hányszor van nagy egymásra borulás pl. általános iskolai osztálytalálkozókon, nagy fogadkozások. Aztán utána talán még egyszer megisznak valahol egy kávét pár hét múlva, de ugyanúgy nem lesz folytatás.
2021. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elmennék. Nem azért, hogy feltámasszuk a barátságot, és újra sülve-főve együtt legyünk, hanem mert szerintem jó időnként összejönni a rég nem látott ismerősökkel. Ezek az összejövetelek kifejezetten jól is szoktak sikerülni, aztán megy mindenki a dolgára, megint nem nézünk egymás felé évekig, de ez nem gond, és gazdagabbak lettünk egy szép emlékkel.

Ha te erre nem vágysz, a te döntésed, nem kötelező, de sokan szeretik az ilyesmit.

2021. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!