Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kérjek bocsánatot az...

Hogyan kérjek bocsánatot az egyik legjobb barátomtól?

Figyelt kérdés

Egy munkahelyi előléptetés miatt 3 éve olyan szinten összebalhéztam a legjobb havaerommal hogy azóta sem beszéltünk. Ma viszont összefutottunk a boltba es mintha megakart volna állni beszélgetni velem,de én csak köszöntem és tovább mentem a dolgomra.


Ami fontos hogy szemét voltam vele mikor ő kapta meg azt az előléptetést amiért mindketten versengtünk. 1 hónapon keresztül azon voltam hogy kitoljak vele majd beletörődtem hogy akárhogy dolgozom túl magamat vagy tolok ki vele nyerni nem fogok.


Viszont a napokba rájöttem hogy egy orbitális nagy barom voltam hogy felrúgtam egy szoros barátságot a karrier miatt.


Fogalmam nincs hogyan kezdjem hívjam el sörözni és mondjam meg egyenesen hogy sajnálom hogy tahó voltam és szeretném azt a jó haveri viszonyt újra éleszteni?

De ugyanakkor ne tűnjön meghunyászkodásnak a dolog.


2021. jún. 5. 11:35
 1/1 anonim válasza:

Ha megakart állni veled beszélgetni, akkor látok még esélyt ebben a barátságban :)



Én a te helyedben ezt mondanám:


Szia!

Tudom hogy elég nagy nézeteltéréseink, és veszekedéseink voltak, és tudom hogy szemétül viselkedtem veled, a munkahelyi előléptetés miatt és ezért bocsánatot szeretnék kérni.



Mit nem mondanék:


- Nem kezdhetnénk újra tiszta lappal?


(Ha ezt mondanád, meghunyászkodásnak fog tűnni)


Miért?

Mert, ezzel olyan mintha ezt mondanád:


Ne seperjük ezt az egész ügyet a szőnyeg alá mintha mi sem történt volna?



- Remélem meg fogsz bocsátani.


Miért?

Mert ez már az érzelmi manipuláció kategóriába tartozik; ezzel egy kényszert okozol benne hogy megbocsásson annak ellenére hogy még mindig haragszik rád.

(Épp ezt nem szeretnéd)

2021. jún. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!