Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan oldanátok ezt meg?

Hogyan oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

A barátom baráti társasága nem igazán kedvel, nem igazán vagyok egy hullámhosszon a barátnőkkel. Engem ez nem zavar, mert vannak saját barátaim, évente 1-2 alkalommal pedig mindenki képes elbeszélgetni erről-arról. Ők sokkal jobban megtalálják a közös hangot. A probléma az, hogy a társaságban úgy gondolják, szinte minden programot közösen kell szervezni, csak a fiú barátok egymással nem is igen találkoznak. Én azt gondolom, hogy ez nem oké így, hiszen egy baráti beszélgetés nem ugyan az, amikor ott van mindenki. Plusz szerintem egy kapcsolatban fontos, hogy külön is szerezzük élményeket, hiszen nem vagyunk összenőve. Valószínűleg ezért neheztelnek is rám, hogy biztos miattam nem veszünk részt az összes programon. Pluszban még, hogy én nem is érzem jól magam velük, nem szívesen megyek el mindenhova, a barátom pedig nélkülem nem megy szívesen. De mivel a fiú barátok nem találkoznak egymással a barátnők nélkül, kicsit így úgy érzem, hogy miattam "szakad meg" a kapcsolata a barátaival.

Én is meg a barátom is azt gondoljuk, hogy a barátoknak kéne találkozni, és évente 1-2 alkalommal meg így mindenkinek közösen, de az ötlete süket fülekre talált.Ti ezt hogy küszöbölnétek ki?



2021. jún. 10. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha eddig a barátod mindig lógott velük és csak miattad nem, illetve azóta fújja azt amit te, mióta együtt vagytok, akkor valószínűleg egy papucs. Nyers, de ha eddig jó volt velük, akkor miért ne lehetne külön menni továbbra is, ő miért ne mehetne nélküled, hisz ti sem vagytok összenőve.


A barátai is esélyes, hogy ezt a papucsságot látják, és valójában ezt érzik problémásnak.


Lehet neked az évi 1-2 találka elég közösen, de ez te vagy, a barátodnak eddig nem volt az. Ő mindig ment velük, azért is alakult ki ez a társaság. Ők ilyenek, így érzik jól magukat, az lényegtelen te hogy gondolod jónak, mert ugyanúgy megvan a döntési lehetőséged mikor akarsz menni. A barátodnak szintén, csak ő valamiért nem mer ellened felszólalni, nem mer önálló döntést hozni, hanem tükrözi amit te akarsz.


Megoldás: mivel úgy tűnik önálló döntésre a barátod képtelen ebben a kérdésben, ezért "elengeded" velük is, hisz barátok (vagy legalábbis haverok), azért voltak eddig is együtt. Elfogadod hogy ő így érezte eddig jól magát és most is ez kellene neki, te meg találkozol addig a te barátnőiddel vagy azt csinálsz amit akarsz. Neki az az élete, neked meg az hogy évente 1-2x futsz össze társaságokkal.


A programokat is bőven lehet normálisan szervezni, csak kicsit jobban oda kell rá figyelni. Nem fog mindre menni mint eddig, de az évi 1-2 az nevetséges váltás azután, hogy mindent együtt csináltak. Egyértelműen te fogod vissza őt, vagy fogalmazzunk úgy hogy ő hódol be a te akaratodnak.

2021. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!