Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon melyikünknek van igaza?

Vajon melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

4 éve lakunk falun. Ez idő alatt lett egy fiunk, aki mar 2 éves.


Fiunk születéséig senkit nem ismertünk itt a faluban, csak aludni jártunk haza.

Ahogy itthon maradtam, joba lettem a szomszéddal. Annyi idős mint én, van 3 gyereke.

Ferjem is jóban lett a párjával.

Sokat segítettünk egymásnak. Férjem villanytszerelt náluk, a srác leburkolta a fürdőnket. Sokat jártunk át sütögetni, vagy csak beszélgetni. Örültem, hogy van valaki itt akivel elvagyunk.

A csajjal mindent meg tudtunk beszélni, ő az elsök közt volt aki megtudta, hogy lesz esküvőnk, hogy babát várunk újra, hogy azt a babát elvesztettük, most pedig ismét úton a baba.


Tudtam, nem egy lángész, de nem igazán érdekelt.


Ez tök jó is volt kb 3 héttel ezelöttig. Ugyanis akkor egy közös ismerőstől tudtuk meg, hogy házasodnak. Nekem baromi rosszul esett. Napi szinten beszéltünk, mi ténsleg elmondtuk nekik a mienket, erre így kell visszahallanunk az övéket.


Onnan kicsit átértékelődtek bennem a dolgok.


Majd 2 hete a csaj öccse (1 évvel fiatalabb nálunk) bepróbálkozott nálam. Tudja hogy házas vagyok, masofik babánkat várjuk, mégis elkezdett irogatni. Én leépítettem, elküldtem melegebb éghajlatra, de férjemnek is elmondtam, tudjon róla.


Férjem totál kiakadt. Azóta kb ellenzi, hogy abból a csaladból bárkivel is talalkozzunk.


A gyerekeink imádják egymást, a 2 évesemnek hogy magyarázzam el, hogy nem találkozhat a barátaival, mikor kb egész nap látja őket.

Nekem is szarul esett ez az egész, meg ugyan olyan nem lesz már, de csak ő az egyedüli akivel jóban vagyok/voltam a faluban.


Ti hogy látjátok? Mit kellene tennem?

Maradjon felszines a viszony, vagy igaza van férjemnek, szakítsunk meg velük mindent?


2021. jún. 29. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszban nem kell lenni velük, hiszen csak annyi a "bűnük", hogy nem szóltak az esküvőről. Az, hogy a tesója rámozdult az nem a pár hibája. Szerintem kicsit túlreagáljátok...
2021. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne büntessétek a gyereket a szülök butasága miatt. Megkérdeztétek, hogy miért nem mondták el?
2021. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megkérdeztük, annyi volt a válasz, mert mi sem hívtuk meg őket a mienkre. (Hozzáteszem mondom, mi egyből meséltük nekik, és tény hogy nem voltak meghívva, 2 tanuval írtuk alá. Ők meg csak nem is említettéky náluk olyan 100fős lagzi lesz).

Nem azt mondom, hogy hívjanak meg (bár az utolsó utáni ismerős is hivatalos), csak ez a titkolózás....

2021. jún. 29. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha nem mondták akkor nem mondták. Én is nő vagyok, de néha elképedek hogy mennyire tudnak a nőtársaim spekulálni meg játszmázni. Borzasztóak vagytok, és csoda ha nincs egy igaz barátotok sem!
2021. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4!

Azert kiváncsi lennék, ha a te nagyon jó barátnak gondolt valakid egy ilyen fontos dologról "elfelejt" szólni, neked hogy állna a szád....

2021. jún. 29. 09:48
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Sehogy. Ezek szerint ő mégsem olyan barátnőnek gondolt téged, mint te őt. Jó lenne összeülnötök megbeszélni, nem puffogni a semmire. :)
2021. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,lehet,hogy a nő egyáltalán nem érzett téged,vagy titeket közel egymáshoz.Lehet,hogy csak férj érezte,hogy közel vagytok egymáshoz.Az is lehet,hogy ez inkább csak egy haveri kapcsolat volt.Nekem kibaxott rosszul esne.Az is lehet,hogy el akarta mondani,de valamiért csak később jutott volna oda,mire te már mástól megtudtad.A gyerekét nem biztos,hogy tiltani kéne, egyszerűen,csak legyetek velük udvariasak.Ne mondjatok semmi bensőséges dolgokat nekik.Tartsátok a két lépés távolságot.A gyerekek attól még lehetnek jóban.Persze ez egy picit bonyolultabb ennél.Megbeszélni próbáltátok már?
2021. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7!


Ebben igazad van. Én jobarátnak hittem, megbíztam, ő lehet nem így gondolta. Pedig napi szinten beszélgettünk, átjártunk egymáshoz, nem 1x sírt ő is a vállamon.

Ezert is esik rosszul. Nem akarta sztem elmondani, mert miutan mástol megtudtuk, eltelt 1 hét is, mire "kiborult a bili", az alatt is minden nap beszéltünk.

Én tartanám a felszines viszonyt, pont a gyerekek miatt, de férjem ezen kiakadt. Szerinte teljesen szüntessük meg.

Mondjuk ferjemnék közrejátszik, hogy ezekkel egyidöben történt ugye a masik incidens, hogy a szomszéd tesója bepróbalkozott. Emiatt utálja már az egész családot.


Nem tudom mi lenne jó. Ha az eszemre hallgatok, tartom a viszonyt, de ha a szívemre akkor elkerülöm őket, mert csak nem vagyok/vagyunk olyan fontosak egymásnak

2021. jún. 29. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Oké, te jóbarátnak gondoltad, ő meg nem az, csak arra kellesz neki, hogy kisírja magát.


Nem kell naivnak lenni, de a saját hülyeségeitek miatt ne a gyereket büntessétek már.

2021. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De akkor ezeket miért nem mondod el neki? Nekem ez lett volna az első...

Nézd, Mari, azt hittem, jó barátok vagyunk, én jó barátnak gondoltalak, de úgy tűnik, te engem nem, hanem csak lelki szemetesláda voltam... Ezzel nincs semmi baj, csak akkor mondd meg a szemembe és hagyjuk egymást békén.

Amúgy biztos, hogy ez a helyzet, különben meghívott volna, főleg, hogy 100 fős lagzi.

2021. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!