Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet, hogy már nincs rám...

Lehet, hogy már nincs rám szüksége, azért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Egyik barátom, akit a legjobb barátomnak tartottam, az utóbbi időben teljesen megváltozott. Amikor összeismerkedtünk, nagyon elesett volt, magányos, és munkája sem volt. Beszélgettünk, találkoztunk, felkaroltam őt, ha szüksége volt valamire, mindig ott voltam és szó nélkül segítettem. Így volt, hogy segítettem felköltöznie Pestre, az albérletet is én szereztem neki, és mivel kaucióra se volt pénze (akkor állt munkába) azt is letettem a lakásra. Aztán besegítettem az albérleti díjának a fizetésébe is, mert nem keresett túl jól. Azt mondta többet segítettem neki, mint az egész családja. Hét hónapig egy haverja se nézett rá, senki sem segített neki. Én mindig ott voltam, amikor kellett. Felsorolni is nehéz mi mindent tettem érte. Aztán észrevehetően megváltozott a viselkedése irányomban. Több pénze lett, hirtelen a netes barátai is előkerültek, és elkezdett elég rendesen mellőzni. Ezt nehezen viseltem és próbáltam keresni a társaságát, meg kértem, hogy akkor legalább a pénzem egy részét adja vissza. Erre feljelentett zaklatásért. A módszere az volt, hogy addig provokált, amíg dühömben sértő kifejezéseket nem tettem. Elkönyvelte, hogy személyiségzavarom van, skizofrén állatnak nevezett. Azt mondta pszichiáterre van szükségem. El is kísért egyhez, és amikor látta hogy szedem a gyógyszeremet, visszavonta a feljelentését. De még mielőtt visszavonta volna, végig azt hajtogatta, hogy a családom nem szeret engem, és ezt egészen addig művelte, amíg el nem érte, hogy a vagyonomat végrendeletben ráhagyjam. Az utóbbi időben rendszeresen elvittem dolgozni, és még a benzinbe se szállt be, sőt elvárta, hogy a kajáját is én fizessem. Legutóbb megint szemét módon viselkedett. Ennek oka az lehetett, hogy a testvére hozzá költözött, így rám valószínűleg már nincs szüksége. Megbeszéltünk egy hétvégi találkozót szombat estére. Délután háromig nem jelentkezett, erre felhívtam és kérdeztem mikor találkozunk. Erre közölte, hogy egyedül akar maradni, mert egész héten a testvérével volt, és különben is velem többször találkozik, mint más barátaival (persze, mert én viszem munkába). Az egész szombat estém ugrott, egyedül mentem moziba. Persze, hogy ki voltam rá akadva. Ő a telefonban úgy beszélt velem, mint akit a seggéből rángatott ki, lekezelő, arrogáns volt, minimális tiszteletet sem tanúsította irántam. Amikor ezt szóvá tettem, folyton csak annyit mondott, hogy hülyeségeket beszélek, semmi nem igaz abból, amit mondok. Erre bedühödtem és csak annyit mondtam, hogy dögöljön meg. Utána letiltott azzal, hogy az egyetlen embert is elvesztettem, akinek valaha (!) is fontos voltam.

2021. júl. 27. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:

"El is kísért egyhez, és amikor látta hogy szedem a gyógyszeremet, visszavonta a feljelentését"


Szóval a pszichiáter tényleg úgy ítélte meg, hogy gondod van, és gyógyszert írt fel? Mire pontosan?

Másrészról, tényleg elég buta vagy. Végrendeletet akármikor megváltoztathatsz, elmész ügyvédhez és kész. Miért hagynál rá bármit is? Mert rábeszélt? Akkor ha ilyen befolyásolható vagy inkább pszichológust is keress fel, hogy segítsen leszállni téged érzelmileg erről az emberről, mert ez így nagyon káros.

Ma akkor írsz neki egy üzit, hogy munkába sem fogod vinni, és a továbbiakban nem vagy hajlandó vele szóba állni, akármi is történjen. És ehhez tartsd is magadat. Ha könyörög, ha sír, ha azt mondja szeret, TE NE reagálj rá. Engedd el őt, mert nem érdemel meg téged. A pénz meg legyen tanulópénz. Senkinek nem adunk ennyit meg állandóan papírozás nélkül.

2021. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A pszichiáter Convulex tablettát írt fel a hangulatingadozásaimra. Voltam pszichológusnál is azzal a problémával, hogy gyakorlatilag nem keres senki a barátaim közül, mindig én vagyok a kezdeményező fél, és már lelkileg kimerültem. Beteg édesanyámat egyedül ápolom, a munkahelyemen meg állandóan az elbocsátás réme fenyeget. Persze, hogy két kézzel kapaszkodtam ebbe az emberbe, aki nagyon kedves arcát mutatta felém. Őszintén ilyen kedves még senki sem volt velem. Egy ölelést nem kaptam anyámtól soha, ő meg átölelt. Az érzelmi instabilitásomat használta ki. A végrendeletemet hétfőn fogom visszavonni.
2021. júl. 27. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember az elejétől fogva csak kihasznált. Miután elintézted, hogy anyagilag ne tudjon belőled profitálni soha többet ne szólj hozzá, akkor se, ha sírva könyörög.
2021. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért nemcsak kihasznált, mert elsírhattam a vállán a gondjaimat. De érzelmileg és anyagilag kihasznált, az szinte biztos.
2021. júl. 27. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért próbálod meg őt felmenteni? Ez is tipikus tünete annak, hogy érzelmileg még mindig függsz tőle. Ő nem jó ember számodra, sőt, egyenesen káros! Nincs miért védened. Nem szabad vele többet foglalkoznod, mert csak még nagyobb sebeket ejt. Próbálj új embereket megismerni.
2021. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Borzasztóan befolyásolható vagy. Ha ennyi eszed van, hogy kifizeted az albérletét kaucióját, kajáját, meg mit tudom én mit, akkor meg is érdemled. Jó ezt nem mondom, de keress fel egy pszichológust, mert vagy szeretethiányod van vagy valami miatt elképesztően naív vagy. Kihasznál érzelmileg, és a pénzed is elveszi. De könyörgöm, hogy nem lehet ezt észrevenni? Ilyenkor azt gondolom akit ilyen könnyű valakit behúzni mindennel, és dróton rángatni, azzal nekem is meg kéne tegyem. Lenne kajám piám, ingyen lakásom és még dolgoznom se kéne.
2021. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából van egy testvérem, aki kábé rám se szarik. Ez az ember még elhitette, hogy testvéreként szeret. Igen erre vágytam, testvéri szeretetre. Úgy tűnt tőle meg is kapom.
2021. júl. 27. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezen kell dolgoznod, személyiségedet fejlesztened. Testvér nélkül is egy önálló, értékes ember vagy, a testvér nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy van valakid, akivel sülve főve, jóban rosszban együtt vagytok.

Találj egy párt akkor magadnak, legyenek más barátaid is. De nem kell mindenhol, mindenkiben az elveszett testvért keresned. Hidd el, nincs szükséged rá.

2021. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez utóbbi kommentet. Ezzel sokat segítettél. Rátapintottál a lényegre. Még a könnyem is kiszökött, annyira rendes vagy.
2021. júl. 27. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!