Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg azért szakította meg...

Tényleg azért szakította meg velem a kapcsolatot, mert nem értem rá, vagy ez egy ürügy volt?

Figyelt kérdés

19 éves voltam, amikor összebarátkoztam egy tőlem 12 évvel idősebb nővel.


Mindenhova együtt mentünk, minden este hívtuk egymást vagy Msn-en esetleg Skype-on cseteltünk és mindig emaileztünk. Sokszor aludtam nála, akár napokig is.


Viszont néha voltak megnyilvánulásai, hogy az édesapja negatív megjegyzést tett a korlülönbségre, néha meg csak spontán elkezdett elmélkedni, hogy biztos nem ciki-e, ha ő egy ilyen fiatal lánnyal barátkozik. (A koromat amúgy sosem tudta, 23 évesen pl húsz évesnek mondott.)


Voltak kisebb szünetek a barátságban (két alkalommal, kb 2-3 hét), mert kétszer megsértettem, egyszer azért, mert megcsalt egy fiú és sokat hívtam a barátnőmet sírva, amikor beteg volt, egyszer meg azért, mert a közös kirándulás alatt beteg lettem és egy közös barátnőnkre rámordultam, mert épp nem voltam jól és utána este meg nem tudott tőlem aludni a barátnőm, mert rosszul voltam. Érthető volt az, hogy mérges lett ezekért.


Ilyenkor nem állt velem szóba, hiányzott és tényleg bántam, amit tettem, ezért ajándékcsomagot küldtem és megbocsátott.


3 évig voltunk nagyon jó barátságban, majd elment külföldre. Állandóan panaszkodott az anyagiakra, hogy drágább ott az élet és fél év után hazaköltözött.


Pont egy nehéz félév kezdődött az egyetemen és a hétköznapjaim meg a hétvégéim is elmentek a tanulásra, beadandókra, ha meg volt egy kis időm, csak feküdni akartam, kimerültem.


Próbáltam a barátnőmmel sokat beszélgetni, de nem tudtam így személyesen találkozni vele és egyszer, amikor épp ráértem végre és akartam neki üzenni, láttam, hogy letörölt Face-ről és küldött egy haragos emailt, hogy rossz ember vagyok amiatt, hogy nem találkoztam vele és ezért kizár az életéből.


A levelét azzal zárta, hogy egy korombeli csak ne akarjon vele így bánni.


Próbáltam elnyerni a bocsánatát, de ignorált.


Fél év múlva volt egy nagyon rossz életszakaszom, az öngyilkosságot is megkíséreltem, elvittek a pszichiátriára, ahol gyógyszereket kaptam.


Nagyon egyedül éreztem magam és nagyon hiányzott a barátnőm, ezért írtam egy emailt neki amiben leírtam, hogy szükségem lenne rá, mert nagyon félek egyedül, meg próbaltam vele telefonon felvenni a kapcsolatot, de leírta, hogy gonosz vagyok és hagyjam őt békén, aztán felhívta az anyukámat és neki elmondta, hogy nagyon visszataszító ez tőlem, mert amikor ő jött vissza külföldről akkor lexartam őt, most meg, hogy bajom van, akkor foglalkozzon velem.


Megint a korkülönbséggel zarta a mondandóját, hogy különben is egy korombeli kislany ne bánjon így vele és rácsapta anyukamra a telefont.


Még mindig sokat gondolok rá, még mindig hiányzik és bánom, hogy anno nem fordítottam rá több időt.


Hagytam neki éveket, hogy kiheverje a csalódást, amit okoztam és, bár nem túl gyakran, de méha ír, ha küldök emailt, kedvesen reagál.


Szerintetek lehetünk még barátok?


Vagy lehet az egész a korkülönbség miatt volt és hiába barátkoznék vele, megint ez lenne a vége?


2021. júl. 31. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami baj van... Egy baráti kapcsolatban a korkülönbség egyre kevésbé mérvadó, ahogy telnek az évek, évtizedek, nekem jelenleg is van olyan jó cimborám, aki hússzal kevesebb, és olyan is, aki hússzal több, mint én és napi kapcsolatban vagyunk, de amúgy együtt nyaralás, együtt főzés, ház körüli munkák, együtt buli stb simán működik.

Az a tény, hogy te évekkel később is egy megszakadt barátságon rugózol, már inkább ijesztő, és lehet benne is inkább zaklató érzést generál, hiszen normális esetben régen tovább kellett volna lépnetek egymáson. A barátságok, ha nincs kibékíthetetlen összeveszés, általában is azért mennek tönkre, mert a feleknek nincs idejük/igényük egymásra, így lassan eltávolodnak. Ezt belátják és elfogadják. Nálad ez az elfogadás elmaradt...

2021. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet akkor pszichológushoz kéne mennem.


Nagyon sajnálom, hogy megbántottam őt és hiányzik nekem, ennyi év után is, lehet tényleg el kéne engedni, de olyan barátnő mint ő, ritkán van.

2021. júl. 31. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Hát... közel 40 éves koromra már nem elég egy kezem, hogy megszámoljam, hány olyan baráttal szakadt meg a kapcsolatunk, akikről azt gondoltam, hogy tényleg olyan, amilyen nem lesz több. Aztán mindig rájöttem, hogy ebben igazam is volt, de ez a tény az idő múltával mind jelentéktelenebbé vált az adott "barátot" illetően, míg a végén már szinte idegenné vált. Pont a minap jelölt be egy gyerekkori "legjobb barát" a face-n, eléggé idegenkedve jelöltem vissza, 20 év eltelt egymás nélkül, pedig majdhogynem együtt nőttünk fel. El van engedve mindegyikük. Neked is ez lesz a megoldás...

Első voltam.

2021. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!