Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan veszünk ezeken össze...

Jogosan veszünk ezeken össze a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Másoknál is észrevettem egy hosszabb barátságnál, de most magunknál is.

Ha barátságban az egyik fél dolgozik, a másik nem (akár mert sulizik, vagy szimplán szabin van) annak kéne írnia, aki dolgozik, mert ő tudja mikor ér rá.

A nem dolgozó fél nyilván nem akarja a másikat zavarni akár meló közben, vagy utána ha épp hullafáradt, viszont ez fordítva ilyen szempontból nincs így, ha a másik végig otthon van. Ergo a dolgozó ember tudja fixen mikor ér rá, ezért kéne neki írnia, mégis mindig a dolgozó emberek mondják, hogy őket senki sem keresi, és hogy ignorálva vannak.


2021. aug. 1. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez sztem egy baromi jó ürügy arra, hogy a nem dolgozó fél lóf...t ne fektessen bele a kapcsolat fenntartásába. Ráírni a másikra nemcsak akkor lehet, amikor 2 mp-n belül vissza tud válaszolni a másik. Lehet annyit is írni, hogy "Szia, hogy vagy? Majd írj rám, ha ráéresz"

.

2021. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. A 21. században élünk, nem kötelező azonnal válaszolni egy üzenetre. Mindkét félnek nagyjából egyenlő arányban kéne kezdeményezni beszélgetést, maximum a dolgozó személy nem válaszol azonnal (és a nem dolgozó személy is lehet elfoglalt, a munkán kívül 1000 más dolog is létezik, nem kötelező azonnal válaszolni neki sem). Ha a nem dolgozó személy sose kezdeményez akkor a dolgozó jogosan érzi ignorálva magát, fordított esetben neked sem esne jól, ha a barátaid sose keresnének téged azzal az indokkal, hogy "nem akarnak zavarni mert van munkád".
2021. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!