Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mikor mond ilyent egy ember a...

Mikor mond ilyent egy ember a másiknak? Mi lehet mögötte?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akivel az utóbbi időben lett közelebbi a viszonyunk. Én eddig abban a hitben voltam, hogy kellemes baráti viszony alakult ki közöttünk...de ma közölte, hogy barátok nem lehetünk, csak haverok, mert a barátságból más is lehetne és azt nem akarja.

És aztán rám hárítva előadta az érveit a barátság ellen, a haverság mellett.

(Eddig közeli, most távolabbi viszonyt akar ápolni)


Elvileg volt ideje gondolkozni és így jutott erre.

Miért csinál valaki ilyent?


2021. aug. 8. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nő és férfi felállás?
2021. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
#1 Ez manapság már mindegy.
2021. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Két nő vagyunk, de neki van párja (ő is nő), de elvileg nem jó a kapcsolatuk. Az én kapcsolatomnak pedig nem rég lett vége.


Természetesen nem hajtok rá, mert tudom, hogy van párja és ezt tiszteletben tartom, szóval nem erről van szó, hogy pályázok rá...

2021. aug. 8. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"mert a barátságból más is lehetne és azt nem akarja" - vagyis attól tart, hogy a jövőben esetleg összemelegedtek.
2021. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De erről már beszéltünk, le van tisztázva, hogy nincs vonzalom.
2021. aug. 8. 17:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy "le van tisztázva", ő még vonzódhat hozzád, ezért szeretne eltávolodni tőled. Tulajdonképpen ezt meg is mondta.
2021. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én arra tippeltem, hogy attól tart, hogy én akarok többet és hogy majd be akarok neki kavarni a kapcsolatába.


Akkor ez részéről több is lehetne, mint haverság?

2021. aug. 8. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én úgy értelmezem, hogy elkezdtetek közelebb kerülni egymáshoz - nevezhetjük ezt bárhogy -, most pedig a másik fél visszakozna, mert nem akar "túl közel" kerülni hozzád. Ha jelezted is, hogy részedről nincs vonzalom, akkor valószínűleg ez is közrejátszhat, hogy ezt tiszteletbe szeretné tartani.
2021. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nem tud eltávolodni, mert napi 11-12órát együtt vagyunk (munka... Együtt dolgozunk, utazunk), aztán hiába mondja, hogy nem keres meg távolságot tart ezentúl... mégis valahogy fél-egy óra múlva már ír.
2021. aug. 8. 18:08
 10/11 anonim ***** válasza:

De most őszintén, te mit szeretnél? Mert a barátság meg a haverság között nincs olyan éles határvonal, mint az érzelmi kapcsolat meg a barátság között. Úgy értem, hogy mindegy hogyan nevezitek. Lehet, hogy nem akar még minden dolgot megosztani veled, de ez idővel úgyis alakulhat másképp és egyszer csak azt veszitek észre, hogy ez tkp. barátság.

De nekem úgy tűnik, mintha mégis te szeretnél többet, vagy legalábbis nem bánnád, ha a másik érezne irántad valamit.

2021. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!