Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 40-50 éves kor között kötöttet...

40-50 éves kor között kötöttetek-e új barátságokat?

Figyelt kérdés

Van olyan jó ez a baratság, mint egy 20 évesen kötött?

Kerlek, írd le a tapasztalataidat! Köszönöm.



2021. aug. 22. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 20 éves kori barátok már sehol sincsenek 40-50 éves korra, eltérő társadalmi közegbe kerülnek, a családjukkal törődnek, nem a haversággal stb.
2021. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ezek nem tartósak és nem mélyek. Felszínes ismeretségnek mondanám őket munkahelyi, hobbi, lakókörnyéki vagy közösségi hálós forrással. Csak mint a fűszerek az ételhez, nem maga az étel.
2021. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz már ilyenkor kötődni, de még mindig megtörténhet az emberrel. Én 41 évesen kerültem barátságba valakivel, de aztán hamar próbára lett téve a barátságunk, mert egy érdekhelyzetben elbizonytalanodott és éreztem, hogy nem áll mellém. Azóta van bennem egy fal, pedig azóta jobb a helyzet. De szerintem ez már sose lesz az a barátság, ami lehetett volna.
2021. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%

De igen, lehetnek tartósak, életre szólóak. Noha a legidőtállóbb barátságok gyermekkorban szövődnek, ezek huszonéves korban általában parlolópályára kerülnek, amikor a fontossági sorrendben a fajfenntartás lép az első helyre, akit addig a létfenntartás foglalt el. Normál esetben ilyenkor csajozunk, csalűdot alapítunk, gyereket nevelünk. Aztán 40-50 éves korban, amikor a csemetéink már nem igényelnek állandó odafigyelést, és ráérünk magunkkal foglalkozni, felélednek az addig hamuban szunnyadó régi barátságok, és újak

is befigyelnek. Ezek már érett férfibarátságok, ahol mindkét fél tudja, mit kap és mit ad.

2021. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
53%

*parkolópályára

**fajfenntartás lép az első helyre, amit

***családot

2021. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Középiskolás barátnőmmel 34 éve barátok vagyunk. Mindkettőnknek családja van, gyerekekkel. Úgyhogy nem igaz, hogy nem tartósak.

Most 51 éves vagyok, és van egy 10 éves barátságom is. És mondhatom, hogy nem felszínes, tudom, ha éjjel kettőkor felhívom hogy segítség kell, azonnal jönne. Összejárunk családilag is, én is többször segítettem már nekik, és ők is "bizonyítottak" már.

Nem lógunk egymás nyakán, nem beszélünk napi szinten egymással, sőt talán heti szinten sem, mégis számíthatunk egymásra bármikor.

Szoktunk közös programokat szervezni, sőt már ők egymást is ismerik, épp tegnap voltunk mindannyian együtt bográcsozni a legrégibb barátnőméknél.

2021. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!