Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság tényleg nehéz barátok...

Manapság tényleg nehéz barátokat találni felnőttként?

Figyelt kérdés
A havert, meg jófej kollégát ne ide vegyük

2021. aug. 22. 20:21
A kérdező szavazást indított:
tényleg nehéz
nem egyszerű
olyan mint régen
nem olyan nehéz az
nagyon könnyű ha normális vagy
nehéz, manapság valami megváltozott az emberekkel
24 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de nem csak felnőttként, az emberek általában nem akarnak manapság barátkozni.
2021. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valahogy én is ilyesmit veszek észre
2021. aug. 22. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan nem is akarnak barátkozni, és/vagy nincs igényük barátságra. Vagy éppen már van egy kiforrott társaságuk, ahová (érthető módon) nem szeretnének újat bevinni.

Én a "tényleg nehéz" opcióra mentem, mert ezt érzem manapság, elég rendesen :c

2021. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy a havert meg a jó fej kollégát ne vegyük ide. De akkor kit nevezel barátnak? Mert ezzel a logikával a kamaszkori barátságok nagy része sem "igazi", nézd meg, ez az oldal se szól másról, mint tinilányok siránkozásáról, akiket egyik napról a másikra ejtett az öribarinőjük.

Én 36 éves vagyok, és most sokkal egyszerűbbnek érzem ezt a témát, mint kamaszkoromban. Igaz, hogy óvatosabban barátkozom, ezért sokkal később mondom rá valakire, hogy a barátom, de cserébe egyrészt nem igazán van pofára esés (olyan előfordul, hogy valakiben csalódom, de ezek felületes ismeretségek szoktak lenni, és nem akarok belepusztulni), másrészt akivel eljutok évek alatt odáig, hogy tényleg a barátomnak tartom, azt addigra már ismerem annyira, hogy a kapcsolatunk tartós is maradjon. Utoljára 23 éves koromban, tehát 13 éve fordult elő, hogy valaki visszaélt a bizalmammal, nagyon fájdalmas emlék, de rengeteget tanultam belőle, és azt hiszem, most már el tudom kerülni az ilyesmit.

Szóval én inkább úgy fogalmaznék, hogy igaz barátot találni minden életkorban nehéz, csak tizenévesen még nem tudják megkülönböztetni a haverságot meg az ivócimborákat az igazi barátságtól, ezért ez nem tűnik fel nekik.

2021. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!