Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vettem egy lakást,azóta a...

Vettem egy lakást,azóta a barátnőm megváltozott. Mi lelte?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok,van egy kolléganőm (46) akivel nagyon jó a viszonyunk, már már baráti. Együtt sírunk, nevetünk. Elertem,hogy végre tudtam venni saját ingatlant. Azóta ez a téma teszi ki a mindennapjaimat, ugyanis újtiok. Sosem dicsekvési szándékkal beszéltem erről a témáról... mégis azt veszem észre, mostanában pofákat vag és beszólogat (végre meg tudod,milyen napról napra élni, mint én is. Most meg tudod milyen hitelt fizetni stb) Szó sincs pedig napról napra élésnek,ésszerű keretek között vettem fel lakáshitelt. Igaz,a felújítás anyagilag felőröl, de megoldom. Fancsali pofákat vag,és nincs már kedvem lassan vele beszélni. Mindig elhalmoztam őt meglepikkel, meghallgattam őt stb. Pl tudta, hogy új nyílászárókat akarok venni. Mondtam is neki párszor. Amikor megvettem,akkor mondja, hogy a fia ablakos, és megcsinálta volna kettő héttel előbb,kedvezménnyel... miért nem szóltam.
2021. szept. 7. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Elég egyszerű a képlet. Első világbeli problémákkal traktálod, miközben neki valószínűleg rosszabb lehet az anyagi helyzete, csak max. nem mondja és ez frusztráló egy idő után. A másik, hogy még a fia anyagi gyarapodásához sem járultál hozzá, plusz érzelmileg sem esik mindenkinek jól az, ha ilyen esetben nem vele dolgoztatnak, úgy is értelmezheti, hogy nem tartottad elég jó szakembernek a fiát ahhoz, hogy megbízást adj neki.
2021. szept. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
A leírás alapján féltékeny lehet, lehet azért mert te okosabban oldottad meg a dolgokat mint ő, és úgy érzi hogy ő jobban megérdemli azt amid neked van. Persze ez spekuláció részemről. De szerintem ha már tudta hogy vettél új lakást akkor miért nem ajánlotta fel hamarabb a fiát? Jól tudta hogy vettél egy lakást, és szerintem csak azért mondta el utólag mert azt akarta érezd magad rosszul és hülyén hogy nem szóltál neki mert akkor sokkal többet spóroltál volna. Ha azóta fura mióta megveted a lakást akkor szerintem a lakás miatt lehet féltékeny. Az már alapból rossz jel ha furcsa pofákat vág. Szerintem a féltékenysége miatt a egész kapcsolat toxikus lett, vagy az is lehet hogy nem is volt soha az igazi barátnőd. Ha már beszélni sincs kedved vele akkor szerintem egy megoldás van itt, az pedig a konfrontáció, mond neki el hogy nem érted miért viselkedik így, ha igazi barát akkor bevallja az igazat ha le tagadja és ideges lesz és még téged állít be bolondnak akkor már tudod honnan fúj a szél, mivel ha bármilyen kapcsolatban az egyik fél nem érzi magát jól akkor azt a másik fél is észreveszi, ha nem lenne semmilyen probléma akkor nem éreznél így. A legjobb esetben bevallja hogy féltékeny volt rád (ami nagy dolog lenne részéről, mert ezt kevés ember tudja bevallani főleg annak akire féltékenyek) de ebből láthatod hogy legalább nem hazudik a szemedbe. Vagy ha esteleg azt mondja majd hogy nem féltékeny rád akkor kérdezd rá azokra a dolgokra amik zavarnak és hogy magyaráza el őket mert nem érted miért reagált úgy ahogy. Sok sikert!
2021. szept. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehetséges, hogy kicsit beszűkültél? Te írtad, hogy azóta ez a téma tölt ki, és azt is, hogy nem egyből lett ilyen a barátnőd, csak egy idő után. Lehet, hogy sok, hogy csak ez a téma hetek/hónapok óta, felőle nem is érdeklődsz. Ez egy idő után terhessé tud válni.
2021. szept. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Egész egyszerűen irigy. Nekem is volt ilyen kolléganőm, idősebb. Amíg nyomorult voltam, nagyon kedves volt, aztán ahogy kezdtem egyenesbe jönni, állandóan beszólt, kötekedett. Próbáld félvállról venni és ne mondd, hol tartasz, csak ha kérdi.
2021. szept. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Velem akkor szakította meg teljesen az egyik barátnőm a kapcsolatot, mikor 8 hónap munkanélküliség után végre lett munkám. Neki meg nem jött össze jó ideje semmi. Én még csak nem is dicsekedtem ezzel, de az első munkanapom előtt csak elmondtam neki. Onnantól kezdve meg se nyitotta az üzenetem mikor kerestem. Ez volt lassan 3 éve.

Ilyen az irigység.

De lehet a hármas válaszolónak is igaza van. Meg is unhatta, hogy folyamatosan ez a téma.

2021. szept. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Hiába pontoztátok le a hármast, képzeljétek már el, hogy valaki hetek óta arról beszél, hogy mit csináltat a házában. Én el tudom képzelni, hogy az elején még veled örült, hisz mint írtad, "Együtt sírunk, nevetünk". Csak aztán ahogy telnek a napok, hetek, persze, hogy megunja az ember, és igen, kis irigység is befigyelhet pluszba, amit viszont ilyenkor tudni kéne tolerálni, nem a barátnőd a kcsg amiért így érez, csak ilyen az emberi természet. Erre jönnek a többiek, hogy igen igen féltékeny és rossz indulatú. Dehogy az, csak bizonyára töke kivan attól, hogy azt kell hallgatnia hetek óta, hogy milyen felújítást mennyiért csináltatsz, miközben őt azért eszi az ideg, hogy hó végére marad-e kaja.
2021. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ő irigy, és kárörvendő, hogy végre te is szívsz, te meg raktálod folyamatosan ezzel a témával
2021. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg van benne irigység, igen.

De én is túl vagyok pár lakásfelújításon, de a barátnőmnek nem ecseteltem nap mint nap, hogy éppen mit csinálok a lakásban. És ez viszont is igaz.

2021. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!