Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkoznátok egy olyannal...

Barátkoznátok egy olyannal akinek egy csomó lelki problémája van és mentálisan nincs jól?

Figyelt kérdés

Nemrég megismertem egy lányt (egy suliba járunk, esti gimibe mindketten, korban is mi állunk egymáshoz a legközelebb, én 20 vagyok ő 21). Kedves barátságos lány, de megtudtam róla pár dolgot amihez nem tudom, hogy álljak. Depresszióval küzd már általános vége óta. És sokszor van depressziós fázisa, illetve nem valami pozitív, sokszor csak siránkozik bármin, a legapróbb dolgokon is képes kikészülni és sírva fakadni. Barátai nincsenek, kiközösítették mindig, elfordultak tőle. A régi legjobb barátnőjének a pasija megerőszakolta (ezért fordult el tőle a barátnője, mert rá haragudott és nem a srácra, meg persze a srácnak hitt, hogy a csaj mászott rá), emiatt csak mégtöbb baja lett mentálisan és fizikailag is. Öngyilkossági gondolatai is voltak. Elég gyenge jellem annyi a lényeg, mert sok rosszat élt már át, meg sok traumán ment már keresztül. És a depresszión kívűl is van más mentális betegsége amit megállapítottak nála (szorongás, anorexia, szociális fóbia, enyhe bipoláris zavar). Kórházban is volt már, mert meghánytatta saját magát. Ez most önző lesz amit mondani fogok, de nekem megvan a magam problémája, és akinek ilyen sok gondja van az mégjobban lehúz engem, és csak rosszabb lesz az én kedvem is. Nem beszélve arról, hogy nem szeretem a folyton panaszkodó embereket, akik rám zúdítják a bajaikat meg ilyen érzékenyek,hogy attól kell paráznom mindig mikor sértem meg őket valamivel. Ti barátkoznátok ilyen emberrel aki ennyi gonddal küzd?

(Olvastam már véleményeket, és a legtöbben azt mondták, hogy az ilyen emberek csak lehúzzák az embert és elveszik az életkedvét is, ezért az ilyenektől inkább jobb távol maradni. Kiváncsi vagyok ti hogy vélekedtek.)



2021. szept. 21. 11:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
14%
Meg problémákról nekem jobb beszélgetni, mint vidám dolgokról. A vidám dolgokat unalmasnak találom.
2021. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Párszor belefutottam ilyen emberbe, sajnálom őket, de lehúznak. A lelki bajaival menjen szakemberhez, aki pénzért hallgatja, aztán hagyja ott a gondjait, ne hozza ki nekem. Én se fárasztok másokat folyamatosan a bajaimmal.
2021. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Igen, barátkoznék vele, de feltételekkel. Megmondanám neki, hogy szívesen leszek barát, lelkitámasz, meghallgatom a bajait, de cserébe azt kérem, hogy a sok vele történt rossz dolog ellenére próbáljon meg változtatni pozitív irányba és ne a komoly mentális dolgokban ne féljen szakértő segítséget kérni, ahová én is elkísérem ha szeretné és ha módomban áll. Nem lenne könnyű neki, de ez az "ára" a barátságomnak, a saját érdekében. Ha csak panaszkodásra fog használni és nem akar változtatni, holott minden segítsége meglenne, akkor ne számítson rám, mert nekem is van saját életem és nem fogom megengedni, hogy lehúzzon. Segíteni csak azon lehet aki hajlandó a változásra. Ha ne adj isten csinál magával valamit, nem érzem magam rosszul, mert én amit emberileg tudtam, megtettem érte. Nagyon sok ilyenben volt részem, mivel panaszok terén feketelyuk vagyok, rengeteget tudok meghallgatni és próbálni segíteni. Eleinte elkövettem azt, hogy feltétel nélkül segítettem olyanoknak is akik csak lelki szemetesnek használtak és lehúztak, aztán jött egy ember az életembe (aki azóta sajnos már nem része) aki azt mondta, hogy ezt így nem csinálhatom és hallgattam rá. Azóta a fent részletezett módszerrel állok a dologhoz és hála istennek, legtöbb esetben működik. Vannak páran akiket emiatt leépítettem az ismerősi körömből, róluk azóta nem tudok semmit és hazudnék ha azt mondanám nincs egy kis lelkifurdalásom néha miattuk, hogy talán ha türelmesebb vagyok segíthettem volna, de ezt elfogadom.
2021. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
És egy ilyen embernek hogy mondjam meg, hogy nem szeretnék már vele barátkozni, úgy, hogy ne törjem össze lelkileg? A távolságtartással nem megyek semmire, mert ugyanúgy jön meg írogat.
2021. szept. 21. 13:24
 15/23 A kérdező kommentje:
Allítólag már jól van, csak ritkán depressziós, de az érzékenysége ugyanúgy megvan. Azt mondja ezen kívűl már semmi baja, meggyógyították, de kitudja mikor jönne vissza neki újra. És azt se mondja senki, hogy egy nemi erőszakon is túl lehet úgy lépni, hogy semmi életre szóló traumát nem okoz, mert nem hiszem el.
2021. szept. 21. 13:27
 16/23 anonim ***** válasza:
10%

Nem szabad beleavatkozni a természetes szelekcióba. Aki depressziós, mentálisan sérült az a természet által leértékelt ember, akinek nem való az élet (ezt nem én mondom, ezt a természetanya mondja). Nem szabad velük barátkozni alfa egyedeknek, sőt meg sem fordul egészséges embernek ilyen. Hiába próbálkozik a társadalom pszichiáterekkel, gyógyszerekkel, stb, a mentális beteg ember nem változik meg. Azért lett ilyen, mert nem bírt alkalmazkodni, belebolondult a tényekbe. Na most, a tények nem fognak változni, úgyhogy ő sem, ugyanis aki tud alkalmazkodni, az nem lesz depressziós, nem alakulnak ki mentális bajok nála.

"És egy ilyen embernek hogy mondjam meg, hogy nem szeretnék már vele barátkozni, úgy, hogy ne törjem össze lelkileg? A távolságtartással nem megyek semmire, mert ugyanúgy jön meg írogat" Mond meg neki feketén fehéren, hogy nem kérsz belőle. Így is úgyis öngyilkosság lesz neki a vége, most mit számít hogy előbb vagy utóbb, a sorsát nem tudja befolyásolni. Ezek már összetört emberek, nem tudsz neki jobban belegázolni a lelki világába, ugyanis már nem létezik lelki világa, max valami pokol van neki odabent.

2021. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem, mert nekem is voltak ilyen gondjaim és nem akarom hogy visszahúzzon.
2021. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%
Új barátságot már nem alakítanék ki ilyennel, de van egy meglévő ilyen barátom, őt már nem dobom ki emiatt.
2021. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

“Nem szabad beleavatkozni a természetes szelekcióba. Aki depressziós, mentálisan sérült az a természet által leértékelt ember, akinek nem való az élet (ezt nem én mondom, ezt a természetanya mondja). Nem szabad velük barátkozni alfa egyedeknek, sőt meg sem fordul egészséges embernek ilyen.”


Na és vajon azzal, hogy eljátszod itt a komment szekcióban a pszichopata megmondó alfa egyedet azzal te mit kompenzálsz túl? Bocs, de inkább az ilyen gondolkodású férgeknek kellene valami jó mély csatornába lemászni és ott szopni egymást a természetes szelekcióra.

2021. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Aki mentálisan ilyen, az mindig segítségre fog szorulni. Segíteni lehet, de ha nem változik, akkor pszichiáter.
2021. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!