Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkoznátok egy olyannal...

Barátkoznátok egy olyannal akinek egy csomó lelki problémája van és mentálisan nincs jól?

Figyelt kérdés

Nemrég megismertem egy lányt (egy suliba járunk, esti gimibe mindketten, korban is mi állunk egymáshoz a legközelebb, én 20 vagyok ő 21). Kedves barátságos lány, de megtudtam róla pár dolgot amihez nem tudom, hogy álljak. Depresszióval küzd már általános vége óta. És sokszor van depressziós fázisa, illetve nem valami pozitív, sokszor csak siránkozik bármin, a legapróbb dolgokon is képes kikészülni és sírva fakadni. Barátai nincsenek, kiközösítették mindig, elfordultak tőle. A régi legjobb barátnőjének a pasija megerőszakolta (ezért fordult el tőle a barátnője, mert rá haragudott és nem a srácra, meg persze a srácnak hitt, hogy a csaj mászott rá), emiatt csak mégtöbb baja lett mentálisan és fizikailag is. Öngyilkossági gondolatai is voltak. Elég gyenge jellem annyi a lényeg, mert sok rosszat élt már át, meg sok traumán ment már keresztül. És a depresszión kívűl is van más mentális betegsége amit megállapítottak nála (szorongás, anorexia, szociális fóbia, enyhe bipoláris zavar). Kórházban is volt már, mert meghánytatta saját magát. Ez most önző lesz amit mondani fogok, de nekem megvan a magam problémája, és akinek ilyen sok gondja van az mégjobban lehúz engem, és csak rosszabb lesz az én kedvem is. Nem beszélve arról, hogy nem szeretem a folyton panaszkodó embereket, akik rám zúdítják a bajaikat meg ilyen érzékenyek,hogy attól kell paráznom mindig mikor sértem meg őket valamivel. Ti barátkoznátok ilyen emberrel aki ennyi gonddal küzd?

(Olvastam már véleményeket, és a legtöbben azt mondták, hogy az ilyen emberek csak lehúzzák az embert és elveszik az életkedvét is, ezért az ilyenektől inkább jobb távol maradni. Kiváncsi vagyok ti hogy vélekedtek.)



2021. szept. 21. 11:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
19-nek 👍
2021. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy barát a bajban is barát. Sőt akkor tudni meg ki az igaz barát.
2021. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
60%

Azta. Hasonló szorongásos-depis problémákkal küzdőként olvasom a kommenteket, hát ez a belül csak a pokol van neki hozzászólás nem semmi :'D Ezt eddig nem is tudtam magamról és a hozzám hasonlóakról..

Na a lényeg, hogy szerintem ha belülről nem érzed, hogy Te ennek az embernek a barátja tudnál lenni, akkor úgysem tudod magadra erőltetni. Bár, kedvesnek lenni azért lehet, nem muszáj hatalmas barátoknak lenni. Sokszor a kedves szó is sokat számít, és, hogy nem tök egyedül van valaki egy osztályban. Nyilván ez is a Te döntésed, hogy szeretnél-e ilyen szinten segíteni ennek az embernek, vagy nem.

Ami Őt illeti, nem hiszem, hogy azért, mert pont Te nem leszel az örök barátja, öngyilkos lesz. Ismételni fogom magam, de az már inkább egy lehúzó élmény lehet számára, hogy ha senki nem közeledik felé. Egy szorongásos és szocfób embernek full nehéz bárkihez közeledni, hatalmas erőfeszítés, és inkább ezért volna rossz neki, ha teljesen ignorálnád.

2021. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!