Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szemtől szembe megmondani...

Szemtől szembe megmondani vagy kerülgetni jobb?

Figyelt kérdés
Egy akármilyen barátságban amikor az egyik félnek kezd terhes leni a barátság,hogy mondjátok meg a masik félnek?Vagy inkább kerülitek ès ha ir akkor nem reagaltok semmit az irasara?Esetleg célzás?Nem akarja megbántani a másikat.Felnőt emberekről van szò
2021. okt. 11. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy kígyó, akkor megmondod a következőt: "jelenleg abban az élethelyzetben vagyok, hogy nem tudok energiát fektetni a barátságunkba. Nem veled van a baj, nagyon sajnálom, és továbbra is jóban szeretnék veled maradni, de úgy érzem, most magamra kell többet koncentrálnom."


Vagy elmondod őszintén, hogy mi a problémád, pl. "nagyon sokat panaszkodsz, és ez az én életemre is hatással van, ami számomra jelenleg sok".


Mindenképp légy kedves, de őszinte is.

2021. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy inkább kerülitek ès ha ir akkor nem reagaltok semmit az irasara?"

Ez a lehető legtaplóbb és legbántóbb megoldás. Ha már barátok vagytok és ráadásul felnőttek, akkor illene őszintén megbeszélni a dolgot.

Mivel nem részletezed, hogy mit jelent a "kezd terhes lenni a barátság", ennél konkrétabb tanácsot nem lehet adni.

2021. okt. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.es nálunk pont ez volt.Én szerettem volna megbeszèlni vele hogy fèlreèrt dolgokat.Ott rontottam el hogy többször ràirtam annak ellenère hogy nem reagált semmit.Annyi mondott hogy tùl ragaszkodò vagyok.Ami szerintem nem egészen így van,nem èreztem ezt.Ufyanannyiszor rámirt ha támogatásra volt szüksége.Forditva szintén.Sokat irtunk egymásnak az igaz de fele fele arányba kb.Mult beàrnyékolja nálam dolgokat mert többen csak ùgy eltüntek az èletemből.Igaz volt ez miatt ijedség mikor ő sem írt 3 napja,szerencsére ritka volt ez.Ezt ő is tudta,azért is esik rosszul hogy nem mondott semmit.És nem akartam zaklatni mert ebből tudomnaz jött le,csak megbeszélni.Mert tudom hogy annyira fontos vagyok neki mint ő nekem.Rövoden ennyi.Inkább törölt tiltott
2021. okt. 11. 13:44
 4/7 A kérdező kommentje:
1.es szerintem is ezt kellett volna.Eu lett volna a minimum
2021. okt. 11. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:
A konfliktuskerülő emberekkel nehéz, mivel elsunnyognak mindent. De az is lehet, hogy csak éretlen és felnőtt létére gyerekesen gondolkodik. Persze hogy az a minimum felnőttként, hogy a szemébe mondjuk a másik embernek a problémánkat ha van.
2021. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mind a kettő illik rá,konfliktuskerülő,ès néha gyerekesen gondolkodik.Ès tùlgondol dolgokat.Azt hittem annyira erős a baeátsàgunk hogy àtvészeljük ezt az időszakot.Igazábòl 3 ève ismerjük egymàst de kb 1.5 éve kerültünk közelebb egymàshoz.Nem akarok felhizni dolgokat mert rám 100% ban számithatott.Nekem családom van decennek ellère is ott voltam neki.Szìvből tettem,nem is szeretnèm felhànytorgatni.Ezért is kellemetlen hogy csak így szò nèlkül eltünik.
2021. okt. 11. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez már az ő baja. Neked tiszta marad a lelkiismereted, ő pedig majd úgyis visszakapja az élettől. Hidd el, aki ilyen gyerekes, annak nem lehet könnyű.
2021. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!