Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezelnéd ha valaki...

Hogyan kezelnéd ha valaki fintorogna meg forgatná a szemét amikor beszélsz hozzá?

Figyelt kérdés
És ha az a valaki a férjed egyik legjobb barátjának a felesége lenne? Amikor vele “kell” beszélnem mindig úgy érzem, hogy annyira nem érdekli amit mondok neki, sőt olyan jelentéktelennek is érzem magam. Tudjátok, úgy adja el magát mintha valami őnagyságos lenne vagy ilyen szuper nő, nagy valaki…holott egész életében semmit nem tett le az asztalra, soha nem is dolgozott (igen, persze attól még csinálhatott szép/nemes dolgokat) csak nem értem mire ez a felsőbbrendsűség? És fogalmam sincs hogy álljak hozzá és hogy kezeljem ez a helyzetet?

2021. okt. 13. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőltetném a beszélgetést.

Egyébként ritkán,de van olyan, akinek alapból ilyen fura mimikája van.

Mondjuk életemben egyszer találkoztam egy képzésen egy nővel,olyan fejeket tudott vágni,azt hittem rögtön elküld a p.csába.

Egyébként meg tök kedves volt.

Gondolom nálad nem ez a helyzet.

Szóval akkor beszélgetnék vele,ha hozzám szól.

2021. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Összetörném az egoját.
2021. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélnék vele. Nem sértődésből, hanem mert az élet rövid ahhoz, hogy olyanokra pazaroljuk akikkel nem is kedveljük egymást. Nem is értem, attól még hogy a férjeitek barátok, nektek miért kötelező jópofizni?
2021. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Sok nővel szemben éreztem már ilyet. Nekem csak az segített, hogy nyíltan rákérdeztem, van-e valami gondja esetleg velem, mert úgy érzem, mintha rossz fát tettem volna a tűzre, pedig én nagyon szeretném, hogy ne érezze magát kellemetlenül és jó legyen a kapcsolatunk.


A legtöbb esetben ezzel le tudtam őket fegyverezni és utána kedvesebbek, közvetlenebbek lettek velem minden nélkül is, de ahol volt valami konfliktus (például féltékeny volt rám az illető) ott is tudtunk rajta dolgozni, például mikor zavarta az illetőt, hogy a férjével jobban szót értek (nekem volt férfi barátom), akkor inkább az ő társaságát kerestem, jobban is örültem neki, hogy végre egy csajszi is van a társaságban. Aztán ahogy megismert, szép lassan felengedett és rájött, hogy mennyire másképp tekintünk egymásra a párjával, mint ahogy a párommal és mennyire nem teszi lehetővé egyik kapcsolat sem, hogy olyan irányba fajuljon ez a dolog, amire ő gyanakodott. Távolról könnyű ellenszenvesnek tartani másokat. Nem kifejezetten akartam senkinek az elismeréséért küzdeni, de ha én voltam félreérthető, akkor igyekszem korrigálni és nem vagyok rest bocsánatot kérni sem, csak ez a tekintettel verés ne legyen.

2021. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem a #4-es kommentelőtől hogy hogyan kérdezted ezt meg és amikor megkérdezted mi volt a reakciója annak aki megkérdezte és mit mondott?
2021. okt. 13. 09:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában én ilyenkor nem erőltettem a beszélgetést. Ha mégis muszáj volt, és flegmáztak velem, akkor nyíltan rákérdeztem, hogy megsértettem-e valamivel, vagy történt-e valami. Ha erre csak hebegni tudott, akkor már nyilván megmondhattam én is, hogy annyi tiszteletet várok el, amennyit én is adok. Egyébként onnantól viszonzom a "kedvességet". Nem négyszemközt. Sosem. Égjen csak.
2021. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Senkivel nem kell beszélni. Nézz rá jó hosszan, gúnyosan, de meg ne szólalj, vagy nyomkodd a telefont. Akik nem jönnek ki egymással, azt nem kell erőltetni.
2021. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor utoljára ilyet tapasztaltam, akkor megmondtam az óvónéninek.
2021. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Hát akkor abbahagyom a beszélgetést, nem kötelező vele szóba állnom, ha ennyire negatívan reagál a közlésemre. Biztos nem tépem a szám olyannak, aki még udvariasságból se tudja a látszatát kelteni annak, hogy el tud viselni.
2021. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, igazatok van. De basszus olyan rosszul esik ez az egész, mert nincs sok önbizalmam és ilyenkor még jobban elbizonytalanodom hogy vajon tényleg én vagyok unalmas? Én nem érek annyit hogy figyeljenek rám? És azért mindig szoktam próbálkozni tudjátok nyitni mások felé de sokszor falba ütközök.
2021. okt. 16. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!