Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeretnék barátkozni/beszélget...

Szeretnék barátkozni/beszélgetni egy interneten megismert emberrel, de ritkán elérhető és nem tudom, hogy mivel kezdhetek egy ilyen beszélgetést. Mit tegyek, hogy elkezdjünk beszélgetni egymással?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok és, hogy még véletlenül se történjen félreértés, egy baráti kapcsolatot szeretnék létrehozni, nem párkapcsolatot kialakítani.


Egy Facebook csoportban ismertem meg és szimpatikusnak tűnik, beszélgettem is vele párszor (2-3 üzenetből álló rövid beszélgetések történtek) de fogalmam sincs, hogyan kezdjek el vele igazi baráti beszélgetéseket.

Van közös téma is (leginkább a Facebook csoport témája és még néhány további téma), meg minden, de egyszerűen nem tudom mit tegyek. Egy kicsit nehezen megy nekem az emberi kommunikáció és a baráti kapcsolatok létrehozása.



2021. okt. 16. 15:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Máskor kiírok egy hasonló szociális kérdést, egyből jön nyolc válasz az első 24 órában, most meg senki se válaszol.

Mi történt az emberekkel? Nem tudom, hogy most megtizedelték a felhasználók számát, szerverhiba történt vagy olyan nehéz kérdést tettem fel, hogy senki se tudja a választ.

2021. okt. 18. 19:47
 2/15 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy itt a világvége, csak nekem elfelejtettek szólni.
2021. okt. 18. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:

Cuki vagy :)

Igen, a te korosztályodnál az a világvége, ha nem jön komment meg lájk az írásodra/képedre. :)


Az a baj, hogy utána meg gőzötök sincs, hogy kell barátkozni meg miről lehet amúgy beszélni... Nem olyan nehéz ám... Kérdezzél, de ne úgy, hogy igen/nem legyen a válasz. Pl. "mit szólsz ehhez a cikkhez?" "Milyen oldalakat nézel még?"

Erőltesd magad picit, nyugi, nem fáj :)

2021. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a jótanácsokat.

Tényleg nem nagyon értek a barátkozáshoz. Régen egy kicsit lemaradtam a szociális fejlődésben, és így utólag már elég nehéz behozni a lemaradást. Tudom, hogy ez nem kifogás, ezért akarok mindenáron szerezni legalább egy barátot.

A Gyakorikérdések sokszor segített már ezekben a kérdésekben, de most valamilyen furcsa okból kifolyólag egy válasz se jött, máskor meg egyből jön hat. Ez még nem is lenne olyan különös eset, lehet hogy ez pont egy olyan kérdés, amire senki se szereretne válaszolni, de egy másik kérdést is kiírtam a napokban egy másik témával kapcsolatban és arra se válaszol senki.

Nyilván előfordulhatnak néha az ilyen véletlenek, de azért megfordul ilyenkor az ember fejében, hogy valaki megtizedelte a Gyakorikérdések felhasználóit vagy hirtelen meghalt a magyarok fele. Ezeket senki se gondolja komolyan, csak próbálja megmagyarázni a különös esetet és beindul a fantáziája.


Azt javaslod, hogy csak simán köszönjek neki és tegyek fel egy nem-eldöntendő kérdést. Jó ötlet, hamarosan meg is fogom valósítani (fél 12-kor nyilván nem fogok neki üzenetet küldeni, majd holnap megteszem).

Van még bármilyen jó tanácsod (Például azzal kapcsolatban, hogy ritkán elérhető és nem tudom, hogy mikor elérhető. Tudom, erre is van egyszerű és közvetlen megoldás, amit még én is kitalálhatok. Van már pár ötletem, hogyan oldjam meg ezt a problémát, de azért előtte rákérdezek, hátha neked jobb ötleteid vannak.) ?

2021. okt. 19. 23:39
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem kéne valami bevezető szöveg a köszönés és a nem-eldöntendő kérdés közé?

Szerintem egy kicsit furcsa, ha 9-10 nap beszélgetés-szünet után írok neki egy kérdést bármilyen bevezetés nélkül.

Mit írjak a kérdés elé? Erre most tényleg nincs semmi ötletem. Fogalmam sincs, mit írjak.


Remélem válaszolni fogsz, mert a megtizedelt GyK felhasználók biztosan nem fognak írni semmit, ha eddig is csak egy embert tudott a kérdésem magához vonzani. Minél régebbi a kérdés, annál kevesebb az esély, hogy valaki rátalál és megválaszolja.

De nyugodtan írjon bárki, minden tanácsot örömmel fogadok.

2021. okt. 20. 00:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Jó tanàcs: ne ìrj olyat, hogy nem vàlaszolt senki...meg 1 vàlasz se jött... èn vàlaszoltam.
2021. okt. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6, köszönöm a választ. A kérdés témájával kapcsolatban mi a véleményed/javaslatod?

Amúgy, ha nem írtam volna, hogy senki se fog válaszolni, te se válaszoltál volna, úgyhogy talán, még jól is jártam azzal, hogy odaírtam. Ez attól függ, hogy segítessz-e a témában vagy az állításom megcáfolásával már be is fejezted a mondandód.

2021. okt. 20. 07:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Na figyu.

Nem azért válaszoltam, mert nyavalyogtál, hogy nem válaszol senki. Nem mindenki gyakorizik megállás nélkül. Akkor láttam a kérdést, amikor már a saját kommentjeid is ott voltak. Sokszor válaszolok ilyen barátkozós kérdésekre.

S egy picit arrogánsan válaszoltál most - jó tanácsom tehát, hogy a srácnak majd ne ilyeneket irkálj, akivel barátkozni akarsz.

Vegyél vissza, legyél kedves. Ne kérj semmit számon.

Ne feledd: nem tartozik nekem semmivel.


És nagy gátat támasztasz magadnak azzal, hogy túlbonyolítod a dolgokat. Nem kell semmiféle bevezető szövegekkel foglalkozni.


- Helló, hogy vagy? Láttad ezt a cikket?

- Helló, úgy látom, zöld a jeled. Ezt a cikket nézd meg...

- Üdv, röhögtél ma már egy jót? Akkor nézd meg, amit csatoltam...


Ha érződik, hogy a másik totál görcs, senkinek nincs nagy kedve válaszolni...

Ezeket tudom írni. Majd eldöntöd, hasznos-e számodra.

2021. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8, köszönöm a választ, tényleg hasznos tanácsokat adtál.

Te amúgy ugyanaz vagy, mint az harmadik válaszoló? Mert, ha igen, akkor lehet, hogy egy kicsit tényleg bunkónak tűnik a 7-es üzenetem. Azt hittem, hogy az csak egy random ember, akinek az egyetlen célja az, hogy megcáfolja az állításomat.

Igazából semmilyen rossz szándékom nem volt a 7-es üzenet megírása közben, csak felvetettem egy elméletet, miszerint, ha nem írtam volna oda, hogy senki se fog válaszolni, akkor azt az üzenetet valószínűleg nem kaptam volna meg. Az üzenet fő célja az volt, hogy reagáljak valamit a 6-os kommentre és megkérjem az új válaszolót, hogy ő is írjon pár ötletet a témával kapcsolatban. Ha jól megnézed, látszik is rajta, hogy semmi rossz szándék vagy negatív megjegyzés nincs benne, csak egy felvetés(mi lett volna, ha nem írom oda azt a szöveget) és egy kérdés, amiben megkérdezem, neki mi a véleménye/javaslata. Ezen kívül még azt is megérdeklődtem, hogy mi a felhasználó pontos célja (válaszolni a témával kapcsolatban vagy csak megcáfolni az állításomat).


A Gyakorikérdések felhasználók aktivitásával kapcsolatos megegyzéseimnél is igyekeztem minél egyértelműbben jelezni, hogy ezzel nincs semmi bajom, mindenki akkor jön fel az oldalra, amikor akar, csak egy kicsit meglepő ez a véletlen egybeesés, hogy az elmúlt napokban senki se válaszolt egyik kérdésemre se (tudom, azóta már jöttek válaszok, de akkor még nem volt egy sem). Az 5-ödik válaszban is csak egy egyszerű következtetést/jóslatot írtam arról, hogy valószínűleg már senki se fog válaszolni rajtad kívül, mert elég régi a kérdés.

(még mindig nem tudom, hogy ugyanazzal emberrel beszélgettem eddig vagy két különbözővel)


Én próbálok kedves lenni mindenkivel, és eszembe se jutna, hogy én bármi ilyesmit írjak annak a srácnak vagy bárki másnak.

Nem tudom, hogy még most is egy arrogáns köcsögnek gondolsz-e vagy csak a kölcsönös félreértések miatt gondoltál annak.

Az üzeneted második felében tényleg sok hasznos tipp van, köszönöm.


Lehet, hogy kicsit túlmagyaráztam ezt az egész félreértős dolgot, de nem szeretem, ha félreértenek az emberek és emiatt olyan dolgokat hisznek rólam, amik teljesen ellenkeznek a személyiségemmel és a szándékaimmal.

2021. okt. 20. 16:31
 10/15 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy még most se hagyom abba a kérdezgetést, de lenne még egy fontos kérdésem.


Az összes példádban valamilyen cikk vagy vicces videó szerepel, amit elküldök neki, de nincs semmilyen videóm/cikkem, amit elküldhetnék.

Ebben az esetben inkább maradnom kéne a korábban javasolt nem-eldöntendő kérdésnél. Próbáltam átfogalmazni a példákat, de nem lehet kicserélni bennük a videót/cikket nem-eldöntendő kérdésre, mert úgy már furcsán hangoznának.

Nem tudnál pár példát írni a kérdés feltevős változathoz is?

Tényleg nagyon sokat segítenél vele. (Csak a beszélgetések elkezdése megy nehezen. Ha elindult a beszélgetés, onnantól már tudom, mit írjak.)

2021. okt. 20. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!