Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdenétek egy ilyen...

Mit kezdenétek egy ilyen baráttal?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon magának való barátnőm és nem tudom, mit kezdjek vele. Úgy látom, elszúrja az életét, a fiatalságát. Próbálok neki segíteni: egyszer, amikor karácsonykor egyedül maradt (mert a párja külföldre utazott), akkor vittem neki sütit, bevásároltam a hűtőjébe (amúgy otthon depizett volna magában, nem is akart először beengedni a lakásba). Amikor rájöttem, hogy már nem jó a szemüvege, akkor megelőlegeztem neki az árát és elrángattam Őt szemüveget venni (magától nem mozdul ki). Megkapta a régi telefonomat (nem volt neki alapból). De mivel nem töltötte fel az egyenlegét egy évig, ezért megint nem lehet elérni őt telefonon. Szeretném kirángatni őt ebből a mocsárból, de nem tudom, meddig erőltessem még rá a segítségemet.


Úgy érzem, hiába segítek neki, nincs haszna. 25 éves. Próbálja befejezni az egyetemet, de kb évek óta halogatja (kapunyitási pánik??). Most kitalálta, hogy nem jelentkezik a záróvizsgára, mert nem tud rá már 2 hónap alatt felkészülni. Mérges is voltam rá, miért nem próbálja meg?? Én úgy látom, el is hanyagolja magát külsőleg. Még életében egy percet nem dolgozott. Kérdeztem tőle, hogy jó akkor mi lesz addig? Munka? Valami?

Úgy csinál, mint aki elfoglalt. De közben folyamatosan otthon van.

Úgy látom rajta, hogy nem is akar dolgozni (párja tartja el). Mit kezdjek vele? Mit lehet az ilyen típusú barátokkal kezdeni?



2021. okt. 26. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Minel tavolabb kell kerülni. Mert nagyon lehúzza az energiáidat. Ő nem is akar nem is fog akarni. Ameddig gyökeres valtozás nem all be addig nem fog kimozdulni.


Voltam a te cipődben! 4évis istápoltam,de majdnem magával húzott. Én is elhanyagoltam a barátaimat, romlott a teljesítmenyem, stb..


Aztán hirtelen megszakítottam vele a kapcsolatot, ő nem keresett, hát én éltem az életem. Par hónappal később kiderült,hogy elkezdett dolgozni. 3évre rá megszületett a közös babája egy uj sráctol..

2021. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Probáltál neki segíteni, még magának sem segít, nem hogy neked. Engem is felbaszott volna ennyire, válj el tőle.
2021. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Dugnam
2021. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ő nem a párom, a félreértések elkerülése végett.


Van neki vőlegénye. Én csak egy barátja vagyok, csak rossz nézni, hogy eltellnek felette az évek és nem halad semerre.

2021. okt. 26. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, ha rám gondoltál, nem úgy írtam, mint barátként válj el tőle.
2021. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es!
2021. okt. 26. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!