Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes tartani a kapcsolatot...

Érdemes tartani a kapcsolatot olyanokkal, akik nem keresnek?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan ismerjük azt az érzést, amikor valaki elkezd nem érdeklődni irántad. Az addig kétirányú kapcsolatfelvétel egy irányúvá válik és legfeljebb az egyik fél igyekszik tartani a kapcsolatot.


Szerintetek ilyenkor érdemes keresni a másikat, ha eszedbe jut és szívesen beszélgetnél vele, vagy hagyni kell?


Az egyik barátnőmmel érzem azt, hogy nagyon egyoldalú lett a kapcsolatunk. Legfeljebb akkor hív, ha bátorításra van szüksége, ha csak beszélgetni akarnék, akkor mindig azt írja, hogy "beszéljünk x nap múlva, mert most nem jó", majd, ha nem keresem két hétig, akkor neki sem jut eszébe hívni.


Szóval ilyenkor szerintetek érdemes megpróbálni tartani a kapcsolatot, vagy el kell felejteni az egészet?


2021. okt. 29. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem tartalmazza a baráti kapcsolat jelentését. Egy barát nem ilyen, ha ez már hosszú ideje megy. Persze, ha xar időszaka van, érthető, hogy ő most csak kapna, adni nem igazán tud. Ha nincs szó ilyenről, csak már tart egy ideje, akkor szerintem ez már nem okés, nem érdemes erőltetni. Írod, mindig leráz, amikor beszélnél vele. Hát akkor az öreganyja hátsófelét, nem kell neked mindig meghallgatnod.


Azonban... Ha régi barátság, ha új, először és utoljára leülnék vele és kereken elmondanám neki, hogy mit csinál. Ha tagadja, hát te meg tudod mutatni, mert az úgy van, akkor is, ha nem veszi észre, vagy nem hajlandó észrevenni. Ha változtat, szuper. Ha nem változtat, ennyit ért.

2021. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem hagyd őket. Nem éri meg rájuk pazarolni az idődet.
2021. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem... Az a baj, hogy sokszor vagy kompromisszumot kell kötni, vagy elviselni a magányt. Ezt is figyelembe kell venni, mert kinek mi megy jobban. Nekem inkább az utóbbi. Nem szeretem a fölöslegesség érzését. 😅
2021. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Tényleg elég szar időszaka volt. Általában a mélyponton zokogva hív, aztán megnyugszik és utána nem keres, amíg egyszercsak megint zokogva fel nem hív. De nem kap elég pénzt a munkájából, hogy megéljen és egy nagyon rossz kapcsolatban van (vagy nincs) időnként. Ráadásul a srác miatt ment ki külföldre...
2021. okt. 29. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nalam a covid volt a vizvalaszto. Kulfoldon elek. Internet koraban legalabb egy rohadt uzenetfoszlany, neadjisten facetime egy ev alatt belefert volna joban is, rosszban is. Ok kukaba kerultek. Ezutan veluk nem akarok a jovoben osszeroffenni, meg akkor sem, ha tarsasagra volna szuksegem.

Kompromisszum lehet ismerossel, ha jo egyutt, ha eljon kirandulni, uszodaba, stb. Akkor hasznat vesszuk egymas tarsasaganak, lehetoleg elvezzuk is azt.

De ne hazudjunk baratsagot, mikor minden, csak nem az. Vegul ezek az emberek jottek a haragszol ram szoveggel, de megirtam, es komolyan is gondolom, akkor itt a vege.

2021. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor mégse temesd még a dolgot. Ha a legjobb barátja vagy, akkor se tudod megoldani az életét, ebben te csak tényleg annyiban vagy ott, hogy néha kisírhatja magát, de azzal is csak könnyeket hullajt, nem a probléma tűnik el. Érthető és barátnőként elvárható, hogy a másiktól elvárnád a támogatást, de van az a határ, amin túl ő nem tudja befogadni senki nyűgjét, nem akarja azt is magának. Ráadásul külföldön van, te meg gondolom nem, nincs szó arról, hogy csajos napot tartotok vagy hétvégén nálad alszik, így legalább egy estére elmenekülve minden elől.
2021. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Áh én másik országban vagyok külföldön, és felmondtak nekem kb 5 hete. Azóta nem ért rá beszélni velem róla...
2021. okt. 29. 18:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!