Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az extrovertáltak képesek a...

Az extrovertáltak képesek a mély barátságra? Van egyáltalán igényük rá?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogy jut rá idejük, a sok tucat felszínes kapcsolat mellett?
2021. okt. 30. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Attól hogy extrovertált, miért ne lehetnének "mély" barátságai?

Attól hogy extrovertált, miért lenne sok felszínes kapcsolata?


Nem függ össze a kettő és az extrovertáltság sem feltétlenül jelent 100.000 ismerőst.

2021. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván. Az viszont jobban utal a lelki sekélyességre, ha valaki egy bizonyos embercsoportot üresnek, kevésbé emberinek és kevésbé mélyérzésűnek tart a saját elfogultsága miatt.
2021. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Dorci1999 ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a legtöbb extrovertált embernek vannak igaz barátai, de kevesebb van belőlük nekik, mint a nem igaz barátokból szerintem. Van igényük rá persze.
2021. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

2


Megfigyelések csupán. Semmi előítélet, ezért inkább kérdezek.

Csak nem tudtam elképzelni az életstílusukba hogyan fér bele egy mély kapcsolat, hogyan jut idejük arra, hogy ápolják azt stb. Mert idő kell hozzá. Az extrovertáltakkal való barátságkísérletem mindig kifulladt ott, hogy túl zsúfolt volt a programjuk és egy hónapban max egyszer értek rá találkozni.

2021. okt. 30. 20:50
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért nem találkozott veled mert extrovertált volt zsúfolt naptárral, hanem mert nem akart. Az emberek találnak időt arra amire akarnak és voltak nálad fontosabbak emberek, akikkel ezt megtette.


Ez az intro-extro egy skála; mindenkiben van mindkettő, az elosztása kérdéses. Bárhova tartozol, bármilyen személyiséggel, nem vagy több a másiknál.

2021. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Introvertált ember is el tudja intézni, hogy sok dolga legyen és ne érjen rá veled találkozni, ha nem akar.
2021. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5,6


Szálljatok már le rólam, olyan gyerekes.

A lényeg azon van, hogyan tudnak egy mély barátságot ápolni temérdek felszínes kapcsolat mellett?

2021. okt. 30. 21:16
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Sose fogom fel, hogy miért kell előítéletesnek lenni egyetlen vonás miatt.


Nincsenek felszínes kapcsolataim, legfeljebb ismerőseim, akikkel jó viszonyt ápolok munkahelyeken, vagy kávézókban, könyvesboltokban, egyéb helyeken, ahol már ismernek. Mondhatni sok barátom van, de velük mind mély, értékes kapcsolatot ápolok, ugyanis erre van igényem. Engem nem fáraszt ez le, sőt, ez tölt fel többek között. Ez olyan hihetetlen számodra?

2021. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező, ez nem gyerekesség, ez tény.


Az a gyerekes, ahogy ezen hisztizel.


Az gyerekes, hogy nem vagy képes elfogadni a kritikát és összetetten nézni a dolgokat, hanem áthárítod a felelősséget a magad egyszerű módján olyan egyszerű egyenletekkel mint extrovetrált = nem képes mély barátságokra, introvertált = szipi szupi örök igaz barátság.

2021. okt. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Hm, szerintem ti vagytok előítéletesek, kedves válaszolók! A kérdező semmi előítéletes dolgot nem írt az extrovertáltakról, csak saját megfigyeléseket (amik vagy pontosak, vagy nem), a klasszikus előítéletekkel ti kezdtetek dobálózni, miközben a kérdezőt vádoltátok vele.

Szerintem nem ártana, ha magatokba néznétek kicsit...

2021. okt. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!