Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Hagyjam el?...

Mit tegyek? Hagyjam el? Vágjam hozzá mindet?

Figyelt kérdés

Nő vagyok!!!

Legjobb barátnőmmel már 4 éve vagyunk legjobb barátnők.


Az elején még minden jó volt, mindkettőnknek nem volt semmi gondja, sok témánk volt, nagyon hasonló volt az érdeklődési körünk. És ez megkönnyítette a dolgunkat.


Közepén, úgy 2 évvel ezelőtt, nagyon össze vesztünk, mert ugye én voltam a hibás, hogy irtózatosan féltékeny voltam, hogy a barátnőm mással foglalkozik, majdnem egésznap. Így elmondtam neki, lazán kezelte, hogy nem lehet mindig velem egésznap. Ezen felháborodtam, hogy egyáltalán nincs igaza, nem is lógunk együtt egésznap. Visszavágtam, és ő is rájött. Később megoldódott, azt a szabályt vezettük be, hogy kevesebbet foglalkozzunk másokkal, mármint ne olyan mértékben hogy szétszakitsanak minket a BFF-ból.


Utána már középiskolások lettünk, mi továbbra is tartottuk a kapcsolatot, de már távkapcsolat, mert vidékre mentem.

De a barátnőm kitartott, mondta, hogy soha nem fog elengedni, mert soha nem látott, vagy szerzett olyan barátnőt, amilyen én vagyok.

Ez jól esett hallani.

Igaza is volt, szinte egésznap írtunk, webkameráztunk.

Időnként hol én, hol ő jöttünk el meglátogatni egymást, ugyolyan érzést adott vissza, mint amikor általános sulisak voltunk.


Tavaly óta nagyon sokat romlott a kapcsolat,

A barátnőm egyre kevesebbet jelentkezett/írt, nagyon sok érdeklődési kört elhagyta, ami nekem továbbra is az érdeklődési köröm maradt. Nem, nem a suli miatt alakult ki ez, hanem ott már talált barátokat, elvan az ottaniakkal. Ez nagyon bántott.

Újra írtam neki egy hosszú levelet erről a helyzetről. És belátta, később újra vissza jött a régi barátnőm.

Ez így ment 3-4 havonta, és most meg egyáltalán nem ír, csak ha én írok, akkor válaszol, de már nem az a barátnő, akit én ismertem.

Barátja volt nemrég, és teljesen lekötötte őt, később szakítottak, ugyanúgy irogatnak egymással (érdekes szakítás volt) és engem még le se szarja!! Azt se tudja min megyek keresztül, és részben miatta is jártam 1 évig pszichológushoz, annyira dühös voltam, mert nem sikerült megtalálnom azt a pontot, hogy hol rontottuk el.

És teljesen megváltozott, olyan lány lett, mint a többi tinik, akik fotózgatnak, kiöltöznek, festik magukat stb. eddig ezzel szakított, egy átlagos lány volt.


Az a baj, hogy ha megírom neki, hogy mi a helyzet kettőnkkel, mindig vissza húzza az árokból, és ez így megy 3-4 havonta, én már belefáradtam.


Ha elengedem őt, egyedül leszek (nincs más barátom se barátnőm rajta kívül), nem vagyok barátkozós típus, nehezen is megy, mert zárkózott vagyok.


Mit tegyek? Segítsetek légyszíves! :(


2021. nov. 6. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"mindig vissza húzza az árokból"


Itt te vagy az árokban. Hagyd békén. Ha hiányzol neki majd jelentkezik. Nézz szét, vannak mások is a világon.

2021. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem ismerlek, csak amiket ideírtál, így ezek függvényében mondom, hogy te nem barátkozol, hanem kisajátítasz!...és ezért vagy sok(k) neki.

Már miért ne lehetne valakinek több barátja is?

Milyen mentális betegség kell ahhoz, hogy valaki emiatt pszichológusra szoruljon, ...az ész megáll!

A szüleid nem mondták neked, hogy amit csinálsz, az beteges?

2021. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

70-ik éves vagyok, első általános óta (7 évesek voltunk), azaz 63 éve van egy barátnőm. Aztán van egy másik, 42 éve, őt munkahelyen ismertem meg 28 évesen. A legrövidebb barátságom 22 éve tart, mióta új helyre költöztem. Mindegyikük teljes értékű barátság, egyik ezért, a másik azért. Különböző életszakaszokban találkoztunk, más-más mind a három, de egyik sem írja felül a másikat.

Egy biztos! Ha valamelyikük ilyen tényleg betegesen állt volna hozzám, már nem lenne a barátnőm.

2021. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Én konkrétan menekülnék tőled, félelmetes vagy!
2021. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz néven vette, hogy szabályt állítottál fel arra, mennyit foglalkozhat másokkal. Ennek már lőttek, engedd el, talált olyan barátokat, akik nem szabják meg, kivel mennyit beszélgethet. Ha legközelebb összebarátkozol valakivel, legyél okosabb.
2021. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2#

Nem mondták a szüleim.


Akkor lekopok róla, nem akarok a terhe lenni.

2021. nov. 6. 09:51
 7/13 A kérdező kommentje:
5# nem én állítottam fel a szabályokat, hanem ő is. Különben szólt volna, inkább hagyjuk ezt az egészet, mert képes erre. Akkor is én vagyok a hibás??
2021. nov. 6. 09:53
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen, te vagy a hibás, mert te háborodtál fel, amiért másokkal is szóba áll. Ő akkor még ragaszkodott hozzád, csak szeretett volna másokkal is lenni (miért ne lenne szabad neki? Nem a tulajdonod), ezért találta ki ezt a kompromisszumos megoldást. Utána sokáig vegyes érzései voltak veled kapcsolatban, kedvelt, de egyre jobban zavarta a mániákus tapadásod. Mára eljutott arra a pontra, hogy szánalomból és a közös múltatok emléke miatt még visszaír, de már nem érez semmit, ami összekötne titeket. Talált olyan barátokat, akik engedik szabadon lélegezni.
2021. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#7


Mit mondott erről a pszichológusod? Mert minket hiába nyaggatsz!

2021. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9#

Azt mondta, hogy én nem vagyok teljesen tisztában az érzésekkel.

Elkezdtük ezeket átbeszélni.

És hasonlókat mondott Ő is, mint ahogy Ti.

2021. nov. 6. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!