Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tegyek valamit vagy hagyjam,...

Tegyek valamit vagy hagyjam, hogy tönkretegye az életét?

Figyelt kérdés
Húsz éves lány vagyok, egyetemista. Szeptemberben összeköltöztem a barátommal, akivel két éve voltunk akkor együtt, és a "legjobb barátnőmmel", akit ugyan nem vettek fel egyetemre, de munkát vállalt egy gyorsétteremben. Fontos elmondanom, hogy ekkor a barátnőmnek is volt egy egyéves kapcsolata, ami ekkor vergődött ki egy hullámvölgyből, ugyanis a nyáron megcsalta a barátját a társaságunk egyik tagjával. Aztán októberben felhozott a lakásunkra egy vadidegen fiút, és vele is lefeküdt. Majd a társaságunk egy másik fiútagjával is,és sok csókolózás bulikban, miközben még bőven együtt volt a fiúval. Eltávolodtunk, folyamatosan hazudozott nekem, ezeket el sem mesélte, a barátainktól kellett megtudnom, hatalmasat csalódtam, de valahog mindig túltettem ezeken magamat. Aztán egy napon a pasija legjobb barátjával is lefeküdt(ezt sem mondta el persze), a következő héten kidobta a paliját (ideje volt), majd összejött ezzel a másik fiúval. Ez kicsit több, mint egy hónapja történt. Hallani sem akartam arról, hogy felhozza az új lökőjét, hiszen az exe egy nagyon jó barátom, ígyis árulónak éreztem magam, hogy a szemébe kellett néznem úgy, hogy tudtam mit tesz vele a barátnője. Aztán kicsit lehiggadtam, (és bár nem mondtam, hogy felhozhatja a fiút) aztán azon kaptam magam, hogy a fiú már egy hete nálunk van. Majd két hete. Az én barátomat nem különösebben zavarta, annyit mondott, hogy adjon bele a rezsibe (mert jó kis számlánk lett...) és kész. Én megbékéltem vele, megpróbáltam őket kizárni. Tegnap írtam a barátnőmnek SMS-t, hogy használhatom-e a laptopját (az enyém meghalt)beadandó csináláshoz, mondta, hogy persze és akkor felnyitottam laptopot, "kicsit" meglepődtem. Három oldal is megvolt nyitva a terhességgel kapcsolatban, plusz egy jegyzet, benne május 6. -negatív, május 8. -mensi kezdete, június 6. - pozitív <3 :). Teljesen lesokkoltam. A barátnőm húsz éves, egy érettségivel, elég szegény család, a szülei biztosan vallást váltanak (ígyis kiakadtak, hogy szakított az előző fiújával, plusz a húga elmondta nekik, hogy miket csinált, amitől, bár ne szóltak a lányuknak, kicsit kiborultak), ha megtudják én meg nagyon sajnálom őket. Az új barátja még egyetemre jár. És tegnap meg ma feltűnően boldogok voltak, meg jókedvűek,mintha egész életükben erre vártak volna, de számomra megrémítő módon ( alapból ők úgy jöttek össze, hogy ez a világ legnagyobb szerelme, bújdosniuk kell,mert tiltott a szerelmük, pedig csak mindenki undorítónak tartja, amit tettek) Tudom, hogy igazából nincs beleszólásom, meg nem is tartom magam a barátjának (eléggé szánalasnak tartom), de bennem van, hogy nyolc évig barátok voltunk, és még talán az, hogy vele mi lesz nem is érdekel, de félek, hogy mi lesz a szüleivel és a babával. Most is görcsben áll a gyomrom, hogy itt ülök és hallom, ahogy puszilkóznak, kuncognak meg enyelegnek.

2016. jún. 8. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Kegyetlennek fog hangzani, de nem a te gondod. Te próbáltad észhez téríteni. Ő volt a hülye ő cseszte el. Ha barátodnak tartod próbáld észhez téríteni, de nem fog rád hallgatni.
2016. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ő élete, az ő döntései, az ő boldogsága és az ő bukása, hagyd a kezében, hagy irányítsa és legyen boldog vagy boldogtalan ott ahova jutott...ne te tedd tönkre, vagy hozd helyre...

Én egy ilyen barátot, nem tekintenék barátnak...a művelt dolgai miatt...már te is tudod, hogy vége a barátságotoknak és mint exbarát nem sok eséllyel tudnál jól kijönni...szegények, még tanulnak és jön a gyerek is, szóval elég ingatag talajon állnak, ha beborul valami, akkor téged hibáztatna...jobb ha ebből kimaradsz!


23F

2016. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
én nem szólok bele senki életébe. javaslom másnak is, hogy tegyen így. sokkal kényelmesebb. na meg persze közöm sincs hozzá, de ez alap.
2016. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Eszter76 ***** válasza:
54%
Igen, tegyél. Sürgősen költözz el a barátoddal egy másik albérletbe és maradj ki ebből szerintem.
2016. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönön az eddigi válaszokat :D egyébként szerintem is így logikus, egyékbént már akkor úgy döntöttem, hogy augusztusban elköltözünk, (egy éves a szerződés most az albira)mikor már elkezdett lefeküdni fűvel-fával eldöntöttem, hogy ez nem oké (mellesleg már előtte öt évig szobatársak voltunk)De annyira nem értem, hogy lehet valaki ilyen felelőtlen?
2016. jún. 8. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is azt javaslom,hogy mielőbb menjetek el másik albérletbe a barátoddal. Addig jelentsd be,hogy elköltöztök,amíg még nem jelenti be a terhességet. Mert ha elmondja,hogy terhes és utána mondod,hogy elköltöztök,akkor te leszel a szemét,hogy cserben hagyod.

De viszont muszáj ezt tenned.. Ha továbbra is vele maradtok,akkor kínlódhattok majd ti a gyerekkel.. Hidd el nekem, nem egy ilyen példát láttam még..Az apával szinte kizárt,hogy huzamosabb ideig együtt lesznek.Rövid ismertség után lett a baba..ráadásul fiatalok nagyon..a barátja is még tanul.. barátnőd meg fog majd elvágyni bulizni,pasizni megint.. és akkor majd rátok sózza a gyerekét. Nektek meg szerintem van most fontosabb dolgotok is .(tanulás stb)

Az anyagiakról meg nem is mondtam még semmit..a barátja egyetemre jár,a csaj nem fog tudni dolgozni,a szülei nem tudják támogatni stb.. Ha továbbra is együtt laktok,valószínűleg rajtatok fog majd élősködni..kitenni az utcára egy anyukát a babájával meg nem éppen etikus..ezért komolyan lépjetek még most,amíg nincs meg a baba és együtt van még az apával.

Amúgy teljesen igazad van,hogy nem tudsz legbelül jó képet vágni a pasizási szokásaihoz.. Jó barátnőnek tűnsz, mert így is próbáltad neki elnézni ezeket..Ne hagyd kihasználni magad.

Lehet tartani a kapcsolatot akkor is,hogyha már nem egy albiban laktok.

Ha bejelenti a terhességét,akkor meg lepődj majd meg.. Ha fontos neked a sorsa,akkor azért kérdezz rá,hogy biztosan megtartja? 1 próbát megér. amúgy nem vagyok abortusz párti,de azért az sem túl jó,hogy a semmire akar szülni.anyagilag és érzelmileg is a semmire.

2016. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# vagyok. ráadásul ha jól sejtem nincs is meg a szükséges idejű munkaviszonya a barátnődnek. lesznek bajok anyagilag így,az biztos.
2016. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne szólj bele semmibe,az ő élete.

Maximum érvelj.

Legyél mellette,miután ,egkapja élete egyik legnagyobb pofonját,és lehiggad,valószínüleg egy gyerekkel a karján,szüksége lesz rád.

2016. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne tégy semmit. Mindenkinek joga van úgy bäszni el az életét, ahogy akarja.
2016. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!