Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szívesen barátkozol szorongó...

Szívesen barátkozol szorongó emberrel?

Figyelt kérdés
Tehát olyannal, akinek enyhe szociális szorongása van, vagy állandósult szorongása, tehát elmegy tátsaságba, beszélget, de látod rajta, hogy feszeng, nem képes teljesen ellazulni, de együtt nevet a poénokon, bekapcsolódik, érdeklődő, nyitott, csak az a baj, hogy szorong

2021. nov. 18. 11:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igen. Én is hasonló voltam/vagyok, igaz az évek alatt már oldottabb vagyok társaságban. Szívesen barátkoznék és segítenék, hogy oldottabbnak érezze magát társaságban. Nagyon empatikus típus vagyok. Esetleg, ha kiírod az életkorod és megyét, akkor még találhatsz is valakit a közeledben, aki barátkozna.
2021. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mondjuk én is erősen szorongó vagyok, viszont nagyon szociális, tehát a szorongásom úgymond nem a társaságtól jön elő, hanem bizonyos helyzetektől (sőt a társaság pont, hogy oldani szokott rajta). Szóval talán emiatt is jobban megértem, ha valaki szorong.

Jópár nagyon introvertált barátom volt/van, sose zavart, igyekszem odafigyelni mindenkire, és alkalmazkodni. A legjobb barátnőm iszonyú szoc.fób., hozzá nem állítok be random csomó emberrel, mikor megbeszéljük, hogy kettesben találkozunk (míg más barátaim kifejezetten kérik, hogy mutassam már be ennek meg annak a barátomnak, mert “mennyit hallottak már róluk”, és szeretnek ismerkedni egymással), és megszoktam, hogy nem jön velem klubokba, koncertekre, fesztiválokra stb. Vagy kettesben találkozunk vagy olyan társasággal, akiket régóta ismer, és már fel tud oldódni közöttük.

Viszont hozzátenném, hogy a szorongó személyiség nagyon toxikusba is át tud menni. Volt olyan közeli barátom is, aki szintén iszonyat szocfób volt, ezért állandóan engem használt “pajzsnak”, amikor szociális helyzetbe került, mindenre az volt a kifogása, hogy ő szorong, minden programot lemondott, amire hívtam; eközben viszont folyton engem savazott, akárhányszor társaságba mertem menni, mert nem tetszett neki, hogy én nem ülök otthon egyedül; engem hibáztatott, hogy “nem hívtam meg”, holott ő mondott le állandóan; ha stresszes volt, addig szidott és piszkált, amíg nem éreztem magam még rosszabbul, mint ő; és ha véletlenül társaságban voltunk, annyit kellett innia, hogy legyőzze a szorongását, hogy végül iszonyú bunkóra itta magát velem szemben, miközben nekem kellett rá vigyáznom és takarítanom a “romjait”, utána pedig olyan bűntudata lett, hogy hetekig nem beszélt velem... szóval ja, ebből például nem kérnék még egyszer. :D

2021. nov. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Artemovszk ***** válasza:
100%

MEgfordítom a kérdést? Ha vlakivel barátkozol, akkor kiderül a tulajdonságod. Ha nem mondod el neki, akkor a te felelősséged, hogy megromlik a kapcsolat.


Ha ő nem tolerálja, akkor nem vagytok egymásnak valók. Akár csak barát szintet sem.


Ennyi. Akik fenn akadnak a rostán, azok meg maradnak. De ezeket tudnia kell...

2021. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú,én igen. Megrémítenek a magabiztos, önbizalommal teli emberek, a bizonytalanokat, tévelygőket, útkeresőket (szorongókat) sokkal inkább szeretem.
2021. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!