Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segíthetnék a legjobb...

Hogyan segíthetnék a legjobb barátomon?

Figyelt kérdés
25 éves srác. Csalás áldozata lett, (nem mondom, hogy nem hibás benne) előzetesben volt 7 hónapot. Kiengedték és szerintem nem tudja feldolgozni, hogy már nem olyan az élete, mint előtte. Drogozni kezdett, hazudozik, nem megy el dolgozni. Állandóan mindenféle romhalmaz autókkal mászkál, vasat gyűjt, abból próbál pénzt csinálni, illetve mindenét eladja. A családja már elfordult tőle, mert kibírhatatlan, ha csak megszólal az hazugság. Üldözési mániája van, kirakták otthonról, nincs mit ennie. De ha van egy kis pénze bármiből, már szippantja fel az orrába. Ezer meg egyszer összevesztünk már vele, leoltottuk, leszídtuk a haveri társaság minden tagja már, sokszor csoportosan is. De egyszerűen semmi sem hat rá, olyankor úgytesz, mint aki megbánja a dolgokat, aztán másnap kezdődik minden előről. Egy utolsó drogos csöves lett már. Hiába akarnánk akár mi, akár a családja elvonóra vinni, úgysem egyezne bele. Mit lehetne tenni? Hívjuk rá a rendőröket? Verjük meg? Tanácstalanok vagyunk.

2021. nov. 28. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Próbáljátok hipóba áztatni, hátha az egész csak a bőrszíne miatt van, és nem a viselkedése az ok. Akkor legalább a mindenféle "civil" szervezeteknek lesz valami állatorvosi lova, amit lehet mindenhol lobogtatni, hogy ej, de rászííísták vagyunk.
2021. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz csinálni. Lehet az előzetesben rossz társaságba keveredett, és beszippantotta. Amíg ő nem akar ebből kiszakadni addig fejen is állhatsz, akkor sem lesz változás.
2021. nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így van, ahogy a 2-es írja. Segíteni csak azon lehet, aki hagyja magát. Amíg önmaga nem dönti el fejben, hogy ebből elég volt, addig semmi nem fog változni. Egy dolgot még tehetsz, leülsz vele négyszemközt beszélgetni normálisan, nem leüvöltve a fejét. Ha ez sem segít, akkor sajnos el kell engedni.
2021. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos szerintem ebben te nem tudsz neki segíteni. Ha folytonosan mondogatnátok neki, hogy ez mennyire helytelen biztosan csak dübegurulna és nem keresné egy idő után a társaságotokat. Barátnője van? Mert a szerelem talán segítene rajta, mivel a párja talán meg tudná fyőzni. De ebben az esetben ő teljesen tehetetlen.
2021. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem engedd el.. az ilyenek menthetetlenek. Nem a drogokkal van baj hanem h egyesek nemtudnak merteket tartani.. az ilyen akaratgyenge, celtalan emberek lecsusznak es ott is maradnak altalaba
2021. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem puerto ricoi a srác. Adócsalásnál papírokat írattak vele alá, ő pedig nem gondolt bele, hogy előbb utóbb bukás lesz belőle. Rossz látni, hogy ez lesz belőle és látszik rajta, hogy kijönne belőle, de nem tud. Engem is idegesít már, megmondtam neki, hogy ne keressen, majdcsak akkor ha abbahagyta ezt a szarságot, de akaratlanul is összefutok vele a városban. Elmondja, hogy nem evett egésznap vagy 2 napja, persze, hogy megsajnálom. Pedig tudom, hogyha valamiből is pénzt szerez, már küldi is be az orrába.
2021. nov. 29. 02:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat en nem foglalkoznek vele.. Enis van h hasznalok ezt azt es sok ismerosom is. Ki lehet azert birni nelkule. Akinek ennyi akarata sincs es igy le tud csuszni az sztem menthetetlen..
2021. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek sajnos. Nem tudsz veluk mit csinalni.
2021. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki kaját. Azt add oda. Ha éhes, akkor megeszi. Pénzt direktbe nem adj neki!

Én sem szeretem a kéregető embereket. Jön a "buszjegyre kell" duma, azután látod még 1 óra múlva is kuncsorogni. Mondjuk lehet, az ilyen az Sopronból Debrecenbe menne, de az egész jeggyel azért nem olyan kevés. sok idő összetarhálni.

De ahogy mások írták, ez nem egyszerű dolog.

2021. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!