Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hagyjuk menni vagy küzdjünk érte?

Hagyjuk menni vagy küzdjünk érte?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapja alakult baráti társaságom amiben eddig 5-en voltunk majd ma az egyik lány úgy döntött nem akar többé a része lenni. Úgy érzi nem része a társaságunknak,hogy ő nem fontos, és azt mondja egy 5 fős társaságban mindig lesz valaki aki kimarad. Mind a 4-en próbáltuk éreztetni vele hogy ő a társaság egy fontos eleme,hogy szeretjük és nem fogjuk egyedül hagyni nehéz időkben. Idővel mind a 4en feladtuk a győzködést,és megbeszéltük össze ülünk megvitatni e dolgot négyen. Szerintetek mit lehet tenni? Hagyjuk elmenni a számunkra fontos személyt és törődjünk bele vagy küzdjünk érte és ne hagyjuk??

2021. nov. 30. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Aki menni akar, add rá a kabátot.
2021. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Egy 3 fos tarsasagba is lesz olyan aki kimarad sajnos. Ha menni akar akkor hagyjatok menni.
2021. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdeztétek tőle, hogy ezt mire alapozza? Valami oka van rá, hogy így érzi! Milyen nehéz időkben?
2021. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Az már kellemetlen is lehet, ha erőltetik a dolgot. Valószínűleg talált kolbászt a hátsójába és már inkább amoda menne.
2021. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Valami oka csak van, hogy így érez. De erőltetni tényleg nem szabad, ha ő nem érzi jól magát ebben a társaságban, akkor had menjen.
2021. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Unatkozott, feszengett, szarul erezte magat, dramai kontosbe ontve elet-halal ugynek tunik.
2021. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
3 hónapja alakult társaság nagyon friss még, ez csak a kezdeti helyezkedés, kinek van és kinek nincs helye a társaságban. Ha menni akar, menjen.
2021. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

A legnagyobb jószándékkal kérdezem:mi innen totál kívülállókként mégis milyen segítséget tudnánk adni? Nem ismerünk titeket, a szokásaitokat, a neveteket, azt, hogy mivel foglalkoztok, hogy alkoholisták vagytok vagy diplomaták, szurkálós kábítószeresek vagy nyakkendős mérnökök, semmit.


Én leülnék vele a helyetekben egy beszélgetésre, és ha annak az a vége, hogy menni akar, akkor menjen. Nektek is jobb lesz, hidd el!


Nekem is volt régebben két olyan barátom is, az egyik liftbetyárkodással kezdte, és sokszoros bolti tolvaj lett, a másik meg rendszeresen átvert, mindannyiszor néhányszáz forinttal, egy idő után meguntam és mindkettőnek kiraktam a szűrét. Jött is az ügyvéd anyja, hogy így meg úgy, mondtam neki, hogy sajnos nem velem van a baj, a fia rendszeresen itt meg ott otthagyott, cserben hagyott, tré helyzetben hagyott, nekem erre nincs szükségem.

2021. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat/tanácsokat! Végül úgymond hagytuk menni. Viszont beigazolódott az elméletem miszerint az emberek akkor taszítanak el maguktól mindenkit amikor a legnagyobb szükségük van rá. Az említett személy tegnap felhívott bocsánatot kért és a többi 4 taggal is hasonlóan tett. Igaz nagyon aggódtunk érte mivel sokáig nem válaszolt az üzeneteinkre,nem is látta őket,nem vette fel a telefonját és a szülei sem tudtak róla semmit mivel a lánynak voltak már kísérletei az öngyilkosságra nagyon aggódtunk,de szerencsére csak kicsit ki akart kapcsolni(szerintem jól tette) és minden rendben volt vele. Még egyszer köszönöm!!!!
2021. dec. 4. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!