Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom kimondani az r-t,...

Nem tudom kimondani az r-t, mit tegyek? :/

Figyelt kérdés
Szóval nem tudom kimondani az R betűt, mivel óvódáskoromban a logopédusom elhunyt, és más nem nagyon segített megtanulni kimondani, aztán emiatt nem nagyon tudok beilleszkedni az emberek közé. Logopédust nem akarok emiatt, stb stb... Akkor inkább együtt élek vele, de a legjobb lenne, ha valaki itt helyben leírná, hogy hogyan kell kiejteni az r betűt és szavakba hogyan helyezzem be. Valaki segítsen kérem! :(

2021. dec. 2. 07:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és elfelejtettem hozzátenni azt, hogy a jövőben zenélni szeretnék. Nem lenne túl jó, ha a róka helyet hókát mondanék.
2021. dec. 2. 07:08
 2/7 anonim ***** válasza:
2021. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Először is raccsolásnak hívják. A semmitől nem fog elmúlni, logopédus kell. Meg egy jó fogászat, ahol lehet egy fogszabályzás is javítja. Egyik ismerősömnek sokat javult a raccsolása, amióta a fogszabályzó megoldotta a fogsorát.
2021. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem se megy, a nyelven átlagosnál nagyobb, vastagabb.


Kőkemény akarat, szorgalom kell hozzá.


Amugy nem minden esetben segit a logopedus. Sajnos...

Van aki igy fog élni

2021. dec. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudom kimondani teljesen, óvodáskorom óta. Attól függ, milyen hang van mellette, néha jobban hallani, hogy rosszul ejtem ki, néha kevésbé. Én jártam logopédushoz, semmit nem javult, de most már elfogadtam.
2021. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha nagyon nem szeretnél logopédushoz járni, akkor nézz youtube videókat, teljesen ingyenes. Mi nem fogunk tudni neked segíteni így látatlanban, képesítés nélkül. Tanulj meg franciául, oda amúgy sem kell annyi pörgős r betű:) Viccet félretéve, ha te a későbbiekben ráadásul olyan dologgal szeretnél foglalkozni, amihez nem árt a szép beszéd, akkor tanácsos lenne megpróbálni helyrehozni ezt, mert eléggé befolyásolhatja az eredményeid.
2021. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Jajj a barátnőm se tudta kimondani, de imádtam benne ezt. 😍😍


De sok szerencsét neked, biztos meg fogod tanulni.

2021. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!