Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy ismerosom, baratom...

Van egy ismerosom, baratom aki semmilyen esetben nem szokta kimondani vagy leirni a nevem ha kommunikalunk. Miert? Persze mindig rendesen beszel velem, nem sertoen. Csak vajon miert nem mondja ki?

Figyelt kérdés
Meg 3. Szemely vagy nagyobb tarsasag , tobb ember elott sem. Ugy formalja a mondatokat hogy ne kelljen kimondania. Egyszer volt hogy majdnem kimondani aztan meg olyan furcsa volt a viselkedese. O ferfi en meg no. De ez szerintem nem sokat jelent

2015. jan. 23. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem tudja a nevedet. :D Nekem is van olyan, hogy jönnek ott emberek, vállba veregetnek, hogy szevasz Janikám mi újság veled, meg minden én meg tudom, hogy ismerem, azt is hogy honnan, az arca egyből beugrik, de nevet képtelen vagyok társítani, ennyi ismertség után meg bunkóság lenne már megkérdezni. :D Inkább várok amíg valaki megszólítja és megpróbálom memorizálni.
2015. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért hogy hívnak, csak úgy kíváncsiságból? :D Mert ha mondjuk Brünhildének vagy Oráliának akkor megértem, hogy nem akarja kimondani...
2015. jan. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapi kommunikációban egymás nevét ritkán szükséges kimondani. Ha valaki mással beszélsz egy harmadik, jelen nem lévő illetőről, akkor van szükség az illető megnevezésére. Ergo ez normális jelenség.
2015. jan. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg nem tudja. Én pl nagyon nehezen jegyzem meg az emberek nevét (kb egy hét kell) és az arc-memóriám is szörnyű.

Ezek után gyakori az a helyzet, hogy valaki a nevemet visítva ugrik a nyakamba, én is "örülök", megbeszéljük, hogy kivel mi történt az utóbbi időben és azon töprengek, hogy honnan ismerem és ki is ő...? És ilyenkor én se tudom a nevét, így nem is mondhatom ki :D

2015. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is nehezen jegyzem meg a neveket.

De például a legjobb barátom, rokonaim nevét tudom, de valamiért kényelmetlennek érzem kimondani... Én sem tudom miért, csak zavar.

2015. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossz a névmemóriája. Én is ilyen vagyok. Négy hónapja dolgozok egy férfi mellett az irodában, és a mai napig nem tudtam megjegyezni a nevét. Vagy Peti vagy Feri vagy valami hasonló lehet, de hogy ténylegesen melyik, azt nem tudom. Pedig már sokszor hallottam másokat, hogy a nevén nevezték. Egyszer leLaciztam és kiröhögött, mert nem Lacinak hívják. Azóta nem próbáltam néven nevezni, mert annyira ciki volt. Csak úgy emlegetem másoknak is, hogy "az a kopasz fickó az irodából". :D
2015. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!