Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én voltam a köcsög, vagy ez...

Én voltam a köcsög, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy volt osztálytársam, akivel egészen jóban vagyok, nem a legjobb haverom, de elvagyunk azért. Mostanában van valami hülyesége ami miatt sokan elkezdték a barátaim közül nem kedvelni (amikor buli van megjelenik üres kézzel, vagy max egy zacskó chisp-szel, aztán ő megy haza a legrészegebben, fikázza a piákat amiket hozunk, de ő maga nem vesz semmit, magának sosem vesz cigit, de lehúz másokat mindig (aki dohányzik, tudja miről beszélek), maga sosem szervez semmi programot, de megsértődik ha nem hívjuk meg), aztán a legundorítóbb, ha elmegyek haverokkal inni válaszol a snapjeimre/story-jaimra, hogy “miért nem hívtatok”.. vagy rosszabb esetben a barátaimma játsza el, akikkel nincsen jóban egyáltalán.

Ebből kifolyólag egy kicsit megharagudtam rá és nem hívtam meg szilveszterezni (barátnőm jön, aki más városban lakik, kettő haverom, akik egyáltalán nem kedvelik az említett srácot, de ha muszáj, akkor elvannak vele, meg más volt osztálytársaim, akiknek semleges, ha ott vagy vagy nem..)

Rámírt pár hete, hogy van-e valami szilveszteri program, mondom nincs, lehet csak barátnőmmel leszek, majd kiderül. Lehet itthon sem leszek. Ezt írtam neki. Ezt leláttamozta, azóta nem beszéltübnk.

Nekem kellene neki írnom, hogy na ez a terv (végül itthon maradunk és csak kocsmázunk májd átmegyünk egy haverunkhoz).

Vagy neki kellene nekem írnia, hogy na azóta volt fejlemény? Nekem semleges. Elvagyok vele, de ha nincs ott, nem halok bele.


Most kicsit az jön le, hogy nagyon nem jó arc, minek barátkozom vele. Amúgy ha ketten vagyunk borzazsztó kedves meg segítőkész, de nekem mindif van benne egy kis állszentség, mert én vagyok kb az egyetlen ember aki valamennyire kedveli. Akikkel szilveszterezel kifejezwtten nem kedvelik, főleg az egyik srác, aki nagyon berágott rá, az egyik “kösz, hogy szóltatok ” üzenet után.


Az a baj, hogy bírom is őt néha, de az esetek nagy részében tényleg nehéz vele. Holnap találkozunk lehet volt osztálytarsakkal, ő is valszeg ott lesz, ha kérdezi, mit mondjak?


Legszívesebben elmondanám neki, hogy egy fa****opo, es ha nem változtat magán, akkor nem akarok vele többé barátkozni.


A barátaim szerint túl kedves vagyok vele, és emiatt vagyok ebben a hülye helyzetben. Sok volt osztálytársam már egy ideje elhidegült tőle, ezért mondhatják jogosan, hogy nem tartoznak neki semmivel. Az a baj, hogy engem jó barátjának tekint.


21/f



2021. dec. 29. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg fontos neked az az ember, akkor négyszemközt mondd el neki mi a probléma vele. Aztán adj neki egy esélyt. Ha ugyanúgy viszonyul a barátsághoz, vagy haversághoz akkor fog ennyi áldozatot hozni, hogy kicsit moderálja magát. Ha nem akkor végleg el lehet felejteni.


De mielőtt elhívod, beszéld meg a többi haveroddal is a nem várt konfliktus elkerülése érdekében. Szilveszterkor kicsit több pia szokott fogyni, sokakból erőszakot vált ki, nehogy baj legyen.

2021. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívod és kész. Ha megharagszik az az ő baja.
2021. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkora spanok vagytok nyugodtan mondd meg neki, hogy egy phasz és nem szívesen hívod a többiek közé, mert ők meg nem szeretik. A fenti indokokat is elmondhatod neki. Én is mondtam már barátnőmnek, hogy gázul viselkedik, ő legalább felfogta és változott, de be is sértődhetett volna rajta. Igazából magával cseszik ki.
2021. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mond el neki hogy mi a baj vele őszintén

Ha változtat akkor jó ha nem akkor ennyi

Ha el vagy nélküle mint írtad úgy ne csinálj ügyet ebből mert nem a legnagyobb barátodról van szó

Viszont ha meghívod a buliba szilveszterkor az egy elég álszent dolog volna a részedről mert igazából te sem vagy oda érte

Mond neki hogy mi lesz szilveszterkor a te programod és utána mond el neki szépen hogy miért nem szeretnéd meghívni

Ha megsértődik akkor így járt

2021. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem irj neki semmit. nem jo dolgo az ilyennel joban lenni, csak lehuz teged
2021. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a lelkiismeretednek jobb, akkor mond el neki, hogy sokan nem kedvelik, mert nem tudja mi a modor. Ha neki áll feljebb, akkor legalább tudod, hogy te megpróbáltad, és valószínűleg sosem fog változtatni.

Ha továbbra is így viselkedik, akkor a többi haverod sem fog elmenni azokra a programokra és bulikra, ahova őt is elhívod, így tőled is el fognak fordulni a barátaid.

Válassz.

2021. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Köcsög voltál.
2021. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre van megoldas:

(Mondjuk ezt meg a legelejen kellett volna bevezetni).

- Szia. Lesz nalunk buli. Belepo: xx osszeg vagy hozz ezt meg azt!


En most nem hivnam, de a jovore nezve, tuti kozolnem vele, hogy tobb embert zavar a potyazasa. Nem muszaj hozni, de akkor ne fogyasszon masok altal megvett kajat/italokat!


A potyasokat en is utalom!

Iden mi leszunk a szilveszteri hazigazdak. Elore meglett beszelve, hogy ki mit hoz. Kaja+ pia. Ugy kalkulaltunk, hogy mindenbol jusson mindenkinek boven es, hogy kb ugyanolyan osszeget koltson el mindenki.

2021. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki kerek perec, hogy mi a baj. Mindent. Ha azok után sem változtat, akkor kuka vagy csak nem nem hívjátok meg továbbra sem... de akkor úgyis megsértődik ahogy most is. De ebben nem jogosan, ha ő sosem teszi oda magát anyagilag sem. Azért illik akárhogy is ha ráadásul mindenki visz valamit. Hozzánk a férjem barátja sosem jön üres kézzel. De má nekünk ciki néha. Hát itthon is van legtöbbször valami innivaló meg keksz, de néha tényleg nincs mert nem is tudjuk, hogy jön. Csak má csippan a kapucsengő, mert tudja a kódot. Abból tudjuk ő jön. Jó olyankor gázosabb, hogy a vendég hoz de ő ezt nem úgy éli meg mert magától hozza mindig. Mindig azt mondja nem jön üres kézzel. Ha olyan van, mi sem megyünk úgy. De ha vendégségbe hívnak meg, hát nem mindig vittünk de nem is kellett volna. Na meg en sem várom ha ide jön valaki üres kézzel amikor egy ebédre hívom.

De ha pl. elmegyünk étterembe vagy olyan helyre, férjem barátai, mindig más fizeti a kört - mindenkire. Velük ez bevált dolog. De ha az én "barátnőm" jött vagy mi mentünk, ő nem fizetne ránk mert hogy ő csóró. Azért csóró, mert megfelel neki, hogy 50 ezret keres. Azért egy idő után unalmas ha egy kávéra nem lehet beülni félévente egyszer kb, mert a másik de csóró (amire akarja arra persze van). Úgyhogy megértelek. Igaz én sem vágtam a fejéhez így még, de dolgozni elküldtem már máshova ha állandóan azzal jön hogy nincs pénze... Érdekes, múltkor meg nekem ajánlgattak munkát hogy miért nem megyek ide meg oda mert láttak biztos valami hirdetést? Ő nem menne el! De nekem ajánlgatnak... Vicces.

2021. dec. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!