Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátnak az életében...

Ha egy barátnak az életében van egy több éve( pld 8-10)jelenlévő probléma, ami már fárasztó és unalmas, mi a jó lépés? A kapcsolatot megszakítása?

Figyelt kérdés
2021. dec. 31. 03:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként mond meg neki,hogy nézd xy, tudom,hogy nagyon zavar az,hogy blabla,de én nem tudok segíteni, fordulj szakemberhez,ha nem tudunk másrol beszélgetni akkor talán ezen a ponton be kellene fejezzük a barátságot és nindkettőnknek tovább kellene állni.
2021. dec. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt írtam volna, mint #1, azzal az eltéréssel, hogy a barátság megszakítását csak 2. lépésben helyezném kilátásba, ha nem érti meg a "ne hozd fel többet ezt, megértem hogy zavar, de én nem tudok segíteni ezen" típusú mondatot.
2021. dec. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
#2:+1
2021. dec. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha őszinte vagyok magamhoz, a beszélgetéseink nagy arányban, pld 95%-ban rólam szólnak. Ha ő beszél, akkor mesél, hogy mik voltak vele mostanában, de amik meg nagy arányban a problémája miatt történnek vele.


Volt már szakembernél,többnél is, de nem látni változást.

El kéne vele menni? Vagy kéne neki kereni valakit ? Vagy ez túlzás, ez nem a barátok dolga?

2021. dec. 31. 07:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, meg tudta volna oldani már rég (pl szar munkahely, toxikus kapcsolat, túlsúly miatt hisztizik) vagy érthető, hogy ennyi ideje tétlen (pl rákos beteg rokon)? Ha utóbbi, akkor akármilyen rossz, én tapintatos lennék, igyekszeném elvonni a figyelmét róla, de ennyi. Ha csak szerencsétlenkedik, akkor kapna egy ultimàtumot, hogy figyelj, rég meg tudtad volna oldani, ha akartad volna, én is itt voltam/vagyok segíteni. Vagy felejtsd el örökre a témát vagy tegyél érte, de ez így rohadtul unalmas. Ha neked nem, nekünk igen
2021. dec. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi ez nála, de nem tud magáért kiállni, megvédeni magát, önérvényesítő lenni.

Tényleg sokan lábtörlésre használták a közös munkahelyeinken is, baráti társaságban ha ott van jó, ha nincs fel se tűnik a többieknek, én szoktam hívni a közös programokra.

Közben, utána meg kiborul, ha érzi, hogy ez így nem oké neki. Elment szakemberekhez, de azóta is ugyanúgy történnek a dolgai. Én tudom, hogy milyen, ezért is vagyunk még kapcsolatban, csak nem tudom, hogy hogyan segíthetnék ezen vagy én is hagyjam-e inkább.

2021. dec. 31. 09:17
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Annyit tenni érdemes:

1. Átbeszélni vele, hogy miket mondtak a pszichológusok. Lehet, hogy mind baromságot. De az is lehet, hogy jókat, csak a barátod a csodàt várta, hogy majd csak a terápia segít rajta, és neki nem kell tenni semmit. Lehet, hogy próbálkozott, de rosszul. Ebben lehet neki segíteni.

2. Fentiek után, ha a barátod nem változik meg kicsit, tesz erőfeszítéseket magáért, akkor meg kell neki mondani a valós helyzetet, hogy a lúzersége irritáló, és ebben a kapcsolatban nincs perspektíva se neked, se a többieknek.

U.i.: Azért te sem vagy egy jó barát, ha 95%-ban rólad folyik a szó, és nem is bátorítod, erőlteted, hogy megbeszéljétek a helyzetét, hogyan tudna előre lépni. De ga mégis beszéltetek erről és nincs változás, akkor ő kb. menthetetlen.

2021. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!