Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudok tenni az ellen, hogy a...

Tudok tenni az ellen, hogy a baráti kapcsolatunk ne legyen toxikus?

Figyelt kérdés

Sajnos kénytelen voltam időpontot kérni pszichiáterhez szorongás miatt.


Előtte próbáltam megbeszélni a problémáim a legjobb barátnőmmel, de balul sült el a dolog.

Folyamatosan, mindig mindenben segíteni akart, már-már rögeszméjé vált kéretlen tanácsokkal ellátni sokszor olyan dolgokban, amiket nem is éreztem problémának.


Egyszer pl: nem írtam neki vissza este, mert muszáj volt tanulnom, másnap reggel telefonon vert fel az ágyból, mert annyira aggódott értem.


Olyan érzésem volt, mintha szerinte beszámíthatatlan lennék, és csak akkor maradok életben, ha követni próbálja minden lépésem.


Decemberben besokalltam és elég csúnyán közöltem vele, hogy nekem most levegőre van szükségem.


Nagyon kiakadt szegény, mert őszintén mérges voltam és sosem voltam dühös rá, nem látta ezt az énemet sosem. Én is szeretnék megszabadulni ettől a részemtől, vagy megtanulni együtt élni a rossz tulajdonságaimmal, de egyedül ez nem fog menni, ezért kértem segítséget.


És hogy miért érzem toxikusnak magam ebben a kapcsolatban?


Lehet ezek csak az én tévképzeteim, de most azt látom hogy:


-semmit sem tudok tenni annak érdekében, hogy a barátnőm elég jó baràtnak tartsa saját magát (ő is eléggé önbizalomhiányos).

-szerintem nem normális, ha egy barátságban megfelelési kényszere van az embernek.

-nem igazán tudom, milyen elvárásai vannak velem kapcsolatban, de én nem érzem azt, hogy eleget tudok nyújtani.

- szerintem annyira hasonló problémáink vannak, hogy nem tudunk egymásnak segíteni, nem is vagyunk jó példák egymás számára.

- mostanában egyre kevesebbet beszél magáról, de ő valószínű jobban érzi magát attól, ha inkább az én problémáim megoldása a téma, csakhogy én ettől energiavámpírnak érzem magam.

- Vannak dolgok, amikben próbál pozitìvan gondolkodni, de nekem ez nem megy, és sokszor csak lehúzom vele. Volt, hogy elküldött emiatt, azt mondta ideje mennem, majd zenét kapcsolt, amíg felöltöztem és semmit nem szólt hozzám többet, csak amikor kimentem. Nem normális, ha ilyen viselkedést váltok ki valakiből.


Annyira szeretném jobbá tenni ezt a barátságot, de most speciel nem beszélünk.

Nem hiszem, hogy megbocsátja nekem a kiborulásomat, azt mondta nem érzi magát elég jó barátnak, de reméli hogy egyszer jobban leszek.


Az "elég jó barát" fogalmába bele kell férjen az hogy:


-néha mérgesek vagyunk egymásra

-hogy vannak rossz tulajdonságaink

- hogy nem mindig tudunk jót tenni a másikkal


De én úgy érzem, hogy a megfelelési kényszereink miatt ez nem fér bele pedig bele kéne...


Úgyhogy én nem tudok mit tenni hogy elégnek érezze magát.



2022. jan. 3. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalhatsz teljes felelősséget a kapcsolatért. Ha te mindent megteszel, az csak 50%. Ő vagy hozzáteszi a másik felét vagy nem. Jobbulást kívánok!
2022. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom te már készen állsz elfogadni azt, hogy nem tudtok mindenben 100% jót tenni a másikkal és ezzel nagyjából meg is tetted amit tudsz. A többi rajta áll.
2022. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én abban reménykedem, hogy ha sikerül megbeszélnem a problémáim egy pszichológussal, akkor tudok úgy közeledni megint felé, hogy azt jól fogadja. Ítélkezésmentesen. Mint a mindfulnessben, ezt tanították nekem korában, csak mostanában ha megcsinálom, 1-2 óra után megint kattogok, elalvás előtt sem mindig segít.


Szedek vitaminokat, homeopátiás szereket, de nem segítenek.


Nem akartam magammal rántani, az ő érdeke is, hogy ne süllyedjen el velem, mint egy kő.



Van egy másik barátnőm, ő fél éve gyógyszereket szed. Ő nem mondta el nekem, hogy ennyire súlyos problémái voltak, de most ő nyugtatott meg, hogy nem kell félni a gyógyszertől, ha felírják.


És azt is, hogy elfogadás kell a kapcsolathoz, anélkül nem érdemes erőltetnem.

2022. jan. 3. 15:42
 4/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm, ha úgy látjátok, hogy részemről már megy az elfogadás (legalábbis jobban, mint korábban)
2022. jan. 3. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te konzultálsz egy szakemberrel, neked fog segíteni. Ahhoz, hogy a közeledéseidet jól fogadja, neki is változnia kellene. El kell fogadnia, hogy nem tudja minden problémádat megoldani és azzal csak rosszat tesz, ha rádakaszkodik, igen is szükséged van néha egy kis magányra. Ha ez nem megy neki, akkor sajnos nem ez lesz az utolsó konfliktusotok.
2022. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Okos lány, bízom benne, ha hagyok neki időt átértékeli picit a dolgokat.


Talán szembesíteni kellene vele, mi nem tetszett nekem igazából és lehet átgondolná.


Véletlen sem az a bajom, hogy nem elég jó barát, és jó lenne ha ezt megértené és nem hibáztatná magát olyan dolgokban amiken, ahogy mondtad, nem tud segíteni.

2022. jan. 3. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Várj még szerintem pár napot, legyen időtök mindkettőtöknek átgondolni a dolgokat és lehiggadni. Utána felvezetheted neki szép lassan ezeket. Arra majd figyelj, hogy éreztesd vele, amit az utolsó mondatodban írtál :) Viszont ha nem sikerül zöld ágra jutnotok, akkor nem hiszem, hogy Te tudnál még bármit is tenni az ügy érdekében. Szurkolok, hogy sikerüljön minden és remélem, hogy hamarosan mindketten jobban lesztek! :D
2022. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nem tudom, hogy követi-e itt valaki ezt a kérdést, de elmesélem mi a helyzet.


Elhívtam egy kávéra, de végül nem válaszolt az üzenetre.


Ennél többet nem tudtam tenni úgy érzem, szóval el kell engedjem. Nem könnyű, de az én hibám volt, én okoztam a konfliktust, de később bizonyára valami más miatt ugyanúgy vége lett volna.


Semmivel sem könnyebb érzés, mint egy szakítás, de remélem idővel jobb lesz.


Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt a kérdésre!

2022. jan. 17. 12:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem sikerült :( De azt, hogy más miatt később úgy is vége lett volna, jól látod. Érthető, hogy rosszul esik most, de sok jövendőbeli konfliktustól kimélted meg magatokat ezzel. Túl leszel rajta, ne szomorkodj :)
2022. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!