Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is érzi magát néha szociál...

Más is érzi magát néha szociális analfabétának, máskor meg teljesen rendben nagyobb társaságban is?

Figyelt kérdés

Én pl kb 4 fős társaságig teljesen jól beolvadok, jól tudom magam érezni. Kb 10 fősben társaság- és hangulatfüggő. De ha ilyen 15-20fős-nagyobb társaságba kerülök, akkor is, ha teljesen jófejek és aranyosak, minden szociális érzékem kikapcsol, ha szólnak hozzám, válaszolok, meg minden, közben abszolút nem veszek részt. Úgy fogalmaznám meg a legegyszerűbben ezt az egészet, hogy ha pl ilyenkor egyszerre klikkekre oszlunk, mert pl hárman mosdóba mennek, négyen a büfébe, hatan odagyűlnek valaki köré, aki fotókat mutogat, akkor egyszer csak ott találom magam egyedül, hogy nekem itt nincs helyem. Persze csapódhatok valamelyik csoporthoz, de az béna kicsit, h nem is hívtak csak megyek... Másnak is ismerős ez esetleg?

Ti mit tesztek ellene?


2022. jan. 7. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig ilyen voltam. Minél több ember van a társaságban annál jobban leblokkolok. Ha ugyanezekkel az emberekkel külön-külön találkozok akkor viszont jól elvagyok velük.

Nekem viszont szociális fóbiám van (szakember is mondta, de végül nem jártam terápiára), néha enyhe, néha felerősödik. Nem gubózok be csak néha, teszek ellene amennyire lehet viszont van egy határ amin már nem igazán tudok átlépni, a nagy társaság is ilyen. Korábban kellett volna járni terápiára ha lett volna pénzem és időm rá, de egyik se volt. Ma már elfogadtam higy ez van mert egyre jobban tudom kezelni. Vannak barátaim, párom is aki szerencsére nem olyan mint én, többet kimozdulok mellette.

Ha neked nincs ilyen bajod, tehát nem izgulsz és nem vagy feszült, hanem csak simán nem érzed jól magad akkor ne foglalkozz vele, nem lehet mindenki társasági ember.

2022. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Izgulok is, feszült is vagyok... De közben megvan az a sokfős közeg is, ahol teljesen megnyílok, csak velük évente egyszer jövünk össze🤣

De ugyanakkor jelenleg ügyfélszolgálaton dolgozom, korábban voltak ilyen utcán leszólítós, szép célokra pénzkérős munkáim, és ezeket nagyon szeretem, imádom a pörgést és a sok különböző embert, mosolygok egész nap és feltölt.


Csak közben valahogy ismerős, többé-kevésbé összeszokott társasághoz nagyon nem találom az utat, és nem tudom, hogy hol rontom el.

De talán csak nem a jó társaságokat találtam meg eddig.

2022. jan. 8. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!