Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek vele?

Leventeskecske kérdése:

Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Van egy volt barátom, akivel összevesztünk két hónapja. Meséltem neki a páromról, meg néhány múltbéli rossz dologról. Azt mondta, hogy sosem voltunk barátok, meg hogy idegesítő vagyok (Ezen már régóta dolgozom sokat fejlődtem már akkor is.) és azt mondta, hogy ne szóljak többet hozzá, majd ő megmondja nekem, amikor már beszélhetek vele.

Azóta teljesen ignorálom, rá se nézek. Egy hét után rájöttem, hogy tényleg nem volt barátság az, ami közöttünk volt és élveztem, hogy kiszállt nagyrészt az életemből (osztálytársak vagyunk). A legjobban azt utáltam benne, hogy irányítani akart engem folyamatosan, ezért is esett rosszul a "majd én megmondom, mikor szólj hozzám" kifejezése. De ő azóta beszél hozzám és beszólogat, folyamatosan bámul engem. Nagyon idegesítő (egyébként nekem is ez volt a problémám vele, csak elnéztem neki, mert mégis az idegesítés miatt egy barátságot feladni?).

Megírtam neki ugyanazt, hogy idegesítő, ne szóljon hozzám, ne bámuljon, szálljon ki az életemből. Azóta egy csomó embert ellenem fordított és mégjobban rákpcsolt az idegesítésemre.

Én azt akarom, hogy hagyjon békén. Nem figyelek egy szavára sem, így nem is fog tudni semmit sem kiprovokálni belőlem. Mit tegyek, hogy békén hagyjon? Kínomban az a megoldásom maradt, hogy valahogyan felkeresem az anyját, hogy beszélgessen el vele. 17f



2022. jan. 20. 20:13
 1/1 Rendszermérnök válasza:

A legrövidebb megoldás, ha megunja. Senki nem pazarolja az energiáját sokáig, látható eredmény nélkül.

Minél jobban "rád van szokva", annál később fogja megunni.

Minél inkább tudod tényleg ignorálni - vagyis inkább semleges lenni vele, annál hamarabb fogja megunni.

Tehát én a teljes ignorálás helyett a hűvös-normális bánásmódot javaslom. Ha megy.


Az emberi hülyeség határtalan. Bármilyen valódi ismeretség nélkül, egy hazug pletykára "alapozva" megítéljük egymást jónak vagy rossznak. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Maradj ember, becsületes, jóra való. Akit tényleg érdekel, milyen vagy, előbb utóbb tudni fogja. Aki pedig az ellenségeskedést élvezi, az beteg ember.

2022. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!