Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek azzal, ha a...

Mit kezdjek azzal, ha a barátnőm megváltozott, szerint a tanulás csak kifogás és nem érti meg a helyzetem?

Figyelt kérdés

A barátnőm tavaly diplomázott, majd felvették a gyakorlati helyére és azóta is ott dolgozik. A szüleivel lakik, a munkahelye az otthonától pár percre van kocsival, saját autója is van és a munkája sem túl vészes (most már 8 órában dolgozik, de egyelőre “csak” besegít a kollégáknak és a munkaidő lejártával már semmi dolga). Ő most ezt élvezi, hogy pénzt keres, sok a szabadideje stb., folyton vásárol vagy szervezgeti a programokat, hogy most majd ide menjünk, oda menjünk.

Viszont én még tanulok és nekem erre nincsen kapacitásom. Heti 3 napon vannak óráim (H-SZ-P) és ezekre hétről hétre készülnöm kell, mellette szakdolgozatot írok és nyelvet tanulok. Eleve egy másik városban lakom, csak hétvégente járok haza (ahol ő lakik). Sokszor tényleg annyiról van szó, hogy nem érek rá, mert sok időt elvesz a tanulás, a közlekedés (vonat, busz és a menetrendekhez vagyok kötve ugye, minden késik stb.) vagy éppen a “háztartás”, hiszen magamnak kell bevásárolnom, főznöm, mosnom stb. magamra. Most ezeket nem azért írom, mert ettől el kellene ájulni, de szerintem arányaiban neki így több a szabadideje és rugalmasabb nálam vagy jobban tud előre tervezni. Valamint nekem még nincsen önálló keresetem, a szüleim támogatnak és kapok némi ösztöndíjat, így nem panaszkodhatok, de azért sok a kiadás is pl. albérlet, közlekedés, kaja stb. és nem feltétlenül engedhetem meg mindig a költségesebb programokat.

Ha valamit lemondok, akkor mindig én vagyok a rossz, engem nem érdekel, nekem nem fontos, nekem nem is tetszik, nem is akarom stb., szerinte mindez csak kifogás és ő dolgozik ám, én csak tanulok. Én megértem, hogy ő dolgozik, az is biztosan fárasztó stb., de ő nem érti meg, hogy nekem tanulnom kell, nem tudok csak úgy szabadságot kivenni, nem tudok mindent kifizetni stb., holott ő is volt egyetemista.


2021. szept. 30. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad neki ezeket is?
2021. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze. Mindig indoklom, ha valamire nemet mondok, valamit lemondok. Olyankor jön az, hogy ez csak kifogás stb.
2021. szept. 30. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Engedd el, ez a kapcsolat így nem fog működni. Ahol még a találkozás is csak púp a háton, semmi értelme.
2021. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És milyen gyakran találkoztok? Hogy érsz rá?
2021. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha annyi szabadideje van miért nem ő kocsikázik érted, ha programot akar?
2021. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem tudunk rendszeresen találkozni, igazából elég változó. Nagyjából havi egy-két alkalom, valamikor kevesebb, valamikor több. Hétvégente vagy ugye a szünetekben. Mikor ő is egyetemre járt, akkor ennél is ritkábban találkoztunk, mert akkor még nehezebb volt megoldani (ő is máshol tanult és neki is kevesebb ideje volt). Én hétköznap nem tudok hazamenni (van ugyan szabad napom, de oda-vissza 4 óra az út), csak a hétvégéken és szünetekben vagyok otthon. Ő pedig hozzám nem szeretne utazni, mert neki meg az a macerás (pedig kocsival azért gyorsabb is, egyszerűbb is).

Ez így nyilván nem túl ideális és jobb lenne többet találkozni vagy összehozni pár programot, de igazából korábban még ennél is kevesebb időt tudtunk együtt tölteni. Azóta lett bonyolultabb mióta egyetemisták vagyunk, mert előtte ugyanazon sulikba jártunk, egy településen laktunk és kevesebb volt a feladat is. Egyetemistaként már mindig ahhoz kellett igazítani a dolgokat, hogy kinek mikor lesz zh-ja, mikor kell prezentálni, mikor vizsgázunk stb., de akkor mindegyikünknek ez volt az élete, ez volt a “normális”. Azóta áll fenn ez a probléma vagy konfliktus vagy nem tudom minek nevezzem, amióta ő dolgozik.

2021. szept. 30. 10:40
 7/14 A kérdező kommentje:
*egyetemisták lettünk
2021. szept. 30. 10:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Ilyennek történnek.

Más élethelyzet miatt elhal a dolog.

Gyerek miatt is sokszor, ha csak egyiknel van.

De mai világban lehet tartani kapcsolatot online is, ha akarja...ha nem, nem.


Esetleg nincs ott senki, munkatars, haver, akivel szórakozhatna is?

2021. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Online napi szinten beszélünk egymással és a közös barátokkal is, csak a személyes találkozók ritkák. Van még pár barátja rajtam kívül, de velük is ugyanez a helyzet, mert ők is máshol tanulnak / dolgoznak, akinek komolyabb párkapcsolata van az amiatt szívódott fel stb. A munkatársai pedig mind jóval idősebb, családos emberek (40-50-es férfiak és nők), velük emiatt nincsen jó kapcsolata.
2021. szept. 30. 12:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel neki is kifogás, hogy nem akar hozzád utazni, mert az macera. :) Egy távkapcsolat megterhelő és áldozatokkal jár mindkét fél részéről. Igen, áldozat az is, hogy néha egy-egy hanyagolhatóbb tárgy esetében tolod egy picit a felkészülést, vagy a barátnőddel hétvégézel, de cserébe te utána éjjel-nappal tanulsz. De áldozat az is, hogy ő vállalja be a "macerás" utat és látogat meg téged.

Az a baj, hogy ennek így hosszútávon nem lesz jövője. Ő piszkál, mert neki ez így nem elég. Majd lassan keres mást, aki közelebb van, többet tud vele lenni. Te piszkálva vagy állandóan, ami frusztrálni fog és előbb-utóbb csak egy nyűglődés lesz, amire nem lesz szükséged. Ennyi.

Vagy megdolgoztok mindketten azért, hogy ez a kapcsolat működjön, vagy borítékolható a sorsa.

2021. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!