Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel igen zűrös a kapcsolatunk mostanság. Sokkal ritkábban ír, mint ahogy ezelőtt szokott, de mindig van valami frappáns magyarázata rá, amiket én elfogadok, nem mondom, hogy hazudik. Sokat regéli, hogy épp merre volt, kivel mit csinált, de engem valahogy sosem hív el sehova sem. Írok neki valamit, akkor azt sokszor sokáig meg sem nyitja, majd mikor mégis, akkor el sem olvassa, hanem elkezd másról írni nekem, belekezd valami teljesen más témába... A legjobb, mikor kérdezek tőle valamit, de arra sincs válasz. Ebből jön le nekem az, hogy az olvasásra sem vesz fáradságot. Ezek a dolgok egyébként pár hete még nagyon nem így voltak.

Nagyon rosszul esnek ezek a lépések tőle. Én mondtam már neki, hogy nem is érzem, hogy a barátjának tartana engem, de persze egyből rávágta, hogy ez nem így van.

Ti mit gondoltok így kívülállóként erről a helyzetről? Illetve mit tehetnék? Próbáljam meg vele megbeszélni a dolgokat?


2022. jan. 30. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Írj már le priviben egy magyarázatot, kíváncsi lettem.:D
2022. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Írtam én is privit, aztán hátha tudok segíteni. 😃
2022. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne az a magyarázat.



Amúgy, nekem is volt ilyen haverom, tipikus nárcisztikus személyiséggel. Magán kívül senki sem érdekelte... :/

2022. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, a baját mindig meghallgattam, mindig rogton visszairtam, adtam tanacsot. Ha ram terelődött a szo, azaz probaltam en is beszelni magamrol, akkor hirtelen ghostingolt, aztan ha órákkal/napokkal kesobb visszairt, akkor rittig nem reagált arra amit irtam hanem elkezdett mast mondani.

Megoldás: nem irtam vissza neki tobbet. Persze ilyenkor meg te leszel rossznak beállítva meg menni fog a csodálkozás, de ne hagyd magad, te szoltal. Te is szard le.

2022. jan. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is tudnunk kéne az előzményeket, ez így kevés információ és vakon keresgélünk.

Az is könnyen előfordulhat valamivel megbántottad és emiatt távolságtartóbb lett.


Az lenne a legjobb, hogy ha rákérdeznél nála, mert általunk nem biztos, hogy ki fogod deríteni mi a helyzet. Valójában mi is csak tippelünk. 😕

2022. jan. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt csinálsz vele amit szeretnél, de én lehet elengedném ezt a "barátságot". Az is megeshet, hogy csak érdekbarátság volt a részéről, vagy időtöltés mert nem volt más neki akkor.

Szerintem olyan emberekre kéne fordítani a figyelmességedet, kedvességedet akik megérdemlik, és viszonozzák is. Ő valószínűleg nem ebbe a kategóriába sorolható.

Még egy próbálkozást tehetsz nála szerintem, de akkor az legyen az utolsó.


Nekem is van most a környezetembe ilyen "barát" aki egyik pillanatról a másikra nem írt vissza pár napja, még csak nem is láttamozta (de biztos látta, mert a teló automatikusan jelez ki és mit írt...)

Szerintem ezzel magát minősíti az ember, ha így viselkedik. Semmi korrektség, semmi őszinteség, hanem tömérdek önzőség és gyávaság van benne. Hányingerem van az ilyen emberektől... de lehet én várok el sokat (irónia)


Jelzem nincs azzal se gond ha már nem akar baráti kapcsolatba lenni, de akkor ezt miért nem lehet normálisan elmondani, megbeszélni? A másik fél még ha rosszul is esik neki, akkor is jobban fogja értékelni az igazságot, mint ezt a fajta viselkedést.

Biztos szegény egojának nehéz lenne.

2022. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy mindig elmegy másokkal ide-oda, de téged nem hív el sose. Nem lehet, hogy ezeket a találkozásokat nem ő kezdeményezte hanem a másik?

Hívd el vhova és akkor kiderül mennyire nyitott rád.

Ha pedig igent mond és betudtok vhova ülni, akkor legalább megtudodjátok személyesen is beszélni a dolgokat.

2022. febr. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!