Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnám udvariasan visszau...

Hogy tudnám udvariasan visszautasítani egy barátom állandó segítségkéréseit?

Figyelt kérdés
Van egy (amúgy jó)barátom, akinek néha segítettem apróbb dolgokban, pl elvittem a családját vásárolni kocsival, vagy segítettem a lakás felújításban meg ilyenek, de mostanra már minden apró dologért engem keresnek, ha van valami, előtte 10 perccel szólnak, mintha elvárnák hogy azonnal ugorjak, stb. Ha boltba kell menni, ha haza kell hozni őket az állomásról, vagy éppen valami halaszthatatlan dolguk akad a városban… Kezdek kifogyni a kifogásokból, hogyan tudnám finoman átadni, hogy nem akarok állandóan rendelkezésre állni, anélkül hogy megromlana a barátság?

2022. febr. 1. 15:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi, asszem igazatok van. Ha emiatt megromlik a barátság, akkor mindegy is.
2022. febr. 3. 09:00
 12/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy barátságban hogy alakul ki, hogy a családtagjait, te furikázod a boltba vagy állomásról/ra? Előtted hogyan oldották ezeket a dolgokat meg? Miért, mitől tartoznak ezek a dolgok rád?
2022. febr. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen megmondod, hogy ez így nem jó neked.


Nálunk ez úgy működik egy héttel előtte megbeszéljük, hogy segítség fog kelleni (nehezet cipelni) és két nappal előtte megegyezünk a részletekben.

Általában mosógépet vagy szekrényt cipelni.

A bevásárlást meg minden apróságot mindenki megoldja magának.

2022. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!