Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek? Hogyan szakítsam...

Szerintetek? Hogyan szakítsam meg a barátságunkat?

Figyelt kérdés

Van egy "barátnőm", aki a szomszédom, és reggel együtt megyünk iskolába. Egy évvel vagyok idősebb nála, de ő olyan gyerekes és éretlen, hogy egy közös témánk sincs. Régen, 9-10 éves korunkban voltunk nagyon jóban, mert akkor még azonos szinten voltunk. Annyira idegesít, folyton erőlteti, hogy találkozzunk, meg menjünk át egymáshoz, de nem tudom, hogy nem un még, mert ilyenkor általában 50% a kínos csend, és 50% a kínos beszélgetések. És amikor reggel együtt megyünk, akkor sose tud időben elkészülni, pl. megbeszéljük, hogy 7:15-kor indulunk, erre 7:25-kor jön ki, és ami a legjobban idegesít, hogy olyan magyarázatokat ad, mint pl. hogy azért nem készült el időben, mert a sütő(amin van az óra) elé volt rakva a szárító. Meg ilyenek, és nekem ez rohadtul felcseszi az agyam, hogy miért ilyen hülye valaki. Meg számomra az az egyik legrosszabb tulajdonság, ha valaki folyton elkésik, és ő tényleg oylan, hogy akkor is képes valahonnan elkésni, ha egy egész napja van odaérni.

De ezen nem tudok változtatni, a családunk jóban van egymással, együtt járunk edzésre, egyszerűen túl sok a közös pont, és hiába van elegem belőle, nem tudok kilépni a szituációból. Ráadásul nagyon olyan vagyok, hogy nem akarok senkit sem megbántani, és nem tudom, hogy ezt hogyan kéne elmondanom neki. És úgyis még neki állna feljebb, ha megmondanám, hogy elegem van abból, hogy sose érek be a suliba akkor, amikor akarok.



2022. febr. 3. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy te 15 - kor indulsz, ha ott van, ha nem. Ha fontos neki a barátság, tegyen érte. Neked be kell érni, mert ott még dolgod van.
2022. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
7:15-kor elindulsz ha ott van, ha nincs. Amikor legközelebb találkoztok mondd meg neki, hogy bocsánat, neked időben be kell érni, muszáj 15-kor elindulni.
2022. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ne keresd sose, ha hiv, mondd azt hogy nem ersz ra
2022. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Mond meg neki, hogy ha nem indul el 7:15-kor, akkor nem várod meg, mert mindig elkésel a suliból. És tényleg ne várd meg. Ennyi.

Ha áthív, mond hogy nem érsz rá, mész valahova, tanulnod kell, stb. Szervezz magadnak programokat, így tényleg keveset fogsz ráérni.

Nem fogsz tudni teljesen elszakadni tőle a családi közös programok miatt, de maximálisan tudod csökkenteni.

2022. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Legkozelebb kesel te,es o varjon, meglatod , hogy viselkedik, te idomisd,azzal ami teged idegesit
2022. febr. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az a baj, hogy pl. ha péntek délután felhív, hogy találkozzunk, akkor hiába nem veszem fel, akkor felhívja az anyukámat, és nem tudom kivédeni, így soha sem csinálhatom, amihez kedvem van.

Egyébként azóta sikerült megmondanom, hogy reggel menjünk külön, tehát az a része megoldódott már:)

2022. febr. 11. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Mindig igérd meg hogy találkoztok aztán ne menj el sose a talira
2022. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na mi lett kérdező?
2022. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

De ezt miert nem tudod megbeszélni anyukáddal? Miért nem mondod meg, hogy nem szeretnél mindig vele lenni?

Kommunikáció. Tudod?!

2022. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!