Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy egyedül maradtam?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: volt(?) két barátnőm még a középiskolás évekből.


Felnőve egyre inkább távolodtunk egymástól mert ritkultak a beszélgetések. Már felnőttek lettünk, mindketten külföldre költöztek (más-más országba).


Ők egyre kevesebbet kerestek, ha írtam válaszoltak nagy késve, de maguktól sosem kerestek. (Azt hogy ők egymást mennyire, azt nem tudom, de nem hiszem hogy kizártak volna.) Tudom, nehéz egy ilyen időszak, embert próbáló, de én próbálkoztam, reakció részükről nem jött...


Majd ezóta még ritkábban beszélünk, a Covid se segített, mert évek óta nem találkoztunk.

Felvetettem ezt nekik hogy hiányoznak és fáj, hogy szinte 10/8 én kezdeményezek. Ekkor kicsit észbe kaptak, egy-két telefon, videóhívás, majd utána megint elmaradt minden. Minden alkalommal ugyanaz: azt mondják, sok a dolguk, munka, család, de ha nekem van pár naponta 10 percem, meg mindig gondolok rajuk, ha valamiről eszembe jutnak, akkor nekik miért nem megy? A baj az egészben, hogy ennyit ért nekik a kapcsolat..?


Úgy érzem, megtettem, amit tudtam, kerestem őket, meg akartam beszélni a problémát, többet nem tudok és őszintén, ha ennyire nem érdeklem őket, már nincs is kedvem tenni.


Megpróbálom elképzelni, mi lehet bennük, mi lehet az oka, de lehet nincs ennél több, nekik ennyi volt, és már csak hülye naiv vagyok aki próbálja mentegetni őket?


Éltettek át hasonlót, sok éves barátság elhűlését? Szinte rosszabb mint egy szakítás... vagy valami tanács, mit tehetnék még, hátha meg lehet menteni, vagy hogy hogy engedjem el őket?



2022. febr. 6. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Van még remény
A barátságban végleg annyi
16 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szavazásban: barátságNAK, a telefon kijavitott
2022. febr. 6. 13:23
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Valószínűleg már mindkettőjüknek van közvetlen külföldi barátsága. Szóval ha nem keresnek szerintem ne akaszkodj ennyire rájuk. Igen már vége a barátságnak.
2022. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Keress magadnak te is új barátokat. Több száz kilométerre éltek egymástól szóval ne reménykedj.
2022. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A ráakaszkodát annyira nem értem. Azért sok-sok év barátságáról van szó, amiről gondoltam, sok mindent kivír, meg többet jelentünk egymásnak, mint egy eldobható valakit...
2022. febr. 6. 13:26
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez sajnos így megy, ha már nincs napi (fizikai) kapcsolat , akkor a barátságok elmúlnak, tönkremennek. Teljesen felesleges kaparni utánuk, ahogy egy párkapcsolatnak vége szakadhat, ugyanúgy egy barátságnak is, és lehet ugyan erőlködni, de felesleges. Ne a múltban élj.
2022. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok olyan szempontból, hogy szintén hármas barátság és felnőtt korunkra mindhárman más országban élünk. A különbség az, hogy mi elfogadtuk azt, hogy ezzel teljesen megváltozott a kapcsolatunk dinamikája. Már nem keressük egymást minden héten, van, hogy heteket vagy 1-2 hónapot elvagyunk kommunikáció nélkül, de ezt egyikünk se sérelmezi és emiatt nem tekintjük egymást kevésbé barátnak. Még mindig ők azok, akiket a barátaim közül elsőként hívok ha valami jó vagy valami rossz történik velem, még mindig velük tudok a legfelszabadultabb lenni. Vannak helyben is barátaim, haverjaim, de velük teljesen más a kapcsolatom.

Viszont mi kölcsönösen keressük egymást, nem egyoldalú a kommunikáció, igyekszünk minden évben legalább 3-4 alkalommal találkozni, látogatjuk egymást (külön is, együtt is). Egyszerűen csak annyi, hogy nem várjuk egymástól a napi vagy akár heti kommunikációt. Nekem őszintén szólva nem sokat érne a párnaponta 10 perc, nem is lenne rá igénye egyikünknek sem, akkor már inkább havonta egyszer 5-6 óra Skypeon, sokkal tartalmasabban tudunk így beszélgetni. Nem tudtok esetleg valami hasonlóban megegyezni?

2022. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Az ember számára a barátságok értékesek, fontosak, számítanak. Ne fordíts hátat nekik. Csak érsd meg, hogy ők messze, egy másik környezetben laknak. De írjál nekik, vagy hívd fel őket időnként. Ne rágódj ezen, ha ők nem kezdeményeznek. Érdeklődj hogy hogy vannak, milyen az életük és tartsd fenn a kapcsolatokat amíg lehet. A barátságok értékesek.

Meg igyekezz új barátokat szerezni a környezetedben, hogy ha esetleg megszűnik a régi, akkor legyenek újak. A barátság a szeretetről, törődésről szól és ezek értékesek a számunkra.

2022. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig a 7-es vagyok. Hozzátenném:

A barátságokat ápolni kell olyanok mint a virágok, mindig locsolni kell őket. Mondhatjuk, hogy egy ember boldogsága összefüggésben van azzal hogy mennyi jó barátja van.

2022. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6-os: régebben voltak hosszabb videóhívások, de már nincs rá igényük.


7-es: ápolni kell, ebben egyetértek. Csak éppen csak én ápolom, erre untam rá és fáj is nagyon.

2022. febr. 6. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek az a barátja aki ott van, akivel rendszeresen találkozik és folyamatos élményekben vannak.

Amint ennek vége, vége a barátságnak is.

Ritka az amikor barát barát marad ezek ellenére is. Itt is ez a helyzet, hogy vége.

2022. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!