Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Béküljek ki vele megint?

Béküljek ki vele megint?

Figyelt kérdés

21 éves lányok vagyunk, a legjobb barátnőmnek tekintem első osztályos korom óta. Egy iskolába jártunk. Ő az a lány, aki majdnem ugyanolyan mint én, rengeteget nevetünk, ha együtt vagyunk és olyan mintha a testvérem lenne. Egy rugóra jár az agyunk. Ő az aki, ha szomorú vagyok fel tud vidítani, meg tud nevettetni, pedig ez ritka nálam. Nagyon szeretem és tudom, hogy ő is, mert ezt már nagyon sokszor mondta és ki is mutatta tettekkel, meg szerintem ezt érezni is lehet. Nem szoktuk egymásnak mondani, mivel tisztában vagyunk vele, hogy mi vagyunk egymásnak a legjobbak. 13 évig legjobb barátnők voltunk, kis szünetekkel, mivel más középsuliba mentünk stb., de amikor újra találkoztunk ugyanott tudtuk mindig folytatni, ahol abbahagytuk és ha távol is vagyunk egymástól érezni köztünk a köteléket. A gond az, hogy már másodjára vesztünk úgy össze, hogy nem beszélünk 1 éve. Legutoljára ő írt rám 1 év után, hogy nem szeretne már haragoskodni és hiányzok neki. Akkor ki is békültünk. Ez volt 2 éve kb. Most viszont megint összevesztünk 1 éve lassan, de most letiltott mindenhonnan és nem is írt nekem azóta, igaz ez durvább összeveszés volt mint az előbbi (A részleteket elmondom üzenetbe, akit érdekel). Az a gond, hogy mindkétszer úgy gondolom, hogy nem állt ki mellettem és nem tudok már megbízni benne, úgy érzem ha újra jóban lennénk, attól félnék mikor csalódok benne újra. Az a baj, hogy tudom, hogy ő nem akar megbántani viszont van aki befolyásolja.. de engem nem tudna befolyásolni senki ellene.. Úgy érzem én jobb barátja voltam mint ő nekem, de mikor ezt elmondtam neki, akkor azt mondta, szerinte ez fordítva van és, hogy ő is csalódott bennem.

Nagyon hiányzik és mióta összevesztünk sokkal rosszabb lett minden, előtte majdnem mindennap találkoztunk és nagyon jól éreztem vele magam, most meg olyan unalmasak lettek a napjaim. Más lányok a nyomába sem érnek, szerintem igazi legjobb barátnő csak egy van.

De nem tudom, hogy írjak-e neki, hogy ne legyünk haragba, mert nagyon rossz volt csalódni benne, ő volt az akitől tényleg nem vártam és nagyon fájt. És ha megtudta tenni kétszer meg tudná harmadjára is.. de viszont nagyon hiányzik.. szerintetek mit tegyek?



2022. febr. 22. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd le privátban mi történt
2022. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen, hogy ennyire hiányzik. Szerintem, ha már felmerült a gondolat benned, hogy kibékülj vele akkor megéri kockáztatni. Persze a bizalom fontos dolog egy barátságban, de ez nem ilyen egyszerű, sok más lényeges dolog is van. Bocsáss meg, de ne felejtsd el, amiket tett és így talán a jövőben jobban tudsz hozzá viszonyulni. Nekem az az elvem, hogy inkább bánjam meg, amit teszek (jelen esetben a békülést), minthogy azt bánjam, hogy nem tettem semmit. Sok sikert és remélem te is annyira hiányzol neki, mint ő neked.
2022. febr. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy utolsó és köszi a bíztatást. :)

Ha ki is akarnék békülni vele, nem tudok, mert mindenhol letiltott. Ezt elfelejtettem..😅

2022. febr. 23. 23:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, neki ennyire egyszerű lezárni 13 évet?
2022. febr. 23. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy neki sem lehet egyszerű. A saját példám: Nyáron összevesztem a legrégebbi barátnőmmel (10+év) nagyon csúnyán, olyan dolgokat vágtunk egymás fejéhez, amit nem lett volna szabad, de sajnos megtörtént. 5 hónapig nem beszéltünk aztán szilveszterkor kicsit piásan írtam neki egy smst, hogy Búék! Mire 5 perc múlva felhívott :) Én végig azt hittem neki nem is hiányzom, biztos jól megvan nélkülem, haragszik rám stb. Aztán kiderült, hogy Ő ugyenezeket gondolta fordítva, de minden nap eszébe jutottam, csak hát a makacsság kemény dió, és mindketten azok vagyunk. Nem mondom, hogy ugyanolyan a kapcsolatunk, mint a veszekedés előtt, de jóban vagyunk, szinte minden héten találkozunk. Hálás vagyok, hogy visszakaptam őt és sokat beszélgetünk azóta erről, benne is ugyanezek az érzések voltak/vannak, pedig nem is gondoltam volna.

Sokszor egy barát elvesztése olyan, mint egy szakítás. Általában mindkét fél szenved, de nehéz megtenni az első lépést a bekülés felé. Nyilván az rossz jel, hogy mindenhol letíltott, de nem tudod személyesen felkeresni? Vagy telefonon? A legrosszabb, ami történhet, hogy nem lesz nyitott, de akkor legalább végleg lezárhatod a dolgot magadban.

2022. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!